Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzi egy csomó szülő...

Miért érzi egy csomó szülő azt, hogy csak ők dönthetik el, hogy a lányuk mikor aludhat a barátjánál?

Figyelt kérdés

Fiúknál nincs ez, az mehet akárkihez akárhogy. A lányoknak meg egy csomószor meg se engedik. De miért gondolják azt hogy ezt nekik kell eldönteni? Ha a lány is és a fiú is készen van rá, és úgy érzik eljutott odáig a kapcsolatuk akkor miért kérdőjelezik meg azt?

(Nyilván van egy 13 éves lány esetére gondolok, de mondjuk 16 évesen, úgy hogy már egy jó ideje eggyüttvannak..)


2011. dec. 21. 12:55
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
60%
mert a szülő a felelős a gyerekért 18 éves koráig
2011. dec. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem te lennél a kiskorú kislány, hanem a szülő, akkor nyilván másképp látnád. Tudod, azért 16 évesen még akkor is lehet jónagy butaságot csinálni, ha az embernek "stabil" kapcsolata van... és bizony a kislányok azok akik aztán írogatják ide a kérdéseketz, hogy terhesek-e. Hát fiúknál ez nem nagyon lehetséges, ezért lazábbak velük a szülők, bár nem hinném azt sem.
2011. dec. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
65%

21 éves vagyok, több mint 3 éve vagyunk együtt a barátommal, és nem aludhatunk együtt...


Az okok a következők:


* Ők nem fognak egy idegent kerülgetni a házban, mert

nekik ez kellemetlen

* Mit gondolnak majd az emberek...szomszédok...

* Ők nem fogják fizetni az én barátomnak azt, hogy itt

eszik, fürdik, használja a villanyt, fűtve van rá stb.

* Majd ha nekem lesz önálló keresetem és képesek leszünk

magunkat eltartani, külön élni, akkor együtt

aludhatunk, addig nem.

* Amíg itt élek és az ő kenyerüket eszem az van amit ők

mondanak, ha nem tetszik szedhetem a cuccomat és mehetek


Fordított helyzetben, ha én aludnék ott se működik a dolog. Akkor meg az a kifogás, hogy jajj a másik család majd rib**cnak néz, meg az én szüleim nem fogják ezt a dolgot azzal viszonozni, hogy a barátom majd itt aludhat, tehát vagy itthon alszok egyedül, vagy fogom magam és elköltözök.



Nálunk ezek az okok állnak fent jelen pillanatban. De már egyszerűen nem is érdekel, ezt a pár hónapot még kibírom amíg tanulok, utána meg a saját lábamra állok és végre élhetem az életemet.


Ez van sajnos, vagy alkalmazkodik az ember vagy elköltözik otthonról.

2011. dec. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
48%
Talán mert a falu bikája nem úgyanaz mint a falú ágyasa.Aki szereti a gyermekét az természetesen védelmezi is az ilyen címtől is.
2011. dec. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem te most 2 külön kérdést tettél fel, mégis egyre gondoltál.


A szexet megoldja mindenki úgy, ahogy akarja, nem kell ahhoz ott aludnia a lánynak. 18 évesen lett vége egy 2,5 éves kapcsolatomnak, talán 2x aludhattam a fiúnál, mégis szexeltünk és a szüleim is tudták, mégsem aludhattam náluk rendszeresen...

2011. dec. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
45%

* harmadik vagyok


Ezzel csak arra akartam kitérni, hogy nem a kortól függ ez az egész. Inkább a neveltetés és a szülők hozzáállás lényeges.

2011. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
55%
Én sem aludhatom a barátnőmnél ő aludhatna nálam de értelmetlen mivel közel lakunk.Sexelünk orrba szájba pedig egyikünk sem alszik a másiknál soha :D
2011. dec. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
50%

ez a legjobb 21 éves: "fűtve van rá"


Na, most örülök, hogy 18 éves koromtól albiban laktam. A szülők gondolkodásmódját nem lehet megváltoztatni, neked kell alkalmazkodni.

2011. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
20%
Engem is engedtek, és mikor anyu tényleg elmagyarázta, megértettem, és nem kértem többet. Megvártam, míg összeköltöztünk, egyetem alatt, mikor egy albérletet (kis lyukat) fenn tudtunk tartani. Akkor már eszünk is több volt, melóba is jártunk, így az együttalvás legtöbbször tényleg alvás volt :)
2011. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

3., Igen ez azért már valóban erőstúlzás. Sajnállak amiért ilyenek veletek a szüleid, és kitartás.


Igen azt is tudom hogy nem csak ottalvással történhet meg a dolog, de azért mégiscsak más érzés az első eggyüttlétet nyugalomban és békében eltölteni, mint sem bújkálni a szülők elől.. :/

2011. dec. 21. 13:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!