Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szóvá tennétek a férjetekne...

Ti szóvá tennétek a férjeteknek vagy nyelnétek egyet? Anyós kérdés.

Figyelt kérdés

Zalában lakunk a férjemmel és a 3 hetes kislányommal, Anyósom meg Pesten. Nyugdíjas, 12 utazása ingyenes. De azt ugye nem akarja felhasználni és burkoltan közölte, hogy akkor kifizethetnénk a buszjegyét, amikor jön hozzánk.

Én tényleg hálás vagyok, hogy segít nekem, meg örülök, hogy látni akarja az unokáját, de ennyi erővel mindenkinek kifizessük az útiköltségét, aki meglátogat minket?

Egyébként jó anyagi körülmények között él, kocsit tud fenntartani, évente többször külföldön nyaral, tehát nem havi 40 ezerből gazdálkodik, akkor nyilván én is másképp állnék hozzá.

Bocs, ha hosszú lett, csak nem tudom, hogy ezt most hogy reagáljam le...


2011. dec. 21. 15:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd rá a férjedre,hadd döntse el ő mit szeretne.

Megjegyezheted neki hogy neked ez rosszul esik,de döntse el ő kifizeti vagy sem.

2011. dec. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Az már viszont földhöz vágna:::))) Anya rengeteget segített, mind anyagilag, mind lelkileg, anyósomról ez annyira nem mondható el. De nem is vártam, mindig megoldottunk mindent valahogy, ezért soha nem tettem szemrehányást.

Lehet, hogy pont ez a baj, hogy nem szóltam semmit, szépen gyűlt és most ezen kibukott. Csak tényleg nagyon rosszul esik, hogy a babára eddig egy fillért nem költött, nem várom el, tényleg, de akkor legalább a kis utazási utalványából áldozhatna rá. Szerintem.

2011. dec. 21. 15:24
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan körülmények közt élne, hogy nem állna módjában kifizetni az útiköltséget és azt mondta volna, hogy nagyon szeretne látni titeket, de nincs pénze buszra, akkor esetleg megvárja, hogy ti felkínáljátok a lehetőséget, és meglátogat. No, de így? Nyerészkedni akar rajtatok? Fizessétek ki azt, ami neki ingyen van? Már ne haragudj én a te helyedben azt mondtam volna, hogy na ha akkor jön, ha tőlem pénzt lát érte, akkor üljön otthon magának, míg a világ, meg két nap.
2011. dec. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%
Tudod mit, ha nem gond a pénz, a béke kedvéért fizesd ki. De úgy, hogy kérdezd meg pontosan mennyibe került a jegy. Ha azt mondja mondjuk, hogy 4.705,-Ft akkor fillérre számold ki neki a 4.705,-Ft-ot, de még az 5 forintot is. Nehogy felkerekíts neki, ez szíven fogja ütni és rájön ez kínos neki. Ha sűrűn akarna jönni egy idő után lehet mondani, hogy most nincs 4.705,-Ft-unk, most ne jöjjön. Persze csak kedvesen, mintha mi sem lenne természetesebb.
2011. dec. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Hát, látom elég egyöntetűek a vélemények, köszönöm, azt hittem, hogy én reagálom túl, de megnyugtattatok:)

Az utolsó ötlet nagyon jó, azt szerintem megjátszom. Vagy mondom Neki, hogy kérjem számlát a nevemre:)

2011. dec. 21. 15:32
 16/18 anonim ***** válasza:
itt arról van szó hogy a nagyi pénz éhes,normálisan gondolkozna max annyit meg tehetne hogy saját pénzén le utazzon hozzátok és hát hogy unokáját meg nézze és nem az a pár forint érdekelné,finoman közöld férjedel hogy ti ne fizesétek az utat anyósodnak,ha a férjed nem így lássa hát az már gond lesz.
2011. dec. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Én 100 ft-osokban fizetném ki neki a jegyét, jó sokáig számolgatnám, és amikor legközelebb hív titeket magához a helyedben mondanám, hogy ő is fizesse ki az útiköltséget.
2011. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Egy fillért se adnék neki, végülis ő akar jönni és ő szeretné látni az unokát nem?! 32/f
2011. dec. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!