Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van olyan gyerek...

Szerintetek van olyan gyerek aki megérdemli, a szülők általi verést?

Figyelt kérdés
Ez esetben arra gondolok, hogy például olyan rosszul viselkedett amiért verést érdemel.Szerintem nincs ilyen gyerek..Te megvernéd a gyereked, ha nagyon rosszul viselkedne?(tini,kisgyerek)
2011. dec. 20. 21:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Hát, szerintem ha mondjuk kiderül, hogy elszökdösik otthonról és kábítószerezik akkor kijárt egy két pofon, de durva verés semmiképpen. Azt az állatkínzók érdemelnék, de nekik ott a börtön, az épp nekik való.
2011. dec. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
a börtön? ahol tv van???? és meleg étel?
2011. dec. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
81%
Van olyan gyerek. Egy két atyai pofonba még nem halt bele senki. (és itt nem a bántalmazásról beszélek)
2011. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
66%
A durva verést tehát hogy véresre vagy kék-zöld-lila foltosra verést nem érdemli meg.De ha mondjuk valami iszonyat szörnyűt csinál akkor 1-1 pofonnal lehet fenyíteni bár én nem hiszek ebben , a gyereket nem pofonokkal kell nevelni.
2011. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal. Nekem még nincs gyerekem (19), de a verés nem megoldás. Ez nem azt jelenti, hogy olyan esetben, mikor a szülő végképp kiakad, nem ver rá a kisgyerek fenekére, de én azt hiszem, ha egy gyermek egész életében szeretetet, törődést, szép neveltetést kap, nem lesz oka, hogy direkt kiakassza a szüleit, és kárt okozzon magában. A jó nevelés tehát nagyon fontos.
2011. dec. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs gyerekem, de a bátyámnak igen, és mivel ő most kamasz 15 éves lesz hamarosan, és mondanom sem kell hogy 12 évesen kezdett el italozni cigarettázni meg eljárni bulikba. Volt hogy sunyi módon ment el otthonról, meg minden. Bátyám mondta hogy egyenlőre csak haverjaihoz mehet házibuliba esetleg, és tudják hogy hol van pontosan és legyen elérhető mindig, és ha megbeszélnek egy megérkezési időpontot akkor addigra érjen haza. ezeket a kis játékszabályokat rendszeresen megszegte, nem egyszer volt hogy én vittem őt haza, mert a buli hely ahova járni szokott ott a barátnőm húga dolgozik aki ismeri a srácot és mindig felhív ha nincs valami józan állapotban. Én nem avatkozhatok bele a dolgába csak annyit tettem meg hogy autóval mindig hazavittem, a bátyám nem neveli úgy hogy hatásos legyen csak jól lekiabálja és ennyi. Nem egyszer beszéltem már vele hogy próbálja valahogy fegyelmezni meg figyeljen rá jobban, de nem hajlandó rám figyelni. Én nagyon aggódok unokaöcsém miatt, nem tudok rá hatni én sem pedig tudok hatni egyes emberekre, megverni meg én nyilván nem verhetem meg, még pofont sem adhatok neki mert nem akarok nagy balhét, de nagyon közel voltam ahhoz hogy felképeljem de nem tettem. Az apja simán felpofozhatná mert megérdemelné. Mellesleg az anyjával tiszteletlenül viselkedik, volt hogy fel is pofozta a saját anyját valami miatt, mai napig nem tudom az okát meg az előzményeit sem, a lényeg hogy ez megtörtént, és nem tudnak vele mit csinálni. Sajnos ez van.
2011. dec. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
verés alatt mit értesz? én az 1 pofont, seggre ütést nem tartom verésnek... de lehet azért van mert rajtunk anyu fakanalat meg légycsapót tört :D vannak akiknek ki járna egy két "atyai" pofon... én a nálam 5 évvel fiatalabb unokaöcsémet is felpofoztam, amikor rá lett szólva erre lek.rvázta az anyámat
2011. dec. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
70%

Gyerekre és viselkedésre szabottan kell alkalmazni a különböző nevelési módszereket, amibe beleférhet egy-két pofon (ami nem egyenlő a veréssel, csak azok számára, akik ellenzik már a pofont is.)

Van egy sanda gyanúm, hogy ezt a kérdést egy korábbi hasonló témában feltett kérdés ihlette, ahol parázs vita alakult ki ennek kapcsán. Én amondó vagyok, hogy nem egy-két - idejében és indokoltan kiosztott - pofontól lesz rossz szülő a szülő és lelki beteg a gyerek. Megkaptam a magam pofonjait, mégpedig okkal. Nem történt semmi bajom, csupán az akkor még éretlen agyam összekapcsolta, hogy a rosszalkodás (és anyának nem szót fogadás) fizikai fájdalommal járhat. És ennek következtében nem csináltam többet.

Vannak gyerekek, akikre sosem kell rásózni: ők vannak kevesebben. Ha a gyerek biztonságát veszélyezteti adott esetben, amit csinál, akkor inkább egy pofon, mint az autó elé kiszaladgálás, nem?


Nem türelem kérdése a pofon elcsattanása normális szülők esetében. Eszköz, amit ha jókor alkalmazunk, a gyerek hasznára válik.

2011. dec. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Hetente többször is olvashatunk arról,hogy az 1-23- éevs gyerek üt,rúg,harap stb. Hiába mondja az anyja,hogy ez fáj,nem használ semmit.

Ha egy gyerek akar valamit,akkor nem fogadja el a tiltást. Ha "csak" szóbeli a tiltás,hamar rájön,hogy annk ránézve semmilyen következménye nincs és továbbra is agresszív marad.

Ha ilyenkor a szülő rácsap a kezére,szájára,lábára,akkor az hatásos lesz.

Nem akkorát kell ütni,hogy ott maradjon a keze nyoma,elég,ha csak "jelzés-értékű"!

Természetesen nem rendszeresen kell verni,de néha kell egy "Makarenkói pofon"Elég tanulságos,amit az előttem szóló írt az unoka öccséről.

2011. dec. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Van olyan gyerek. Pl a fiam. Égetnivalóan rosszcsont kölyök. Ha nem szeretném annyira, bizony már rég elnadrágoltam volna. De imádom. És ő is engem, mert eddig elég volt az is, ha látta rajtam, hogy mennyire elszomorít a viselkedése. Bár ki tudja, még csak 7 éves.
2011. dec. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!