Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen helyzetb...

Mit lehet tenni ilyen helyzetben anélkül, hogy különösebb viszályt szítanék?

Figyelt kérdés
Több, mint egy éve nézem, ahogy az anyám egy másik férfival telefonálgat, és gyakran el is tűnedezik. Apám nem tudhatja ezeket, ugyanis természetesen ezek akkor történnek, amikor ő dolgozik. Egyetemista vagyok, majdnem 2 hónapja nem voltam itthon, örültem, hogy hazajövök egy hétre, de csak ez várt. Ma egész nap a telefonálgatásait hallgattam, ráadásul 5-re vitte a testvéremet különórára, azóta se került elő. Nyilvánvaló a helyzet. Hogy képes ezt csinálni? Holnap el akarok menni innen, vissza az albérletbe, és legszívesebben soha többet vissza sem jönnék, nincs szükségem erre. Nem tudom, hogyan hozhatnám ezt a tudomására, balhét ugyanis nem szeretnék, de maradni sem fogok tovább. Azt sem tudom, apámnak mit mondhatnék, miért megyek vissza ilyen hamar. (A terv szerint vasárnap utaztam volna vissza.)
2009. okt. 27. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Először az anyukádnak mosdd el, hogyan vélekedsz erről a dologról. Nyiltan mondd a szemébe, mennyire rossz érzéseid vannak tőla. lehet már ez is segíteni fog. Anyukád azt hiszi, mindenki vak körülötte, ismertem hasonló helyzetet. Az is lehet apukád is már sejti, csak még nem szakadt el nála a cérna. Mindenesetre nem ártasz vele, ha kifejezed a véleményed.
2009. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Közben apu hívott, nem tudtam neki hazudni, kérdezte, válaszolnom kellett. Elmondtam, hogy nincs itthon. Ezzel valószínűleg jól megkavartam mindent...
2009. okt. 27. 18:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukádnak mondd el ezeket, mondd el a véleményed, az érzéseidet. Talán választ kapsz arra, hogy miért csinálja. De apukádnak ne szólj, ez az ő dolguk.
2009. okt. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy le akarsz lépni, struccpolitika, megfutamodás. Nem teheted meg nem történtté, hogy hallottad a telefonbeszélgetésit. A legjobb szerintem, ha mielőbb anyukád tudomására hozod, hogy mit FELTÉTELEZEL róla. Ezzel megadod neki a lehetőséget, hogy tisztázza a helyzetet. lehet, hogy hosszú évek óta talált magának egy barátot akivel jól érzi magát és nem történik semmi kihágás közöttük. Csak végre valami más történik vele. Mindenképpen előbb édesanyáddal beszélj, mielőtt összetörnéd édesapád szívét feleslegesen és csak a köztük lévő bizalmi viszonyt gyengítenéd meg.
2009. okt. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!