Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyünkben?...

Mit csinálnátok a helyünkben? Karácsonyos kérdés

Figyelt kérdés

Nem tudjuk, (pontosabban én dilemmázok) hogyan oldjuk meg meg a 24-e estét. Tavaly nálunk volt a vacsora, megígértem a páromnak, hogy idén náluk leszünk. Közben történt egy csomó minden, a tesóm elköltözött otthonról, édesapám pedig beteg lett. Valahogy nem érzem fair-nek azt, hogy karácsony este egyedül hagyom a szüleimet (kettesben), nem maradok a vacsorán. Mondjuk úgy oldanánk meg, hogy a páromék után mennénk hozzánk is, de a vacsora akkor is elmaradna a szüleimmel.

Úgy érzem, nem kérhetem a páromat, hogy idén is hanyagolja a családját miattam, azaz megint nálunk legyünk.

Azt pedig, hogy karácsonykor mi ne találkozzunk kizárt.


Mit gondoltok, belefér az ha a pároméknál vacsorázom és utána megyünk a szüleimhez? Mit tegyek?


2011. dec. 11. 19:32
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem abszolút belefér, ha két legyet üttök egy csapásra és egy este mentek el mindkét helyre.
2011. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de az a gond, hogy egyik helyen úgyis kimarad a vacsora...
2011. dec. 11. 19:41
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Hááát, igen...
2011. dec. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem beszélitek meg a szülőkkel, hogy vacsora a párod szüleinél, a te szüleid pedig csinálnak majd sütit és a desszert náluk lesz. Bár, szerintem a szenteste lényege nem az evés, hanem, hogy együtt legyetek.
2011. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
Oké, hogy van valakid, de szerintem egy ilyen helyzetben bőven beleférhetne az, hogy külön (mindenki a saját családjával) töltse a szent estét, majd másnap mentek együtt az egyik helyre, harmad nap a másikra.
2011. dec. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ha a szülők tudnak alkalmazkodni,akkor korai vacsi párodéknál,aztán szüleidnél meg kis vacsi+desszert
2011. dec. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most én is átgondoltam kicsit, azt hiszem megbeszélem a szüleimmel, hogy nálunk ebéd, náluk meg vacsora...vagy valami hasonló.

Jó, hogy nem lényeg az evés, de azért más kettesben enni, és más ha a gyereked is otthon van...legalábbis a szüleimnek nem mindegy.


A páromhoz ragaszkodom, nem friss kapcsolat, ez az 5. karácsonyunk. Ennyi azért nekünk is jár...

2011. dec. 11. 20:47
 8/10 anonim ***** válasza:

Szenteste otthon kettesben a párommal. Szülők látogatására ott van a 25-e és 26.-a. :))))

24-én max ebédre mentünk át az anyósomhoz, én szüleim nem vették zokon a Szentestét, tesóim még otthon laknak, sosem voltak magányosak.

2011. dec. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mi úgy szoktuk, hogy 24-én az én szüleimnél vacsorázunk, 25-én az ő szüleinél és 26-án pedig itthon kettesben. De hozzá teszem a 24-ét és 25-ét egész nap ott töltjük.
2011. dec. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mi nem töltjük az egész napot egyikünk vagy másikunk szüleinél. Nem szoktuk. Általában napi 2-3 óra.

(Amikor egymásnál vagyunk (ahol lakunk albérletben) akkor természetesen együtt töltjük az egész napot, de itthon másképp vannak a dolgok)

2011. dec. 12. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!