Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nem vesznek...

Mit tegyek, ha nem vesznek komolyan? Elvárják, hogy felnőttként viselkedjek, közben pedig lekezelően bánnak velem.

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, kollégista, önállóan intézem az életemet. Mégis ha elmegyek valahova, akár a bankba, akár az orvoshoz, úgy beszélnek velem, mintha valami aljaparaszt lennék. Elvárják tőlem, hogy felnőttként viselkedjek, tudjam a dolgok menetét kérdezés nélkül, de közben nem vesznek komolyan, lenéznek, félretesznek.

Volt már erre nem egy példa, legutóbb az orvosnál húztam fel magam, mikor az doktorúr hangosan kifejtette velem szemben állva az asszisztensnek, hogy neki ilyen piti ügyekre nincs ideje, azután leosztott, hogy máskor ezzel a panasszal ne oda menjek. kérdeztem, hogy jó, akkor hova, mert a körzeti orvos irányított ide. hát ő azt nem tudja, mert a városban sehol nem foglalkoznak konkrétan ezzel. de mindezt teljesen lekezelően.

(megjegyzem, elestem, meghúzódott a bokám, hogy lépni se tudtam)

na mindegy, nem akartam így kifakadni, csak elegem van belőle, hogy akárhova megyek, semmibe vesznek, pedig nincs lehetőségem anyukámat hurcolni magammal és nem is akarom. szerintem normálisan viselkedem, nem is vagyok túl esetlen, szóval nem tudom hogyan érhetném el az élet elég sok területén, hogy komolyan vegyenek. Akinek volt hasonló tapasztalata, ti hogyan kezeltétek ezt?

köszönöm a válaszokat előre


2011. dec. 23. 17:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Az orvosoktól többet ne várj,azoknak csak statisztikai rubrikák vagunk,tisztelet a kivételnek.Én ilyenkor szépen közlöm hogy nem vagyok debil,legutóbb egy ügyintézőt küldtem el kapálni,mert ugy beszélt nagyanyámmal mintha segébből szedte volna ki,átvettem a kagylót,és helyre raktam,csak így lehet,asztalra csapva,különben letoljnak,és átnéznek rajtad.
2011. dec. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
szólj vissza, akármilyen nagynak is képzelik magukat.
2011. dec. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Osztom az első véleményét, az orvosok ilyenek. Nekem is volt hasonló esetem, pont a bokámmal, mint neked és engem is hülyére nézett. De volt olyan is, hogy mondtam az orvosnak, hogy egy masszőr azt mondta pors korong kopásom van... erre ő, hogy óóó ugyan már, a masszőrök ehhez nem értenek... megnézte a gerincem: ó hát kedveském magának gerincferdülése van. Nem mondom nincs... jó, röntgen... és az eredmény? nincs gerinferdülésem és tényleg porckorong kopásom van. Ennyit az orvosokról.


Hogy hogyan érd el, hogy komolyan vegyenek? Szerintem erre nincs megoldás. A leírásod alapján korrekten és jól viselkedsz, komolyan kéne vegyenek. Talán egy kicsit erősebb smink, nőiesebb öltözködés hathat az emberekre, de nem minden esetben.

2011. dec. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Néha jó, ha te is az asztalra csapsz.
2011. dec. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szemüveg öregít. Vegyél fel egy dioptria nélkülit, ha hivatalos helyre mész.
2011. dec. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos nem sok mindent tudsz tenni. 2-3 évig még el kell viselned, aztán szép lassan eltűnik ez a dolog. Engem például 17 és 20 éves korom között kb mindenhol egy utolsó senkiháziként kezeltek csak a tinédzser fiú mivoltom miatt. Normális volt a viselkedésem, a megjelenésem, nem voltam ápolatlan. Inkább csendesebb típus voltam. A középkorú (leginkább nők) valamiért nagyon rossz szemmel néztek rám, sokszor gorombán viselkedtek (másokkal nem). Aztán kb 1-2 éve ez elkezdett megszűnni. Mostanában inkább egyre kedvesebbek...

Amég ilyen fiatal vagy, akár fejre is állhatsz, akkor is kis fruskaként tekintenek rád.

2011. dec. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amit még tudok javasolni, hogy ilyenkor kérd a panaszkönyvet, meglátod, rögtön visszavesznek a nagy arcukból. De ilyenkor se hagyd magad, írd bele, amit tapasztaltál, ha lehet, név szerint, hogy ki hogy bánt veled, erre válaszolni fognak majd levélben, hivatalból is muszáj nekik minden bejegyzésre reagálni.

Mondjuk orvosnál ilyet ne csinálj, ott nem is tudom, van-e ilyenre lehetőség, de azért az merőben más, a legtöbb orvos tiszteletre méltó, lehet, csak pont kifogtad azt a 1-et a 100-ból, vagy rossz napja volt.

De más egyéb helyeket nyugodtan írd meg a véleményed, rögtön másképp állnak majd hozzád, meglátod.

2011. dec. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Boltban pl. Vásárlók Könyve ennek a megnevezése, de úgy is értik, ismerik, hogy panaszkönyv.

Hivatalban nem tudom, hogy hívják, de ott is van ilyen, csak kérd a panaszkönyvet, aztán majd befogják.

2011. dec. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Túl fiatal vagy ahhoz, hogy az emberek minimálisan is tiszteljenek ( tapasztalatból mondom, én is 18 vagyok ). Engem a vevőszogálatnál a hátam mögött leribancoztak...
2013. máj. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 18 vagyok, a hajam ráadásul szőke, ezt örököltem. Nem vagyok hajlandó mások rosszindulatúsága miatt átfesteni valami műbarnára - bár nekem sem tetszik a szőke hajam, már beletörődtem, festeni nem akarom. Normálisan öltözködöm, teljesen átlagosan, nem vagyok kirívó, és nem is akarok az lenni - sem megjelenésben,sem viselkedésben. Én is magam intézem a dolgaim, a koromhoz képest szerintem minimálisan vagyok rászorulva segítségre. Mégis, bármit csinálok, lefruskáznak, leszőkéznek.. Ez van. Meg kell szokni. Pár év, te is változol, nekik is más gondjuk lesz, és azt is elfelejtik, illetve elfelejted, hogy valaha valamivel megbántottak. Szerintem ezen minden korosztály átesik.
2013. aug. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!