Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülöi verés? Megérdemli...

Szülöi verés? Megérdemli minden esetben a gyerek?

Figyelt kérdés

Tehát..legrosszab emlékek mikor kikaptál otthon?Elmeséled?

Tegnap csunyán kikaptam anyutol mert megtudta van barátom:(.Fakanalat tört el rajtam és elvette a bérletem.gyalog jöttem suliba.


2010. dec. 1. 12:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

A te seted túlzás, ez már súlyos bántalmazás.

Én 2x kaptam gyerekkoromban egy-egy atyai jó nagy pofont és mindkétszer azt mondom igaza volt.

1x, amikor elcsavarogtam és nem szóltam nekik hova megyek. 6 éves voltam, és este 10 -ig járták akörnyéket, hogy merre lehetek. Na akkor volt az első és a második is szintén emiatt volt 1 évvel később, akkor fagyizni mentem egy ovis társam apukája elvitt minket kocsival és erről sem szóltam nekik. Nagyon aggódtak, azt hitték egy idegen kocsijába ültem be.

2010. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Hány éves vagy?
2010. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Hú... Jó durván nyomja anyukád. Mondjuk az enyém sem volt egyszerűbb eset...

Ahogy abban az UPC-s reklámban is mondták, "Makarenko halott, gyereket nem pofozunk". Szerintem nem érdemli meg egy gyerek sem a verést. Azzal nem lehet rá hatni... Ha nem tudjátok normálisan megbeszélni a problémát, ha anyukád nem nyit feléd, akkor hogy várja el azt, hogy később megbízz benne?

Én írtam már ebben a kategóriában is arról, hogy minket (hárman vagyunk tesók) hogy vertek a szüleink, az egyik tesóm fejét egy fatalpú klumpával egyszer be is törte anyám, stb... Tudnék mesélni, de nem adok inkább tippeket senkinek.

nem rajtad kellene levezetnie a feszültséget. Szerinted ha elmondtad volna neki őszintén, hogy van barátod, és nem mástól kellett volna megtudnia, akkor hogy reagált volna?

2010. dec. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
17éves vagyok.épp ezért nem mondtam el neki mert tudtam a reakcioját.:( ugy gondoltam lassan finoman közlöm vele.
2010. dec. 1. 12:07
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Én négy éves voltam, és azért fenekeltek el, mert elállítottam a hűtőt állandóan, és leolvadt. De előtte többszöri felszólítás volt.

De amit anyud művelt az nem normális!

Ha mmegtudná a gyerekvédelmis tuti nagy balhé lenne! Ehez nem volt joga!

2010. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
68%

Én sokszor kikaptam, kisebb apróságokért. Mondjuk fakanalat csak egyszer tört el rajtam anyám, de akkor jogos volt.

Szerintem sokkal jobb, ha a szülő elveri a gyereket, aztán minden rendben, mintha lelki terrorban tartaná, én azt nem bírtam volna elviselni. Egyszer volt olyan, hogy anyámnak elmagyarázták, hogy nem szabad a gyerek fenekére ütni, mert az nem jó, hanem csak szóval kell elérni ugyanazt a hatást. A kedves védőnő vagy ki, ezt tanácsolta anyukámnak, aki még viszonylag kezdő anyuka volt.

Ő megfogadta és egyetlenegyszer közölte velem, hogy olyan vagyok, hogy ő így nem szeret.

Számomra az volt a legrosszabb büntetés, napokig ki voltam borulva miatta. Ezt nem tudom, hogy lehet elviselni. Sokkal jobb az, ha kikap a gyerek, aztán 1-1 és el lehet felejteni a dolgot.

2010. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
11 évesen valami csúnyát mondtam apámnak.Akkor úgy pofán vert, hogy hanyatt estem a székkel.Ez volt az egyetlen alkalom, amikor kaptam.
2010. dec. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Sajnos alig birok ülni a fenekemen annyira fáj.Hát az én anyukám azt mondta nem lehet barátom amig el nem költözök onnan és ki nem jártam a sulit.
2010. dec. 1. 12:11
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég idős vagy már ahhoz, hogy valahogy megoldd, hogy az anyukád ne verhessen meg. Amúgy meg nem normális.
2010. dec. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%
Mivel kiskorú vagy még, így őrá hárul a felelősség akkor is ha téged baj ér bárhol, bármikor. Az indok érthető. A stílus pedig valamikor visszaüt. Például nem lesz olyan szülő és gyerek szeretetben része mint amit előtte lát egy másik szülőnél - gyereknél akik boldog, örömteli szeretetben bújnak egymáshoz, láthatóan egymásra odafigyeléssel, gondozással, megértéssel. Ez a verés túlzás, erre nem lesz soha mentsége....
2010. dec. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!