Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne legyek...

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire magányos?

Figyelt kérdés

Férjem munkája miatt, az otthonomtól 300 km-re költöztem. Mindent hátrahagytam. Munka, barátok, az egész életem.

Ezzel még nem is lenne baj, hiszen vállaltam.

Azonban az a munka ami kilátásba volt, nem jött össze, így már 1,5 hónapja nem dolgozom. /minden állásra jelentkezek, ahol valamilyen kis esélyt is látok, de semmi/ Nincs kihez szólnom egész nap, férjem kamionsofőr, hetente jár haza. Mivel jelenleg csak Ő keres, nincs pofám /ez mondjuk az én hülyeségem, mert férjem nem veszi zokon hogy nem keresek, sőt szerintem egy picit örül is neki, hogy mindig itthon talál ha hétközbe 1-2 órára hazajön/ az itthoni lebzselés alatt költekezni, így az eddigi pörgésből belekerültem a full semmibe. Kérlek adjatok tanácsot mihez kezdjek magammal, mert ez így elviselhetetlen. Ez egy elég kicsi város, még csak olyan sportot se találtam, ahová egyedül el tudnék menni, és társaságba tudnék lenni.


2011. okt. 14. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tanfolyam? Énekkar?
2011. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
marad az internet :-)
2011. okt. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Énnekkar?:) Végre egy kicsit jobb kedvem lett... ha én járnék, a többiek nem :)

Tanfolyamot már kerestem, de ami most indult oda kapásból be kellett volna fizetni 75 000 Ft-ot, ami költözés után nem ment. Csatlakozni már nem lehet, a következő meg február körül indul. Mindenképpen fogok tanulni valami új szakmát, de rosszul vagyok ha belegondolok, hogy még 4 hónap.

2011. okt. 14. 14:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tennisz sincs? Amugy ott van konyvtar, hobby klub, iskolaban-oviban segites, idosek segitese, hasonlok. Miert nem inditasz Te valamifele klubbot, kort, sportot?
2011. okt. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A teniszpályán egyedül bután érezném magam :), de a klubb indítást jó ötletnek tartom. Már csak azt kell kitalálnom, hogy mi is legyen az. Na meg hol, meg mennyiből.

2011. okt. 14. 14:56
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
anyukám is eléggé hasonló helyzetben van, mint te, ő patchwork tanfolyamra (vagy szakkör vagy nemtommiez) jár.
2011. okt. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy kutyát, benne is sok örömöd lesz! Viheted kutyaoviba, ha elég idős, agility, bármilyen kutyaiskola, sétáltatni. Nekem is a kutyám volt az "ellenszerem" a magányosság ellen. Mondjuk már rendeződtem, dolgozom, de ő megvár hol a kertben, hol a házban, és imádok vele lenni. Nekem is alig jár haza a férjem a munkája miatt, kellett valaki, aki leköti az érzelmeim, amíg ő nem tudja.


Más: feladhatnál hirdetést:

-korrepetálásra

-gyerekfelügyeletre

-idősgondozásra (mint ahogy már írták)

-vannak fórumok, amik kifejezetten társaságot keresnek túrázáshoz

-van kertetek? Beműtrűgyázhatnád és fűmagokat vethetnél, hogy nyárra szép legyen, barkácsolhatnál kis fóliaházat saját termesztésű zöldségeknek, bárminek (lehet hogy hülyeség, de ez nekem nagy sikerélmény volt:D)

-sportból is kipróbálhatsz ám bármit, egy kickbox sem riaszthat vissza!

-járhatsz tanárhoz, például tanulj meg hangszeren játszani, vagy egy új idegen nyelvet (akár egyedül is, én a szlovént tanulom csak úgy), fogadhatsz személyi edzőt is néhány alkalomra, a konditermekben ott van az elérhetőségük, úszni járni ha van fedett uszoda

-nézz ködül, hátha van valami irodalmi, főző, bármilyen klub, ahova elnézhetsz és érdekel

-eljárhatsz fotózni szép helyeket, a jobbakat kiteheted a falra


Sok sikert hogy megtaláld amit keresel!

2011. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miert lennel egyedul a tennisz palyan? SZethirdeted, szetkurtosz egy kis tennisz versenyt, hetente ketszer, mondjuk. Persze, kozben gyakorolni is kell, rogton lesz baratikor. Ha el kezditek csak negyen, hamar hozzatok tarsulnak emberek. Lehet reggeli, delutani vagy esti jatek is.

Ha beszelsz kulfoldi nyelvet, lehet toborozni embereket, egy kave delutanra, otthon vagy kavezoban, ami celja a nyelv gyakorlasa/tanulasa lenne. Csakis azon a nyelven tarsalogni. Ehhez nem kell penz, csak egy kis ido.

2011. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
önkéntes munka?
2011. okt. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Milyen sok jó ötletetek van. Azt hiszem csak elfelejtettem hogy kell élni, itt a nagy önsajnálatban. Úrrá kell lennem a "saját vállamra hajtom a fejem" érzésen.

Mégegyszer köszi, rengeteget segítettetek.

2011. okt. 14. 16:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!