Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem akarnak nekem...

A szüleim nem akarnak nekem mobiltelefont venni. Pedig eléggé gazdagok vagyunk. Hogyan tudnám őket rávenni hogy vegyenek? 15/L

Figyelt kérdés

Szóval anyukám szerint tök fölösleges a mobiltelefon. neki sincs amúgy meg apukámnak se. ezenkivül én nem ismerek olyan embert akinek ne lenne mobilja. még a nagyszüleimnek is van, és az unokatesómnak aki csak 9 éves. és annyira ciki, megkérdezik mi a mobilszámom, és én mondom hogy nincs telefonom.pedig gazdagok vagyunk, minden évben megyünk nyaralni tök jó helyekre, tavaly spanyolba voltunk, elötte görögorszgba, és 2 hét mulva megyünk egyiptomba. szép nagy családi házunk van, autónk. szóval még csak nem is arrol van szó, hogy nincs pénzünk rá. csak anyukám olyan régimódi, semmi ilyen ujfajta találmány nem érdekli, mint pl dvd lejátszónk sincs, és csak egy ősrégi tévénk. és én már nagyon utálom hogy nincsen mobiltelefonom, nagyon rossz, hogy nem tudok telefonálni. hogyan tudnám rávenni a szüleimet, hogy vegyenek nekem?

15/L ( am most leszek 10edikes)


2009. júl. 17. 20:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Zsebpénzed nincs? Abból tudnál venni magadnak telefont. Vagy rábeszélhetnéd a nagyszüleidet, hogy lepjenek meg egy telefonnal. :)
2009. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%
nagyszülő jó ötlet kérni ajándékot pl.szülinapora..de már bocs 18év alatt nem vehet magának,csak max szülő bele egyesztéssel lehet..
2009. júl. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
nem vehet mobil 18 év alatt? ezt a baromságot hol hallottad?:D lol. bemész és megveszed a mobilod, vagy megkérsz valaki ismerőst hogy vegye meg... de én is 15 évesen vettem zsbepénzből a telómat anno.
2009. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

18 év alatt a szülőnek alá kell írni.

Komolyan!

Kb 2 hónapja akartam venni magamnak telefont, 17 vagyok, házas és emiatt nagykorúsított, mégsem vehettem, mert a gép szerint akkor is 17 vagyok.

De a nagyszülő tényleg jó ötlet:)

2009. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérd a nagyszülőktől, vagy sprórold össze. Ma már elég olcsón lehet venni mobilt kártyával együtt.

Egyébként meg szerintem itt nem arról van szó, hogy mennyi pénzetek van, hanem csak Ők nem akarják és kész.Azt, hogy miért nem, azt Ők tudják.

2009. júl. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem is anyagi vonzata van a tiltásnak? Lehet h csak régimódiak v nevelési módszer stb.
2009. júl. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid maguknak sem vettek és neked sem akarnak mobilt venni, akkor nem sokat tudsz csinálni... :[


Én nem javaslom, hogy az akaratuk ellenére, a hátuk mögött vegyél magadnak vagy a nagyszüleidet bíztasd olyanra, amit a szüleid nem szeretnének, mert ezzel hatalmas családi botrányt szabadítanál el.


Mondjuk, azt tényleg nehéz megérteni, hogy a szüleid még maguknak sem vesznek mobiltelefont, amikor ez egy nagyon praktikus, kényelmes dolog...

Ezzel az ember bármikor, bárhol elérhető, nem vagyunk kötve a vezetékes telefonhoz.

Nem is drága, hiszen manapság már párezer Ft-ért kapható egészen jó telefon, feltöltőkártyával kézben tartható a költsége is.

Velünk gyakran megtörténik, hogy együtt megyünk bevásárolni, de a bevásárlóközpontban vagy szupermarketben elkeveredünk egymástól, 1 hívással megtalálható bármelyikünk! :D


A gyerekeimnek 5-es (10 éves) koruk óta van telefonjuk, először én sem akartam nekik venni, de beláttam, hogy így tudjuk egymással tartani a kapcsolatot, nem kell izgulnom, hogy éppen hol vannak, miért késnek a hazajövetellel.

Bár az iskolába nem engedem nekik bevinni, mert szerintem az iskolában nincs helye mobiltelefonnak!

Tudom azt is, hogy a gyerekek az iskolában a legújabb telefonokkal "villognak", elég ciki annak, akinek nincs telefonja... Láttam, hogy a gyerekeim is "kilógnak a sorból", kölcsönkérik a társaik mobilját, na ekkor vettem nekik sajátot!


Talán, ha észérvekkel próbálnád meggyőzni a szüleidet, hogy :

- nagyon kellemetlen számodra, hogy minden ismerősödnek van telefonja, egyedül neked nincs...

- nekik is jó lenne, ha biztonságban tudnának : bármikor megtalálhatnának a mobilszámodon!

- ha elmész a barátaiddal, vagy nyaralni, jó lenne, ha felhívhatnád őket...

- bármikor előfordulhat, hogy nem tudsz a megbeszélt időre eljutni valahová, a közlekedés bedugul, ilyenkor jó lenne, ha lenne nálad egy telefon...


Ígérd meg nekik, hogy nem fogsz feleslegesen költekezni a telefonról, vegyenek bele feltöltőkártyát, ezzel csak annyit tudsz beszélni, amennyi pénz van a kártyán!


Amúgy mi külföldre is visszük magunkkal a telefont, ott is jó szolgálatot tesz : Egyiptomban is tudjuk egymással tartani a kapcsolatot, vagy már a reptéri tranzitból tudunk taxit rendelni, mikor megérkezünk, stb.


TIPP : mi lenne, ha nagyszüleidet "megfűznéd", vásároljanak ajándékba a SZÜLEIDNEK mobiltelefont?

1. Ha nekik lenne, akkor valószínüleg már neked is vásárolnának...

2. Ha nekik végképp nem kell, akkor hátha neked adnák, hogy ne vesszen kárba?... ;]

2009. júl. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

21:04-nek


"... én is 15 évesen vettem zsbepénzből a telómat anno..."


Na ja... "Feketén" a legtöbb mobil-boltos bármire hajlandó a pénzért...

Cigit és alkoholt is adnak a kiskorúaknak a legtöbb boltban, hiába hivatalosan tilos lenne adni nekik!

A gyerekeim is mesélték, hogy a 14-15 éves osztálytársaik adják-veszik a mobiljaikat, amin én is kiakadtam, de mégis megtörténhet, mert a szemét mobil-telefonárus jól átveri a gyerekeket (megveszi tőlük olcsón a drága készüléket, és drágán eladja nekik a xart)... Rájuk lehet sózni a lopott mobilokat is! :[

2009. júl. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) az a gond hogy a szüleim elég fukarok velem szemben, zsebpénzt, csak havi 1000 ft ot adnak:S am anyukám mindenhéten vesz magának valami méregdrága ruhát, szal magára aztán költekezik.
2009. júl. 18. 10:01
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
21:31: Én is 14 évesen vettem az első telefonomat, saját pénzből. Nem volt lopott. Vagy csak szerencsém volt a Vodafone boltban, hogy nem vertek át? Kártyás telefont akárki vásárolhat.
2009. júl. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!