Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szóvá tennétek a férjetekne...

Ti szóvá tennétek a férjeteknek vagy nyelnétek egyet? Anyós kérdés.

Figyelt kérdés

Zalában lakunk a férjemmel és a 3 hetes kislányommal, Anyósom meg Pesten. Nyugdíjas, 12 utazása ingyenes. De azt ugye nem akarja felhasználni és burkoltan közölte, hogy akkor kifizethetnénk a buszjegyét, amikor jön hozzánk.

Én tényleg hálás vagyok, hogy segít nekem, meg örülök, hogy látni akarja az unokáját, de ennyi erővel mindenkinek kifizessük az útiköltségét, aki meglátogat minket?

Egyébként jó anyagi körülmények között él, kocsit tud fenntartani, évente többször külföldön nyaral, tehát nem havi 40 ezerből gazdálkodik, akkor nyilván én is másképp állnék hozzá.

Bocs, ha hosszú lett, csak nem tudom, hogy ezt most hogy reagáljam le...


2011. dec. 21. 15:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom mindenképpen tolmácsold a férjednek és bízd rá a döntést. Ha ő úgy gondolja, hogy oké, akkor majd ő kifizeti. Amúgy én is gáznak találom, de ez mellékes....
2011. dec. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Na, anyós azt is kitalálta már, hogy amikor a súgorék gyerekére vigyáz, akkor nálunk alszik. Sőt, még azt is kérte, hogy rendezzük át a lakást, hogy tudjon elvonulni a leendő gyerekszobába. Közöltem vele az első alkalom után, hogy majd ha a mi gyerekünkre vigyáz, akkor alhat nálunk, addig nem.

Ha pedig neki jár az ingyenes utazás, akkor éljen csak vele, nem fizet neki senki semmit. Főleg, hogy nem is azért jön mindig, mert hívják, hanem mert dolga van, és akkor összeköti a gyereklátogatással.

Én inkább nem is akarom, hogy jöjjön hozzám az első időkben unokázni, ami majd májusban lesz esedékes...

Szerintem ne fizessétek ki neki. Ha ennyit nem ér az unokája, akkor inkább ne is menjen.

2011. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez jó :)


Mivel az anyagi körülményei nem indokolják, hogy kifizessétek én szóvá tenném a dolgot.


Van lehetősége ingyen utazni.

Van autója is.

Van pénze külföldi nyaralásokra ....


Akkor nehogymár arra sajnálja a pénzt, hogy az unokájához elmenjen.


Érdekes, én nem hagynám annyiban a dolgot.

Kicsit fura a nagyi hozzáállása..

2011. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat, várom még a véleményeket!

Szívem szerint én is azt mondanám, amit a 2. válaszoló, de a férjemet se akarom az édesanyja ellen hangolni, kettőnk közötti konfliktust emiatt meg végképp nem szeretnék.

2011. dec. 21. 15:10
 5/18 A kérdező kommentje:

Mindig is ilyen volt, de igyekeztem elfogadni és tiszteletben tartani.

De ez most tényleg nálam is kicsit kiverte a biztosítékot, pedig elég birka türelmem van...

2011. dec. 21. 15:13
 6/18 anonim ***** válasza:
férjed mit mond?
2011. dec. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
én sosem nyelek, finoman, tapintatosan, de mindig megosztom a párommal, ha valami bánt a családjával kapcsolatosan. ettől még "nem hagolom őt ellenük" (mivel ezek olyan esetek, amikor érthető és belátható, hogy nekem miért esett a dolog - pl csak őt hívták meg a náluk endezett nagycsaládi karácsonyi vacsira, engem nem), másrészről viszont sokszor bíztatom a párom, hogy hívja fel telefonon, látogassam mag a családját, tehát nem marom el őt mellőlük. nálam ez az egyetlen járható után, alkatilag képtelen vagyok a csendben tűrésre és az elfojtásra, a párommal sosem veszünk össze miatta, és mindig tisztában vagyunk azzal, mit érez a másik.
2011. dec. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Ő egy áldott jó lélek, csak röviden azt mondta, hogy majd megbeszéljük, de biztos vagyok benne, hogy gondolkodás nélkül kifizeti Neki.

Hála Istennek minket sem vágna földhöz az összeg, nem is erről van szó, hanem az elvről. Az én édesanyámnak eszébe se jutott ilyen (Ő is vidéken lakik), ráadásul egy csomagtartónyi cuccot hozott és még a heti ittlétének költségeibe is be akart szállni, akkor már azt mondtam én is, hogy arról szó sem lehet. A mi családunkban ez így szokás, biztosan emiatt akadtam ki.

2011. dec. 21. 15:19
 9/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, hát akkor közöld a férjeddel, hogy oké, de akkor anyukád útját is kifizetitek visszamenőleg és minden egyebet amit tőle kaptatok :)
2011. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
látogassa* meg a családját - engem értelemszerűen nem látnak szívesen :)
2011. dec. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!