Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családosan is magányos vagyok,...

Családosan is magányos vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pedig imádom a 2 és 9 hónapos kislányomat, de senki nem jár hozzánk. Valahogy igy alakult. Kislányomnak nincs se testvére, sem egy darab unokatestvére, nekem meg egyetlen megmaradt barátnőm sincs, akivel összejárhatnánk. A férjem nem egy eljárós, beszélgetős fajta. Milyen élete lesz igy a kislányomnak? Próbáltam felelvenetieni a kapcsolatot régi barátnőkkel, ha mi mentünk, szivesen láttak bennünket, de ha jönni kellett volna, nem volt kedvük. Gondoltam arra, hogy elkezdek valami tanfolyamot, hogy ott ismerkedhessek, de az is csak pár hónap, azalatt nem igazán alakulnak ki barátságok. Nekem ez amugy is nehezen megy. Úgy érzem, már sosem lesz kiváncsi rám senki, meg a kislányomra sem. Sokszor már egy téves telefonhivásnak is örülök, mert legalább megszólal a telefon. Most bárányhimlős a kislányom, még a lakásból sem nagyon megyünk ki. Csak egy kicsit. Most tél van, senki a környéken. Fáj azt látnom, hogy mások itt a lakótelepen összejárnak, mihozzánk meg senki nem jön. Pedig szerintem nyitott voltam mindenkire, de nem vagyok senkinek sem olyan fontos, hogy barátkozzon velünk. A kislányom úgy fog felőni, hogy hozzánk nem jártak vendégek, folytonos volt a csend körülöttünk?
2011. dec. 22. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom, hogy ilyen szomorú vagy. :( Nekem 6 hetes a kisbabám, én is magányosnak érzem magam néha. Igaz, hozzám járnak a barátnőim egy héten legalább egyszer, viszont a családom elfordult tőlem mikor megtudták, h terhes vagyok. Csak apukám meg a tesóim vannak mellettem, a többiek már nem is köszönnek, pedig itt lakunk a nagynénémmel egy utcában. :/:/ Próbálj te is ismerkedni. Menjetek ti is le a térre, beszélgess más szülőkkel. Ha gondolod írj nekem privit, beszélgethetnénk. Fel a fejjel. :)

2011. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
szomszédokkal is barátkozhatsz.ők hogy állnak a dologhoz?dde jobb lenne a kislányodnak is ha lenne rokon,társaság,esetleg neki is leyen később is kire számítani.kollégák?
2011. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Most csak úgy hirtelen ötletként jutott eszembe, valami baba-mama klubok nincsenek? Talán a neten lehet találni olyan helyeket ahol összejönnek. Meg ha jön a nyár akkor a játszótér?Egyébként ha a dolgozó nő a mindennapok zsongásából elmegy szülni akkor bizony kiesik a mókuskerékből és elég gyakran érzik magukat magányosnak.
2011. dec. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor oviba jar majd, megismerkedhetsz a tobbi anyukakkal, mehettek egyutt a jatszoterre, gyerekek jaszhatnak egymasnal, sot sorba vehetitek a gyerekek megvigyazasat egy-egy delutanra. Miert nem probalsz osszehozni egy gyerek-klubbot, egy delutant anyukakkal es gyerekukkel? Meheetnetek allatkertbe, stb.
2011. dec. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten én hasonlóan érzem, pedig nekem két kislányom van. Nekünk sincsenek barátaink, itthon szoktunk lenni, csak sétálni és a szokásos ügyeket intézni megyünk ki. (posta, patika, bevásárlás)

A párom reggel elmegy, este fürdetésre jön haza, tulajdonképpen nincs is társaságom, csak a két kislányom.

Merre laksz? Ha közel lennénk egymáshoz, én szívesen venném, ha barátkoznánk :-)De ha e-mailben beszélgetnénk nekem az is jól esne :-)

2011. dec. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy már mindent megpróbáltam. A játszótérre minden nap lejárunk, de igy télen sehol egy lélek... Testvért én is szeretnék a kislányomnak, de a párom nem, úgyhogy lehet, hogy neki sem lesz kire támaszkodni majd, ha felnőtt lesz. Van anyukám, ő sokat segit, de hát ő is fáradt és azért ő sem pótolja az életet itt körülöttünk. A tesőm férje ebben az évben halt meg, túl azon, hogy végtelenül sajnálom őt, önző módon azt is sajnálom, hogy ott sem nagyon lesz már baba, unokatestvér. Párom nem tartja a kapcsolatot a testvérével, ott várnak kisbabát, de ide sosem jönnek, egy évben kétszer, ha találkozunk, szóval, ha lesz unokatesó, akkor sem lesz más a helyzet, akkor sem lesz. Én ebbe már belebolondulok, úgy érzem, hogy a kislányomat egy magányos életre hoztam a világra és nagyon sajnálom őt. Nem látok már megoldást. Baba-mama klubok vannak Székesfehérváron, de azok tényleg elég babásak, mi meg már 3 évesek vagyunk : )
2011. dec. 22. 15:05
 7/13 anonim ***** válasza:

ez az érzés csak addig fog tartani, amig pici a kislányod (használd ki, mert utána elég strapás lesz!)


nekem 3 gyerekem van (iskolások), de nagyon boldog vagyok, ha végre csak egyedül lehetek/lehetünk itthon, mert mindig hívnak osztálytársakat, barátokat (volt nyáron, hogy az enyémekkel együtt 9 gyerek ebédelt nálam)


a barátnőim lekoptak, mióta családom lett, de ilyen nyüzsi mellet se energiám, se kedvem nincs még barátnők után kajtatni


:-)

2011. dec. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Mert Te managyosnak erzed magad, ne neveld kislanyodba hogy O is az lesz. Elotte az elet, rengetek lehetoseggel, hogy baratai legyenek. Oviban fogtok talalni.

Itt szerintem a baj az, hogy ferjed nem baratkozo, igy Neked kell menni a gyerekkel, ha tetszik neki, ha nem.

2011. dec. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 zokniszörny ***** válasza:
Sajnos vannak párok, akik így járnak. Stephen King írt valami olyasmit a fiatal házasokról, hogy "rájuk nem kíváncsi senki, csak a gáz-, és elektromos művek." Egyébként az, hogy közösségbe járj, nem rossz ötlet, de szerintem olyan közösségek közt keresgélj, akiknek hasonlóak a problémáik, mint neked. Azaz: járj baba-mama tornára, baba-mama úszásra, ilyesmi. Az is megoldás, ha eljársz hetente párszor sportolni, addig pedig a párod/nagyszülők vigyázhatnának a picire, te pedig emberek közt vagy, kikapcsolódsz, feltöltődsz. Jut eszembe, a párodról nem írtál. Nem él veletek?
2011. dec. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hát...


Szerimtem a te életedből hiányzik a hobbi, és most nem a tv nézésre gondoltam, vagy az internetezésre!

2011. dec. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!