Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz egy olyan 21 éves...

Mi lesz egy olyan 21 éves fiatallal, aki helyett még mindig a szülei intézkednek, és így a gyerek még pl. az ösztöndíjat se tudja elintézni, mert fél egyedül elmenni egy hivatalba. Jó ez így?

Figyelt kérdés
Ja és tegyük azt hozzá,hogy még mindig 10 évesként kezelik,mert az illető mindig engedélyt kér a szüleitől,ha buliba,moziba akar menni,szülei sokszor nem is engedik el.
2011. dec. 18. 10:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Az ilyenekből lesznek az élni képtelen APFek és vénkisasszonyok.
2011. dec. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Hát ez bizony baj! Nagy baj!
2011. dec. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
akkor nemcsak én gondolom úgy,hogy a szülei rontották el
2011. dec. 18. 10:45
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Annyi a helyzet, hogy nagyon ragszkodik a szüleihe szerintem. Ennek annyi a hátránya, hogy később nagyon nehéz lesz "talpra állnia". És minél később kezdi el annál nehezebb...
2011. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%
Lepisálom magam! A vénkisasszony meg hogy jön ide?Nem éppen ez a kategória!
2011. dec. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
elhívtam az illetőt színházba,és azt mondta,hogy szüleitől megkérdi,elengedik-e
2011. dec. 18. 10:47
 7/15 anonim ***** válasza:
47%

Basszus, engem 11 évesen kizavartak a bankból, hogy 12 éves kortól és SZÜLŐVEL nyithatok csak bankszámlát. Ennek örömére a 12. szülinapomon bekísértek a szüleim egy ezres kíséretében számlát nyitni, mert vágtam vissza a centiket addig :)

Utána meg direkt adtak kisebb összegeket (apám zsebéből kiszedett csörgős apró mosás előtt), hogy havonta gyűjtsem és tegyem be. Így lett egy jó bringám, összejött az önerő, szülők meg "vissza nem térítendő segélyt" nyújtottak a fennmaradó részre. Hm...egész korán megtanították így a százalékszámítást :)

2011. dec. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Ha nem akarod egész életében pátyolgatni, akkor tipli...
2011. dec. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom, ők is úgy számítják, hogy addig gyerek, amíg ők tartják el.

"Amíg az én kenyeremet eszed, az van, amit én mondok!"

"Te nem mész az én pénzemen színházba, amíg én hétvégén túlórázok, hogy a zabálni való meglegyen! Inkább mosogassál, b+!"

Stb, stb.


Ehhez a felálláshoz a szülők jobban szoktak ragaszkodni, mint a gyerek, de ha akarna, kiléphetne. Feltéve, hogy képes "felnőtt módjára" eltartani magát.

Sok családban a kereseti arány határozza meg a "szavazati jogot", és amíg nem ad be semmit a közösbe, és kérnie kell pénzt, ha buliba akar menni, addig ez lesz.


Persze az illető ezen kívül még reménykedhet, hogy pénz fog nőni a fákon a levél helyett, és többé nem kell kérnie, de erre ...khm... fogalmazzunk úgy, hogy nincs sok esély.


A szülei úgy vannak vele, hogy a saját keresetét mindenki arra költi, amire akarja, beleszólás nincsen. Ők is. Nem minden családban szokás kérdés nélkül belenyúlni a közösbe, vagy zsebpénzt adni.

2011. dec. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%

Az en szuleim ugyan ilyenek. 21 eves vagyok, elvarjak, hogy mindenhez engedelyt kerjek, es este 9-re haza jojjek!!


Tegnap a baratommal toltottem a napot, hazajottem, aztan apam kozolte velem, hogy most reszletesen szamoljak be nekik, hogy hol jartam.. Mondom ez kesz vicc! Ebben a legrosszabb az, hogy vagy elturom ahogy viselkednek es alkalmazkodok vagy elmegyek itthonrol. Nalunk is ervenyesul a szokasos, amig az en kenyeremet eszed es itt elsz az van amit ok meghataroznak cimu dolog.


Kivulrol nezve is nevetsegesnek tunik a dolog de aki benne van az se elvezi tulsagosan.. En szerencsere majusban vegzek a sulival, remelem mostmar munkat is talalok majd a szakmamban es elkoltozhetek itthonrol. Szeretnem vegre en elni az eletemet ugy hogy nem masok iranyitjak minden egyes lepesemet!!


Itt a szulok hibaznak a nevelesi modszerrel aminek kesobb majd a gyerek vagy akkor mar felnott issza majd a levet ha szembesul a valo elettel..

2011. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!