Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy viselkedjek holnap a...

Hogy viselkedjek holnap a vacsorán? Mit tegyek, hogy ne féljek?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a barátom nagyijának a szülinapja és lesz egy vacsora,ahová engem is elhívott a párom...


Még sosem voltam velük így,nem ebédeltem vagy vacsoráztam velük,sőt még nem is találkoztunk valami sokat.

De nagyon félek,mert a nagymamája annak a giminek a nyugdíjas igazgatónője,ahová jövőre járni szeretnék és nem akarok leégni előtte,mert tudom,hogy eléggé befolyásos ott még mindig.

A barátom szülei pedig elég sznobok(ezt a barátom mondta),de állítólag nem olyan szörnyűek,csak ne figyeljek a megjegyzéseikre...

Nem tudom,hogy mégis így hogy menjek oda,mert félek.

Nem leszünk sokan,csak a barátom és a szülei,én és a nagyszülei.

A barátomnak már sok barátnője volt és csak keveset mutatott be a szüleinek,szóval úgy érzem,hogy fontos vagyok neki,de akkor is félek.


A másik dolog pedig az,hogy a barátom kiszívta a nyakamat,de még ott van a nyoma és nem tudom,hogy vegyek fel garbót vagy elég egy kendő.Attól félek,hogy a kendő elcsúszik és akkor meglátja valaki...


Szerintetek melyik lenne a jobb?

És mit tegyek,hogy ne izguljak?



Köszönöm a normális válaszokat előre is!


L/14


2011. nov. 12. 20:39
1 2
 1/13 anonim válasza:

először is ajánlok egy divatkendőt,az nem tud elcsúszni.

a vacsoránál pedig a legfontosabb,hogy légy magabiztos,ha találkozol velük,ne a "fiunk megijedt barátnőjét" lássák meg. nyugodtan kapcsolódj be a beszélgetésbe,érdeklődően figyelj (még akkor is ha nem érdekel :D),viselkedj felnőttként.ja és ajándékot vigyél a nagyinak!a szülőknek pedig vihetsz egy üveg vörösbort vagy csokit : ) remélem segítettem:)

18/L

2011. nov. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 bánomisén ***** válasza:

Na. Először is izgulás helyett örülj, hogy a barátod meghívott egy ilyen családi eseményre.

Ha még eddig nem volt alkalmad jobban megismerkedni velük, akkor ez az este remek lesz, sasold te is az ősöket, hogy milyenek ;-)

Ne azzal foglalkozz, hogy mit dolgozott a nagyi amíg dolgozott, hanem azzal, hogy ő a párod nagymamája. Legyél vele aranyos, tisztelettudó, kedves, ahogy a szüleivel is és nem lesz semmi gond. Az biztos, hogy nem fognak a nyolcadikos tananyagból levizsgáztatni, úgyhogy félelemre semmi ok.


A barátodat csókoltatom, hogy kiszívta a nyakadat, ennél több esze is lehetne - de neked is, hogy engedted :-P Tegyél rá indulás előtt alapozót, aztán kendőt a nyakadba. A kendő elegánsabb is, mint a garbó, meg nem is olyan meleg, nem fog leolvadni rólad.


Ahogy olvastam a kérdésed, szerintem egy tök értelmes kiscsaj vagy - leszámítva a nyakszívogatást -, úgyhogy szerintem semmi okod félni, szépen elleszel a barátod családjával és még jól is fogod magad érezni. Bátorság! :-)

2011. nov. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kis alapozó és garbó vagy kendő. Lehetőleg olyan alapozó ami nem látszik ha elkenődik vagy nem is keni össze a ruhát. De ha kihagyod az se baj. Ami szerintem a leglényegesebb (nem mindenkinek természetes, sok ilyen egymás szájából kilógó pár van) hogy nem lógjatok feszt ki a másik szájából szerintem. A szülők erre allergiásak. A többi pedig majd megy magától. Szerintem a nagyinak külön be fog jönni hogy a "gimiébe" akarsz járni, ne izgulj. Ne fecsegj bele mindenbe, de ha kérdeznek válaszolj. Kb ennyi:) Hány éves a barátod?
2011. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A nagyinak desszert, a mamának egy csokor virágot, (jó lenne tudni, melyik a kedvence), a papának egy üveg bort vigyél.

Nyugi, csak győzz válaszolni a kérdéseikre. (Mit dolgozik a papa, a mama, hány tesód van, milyen idősök, te mi akarsz lenni, ha nagy leszel, stb.)


Ne felejtsd el megdicsérni a kaját!!!!

2011. nov. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy nem kellett volna megengednem neki,hogy kiszívja a nyakamat,de hát na...:S

A barátom 16 éves.

2011. nov. 12. 21:45
 6/13 anonim ***** válasza:

14 éves a kérdező..

Nehogy bort vigyél!

Csoki, süti, virág, de az alkohol tilos, szerintem nem vetne jó fényt rád. Azt majd 4 év múlva vihetsz! :)

De én az unokám barátnőjétől egy saját készítésű sütinek örülnék a legjobban. :))

Bár nehéz elképzelni mert még csak 22 vagyok, de szerintem az az ajándék minden alkalomkor és minden személynek nagyon kedves és személyes ajándék. Feltéve, ha tudsz sütni :)

2011. nov. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ugyan, hát még gyerekek vagytok, ne félj, nem fognak neked esni biztos. Próbáld kikapcsolni a félős gombodat, add magad, próbálj lazulni, elvégre se nem felvételi, semmi nem múlik ezen a vacsin. Legyél illedelmes, nem várnak ők ekkora gyerektől túl sokat nem kell izgulj. Ez még nem esküvő, és nem vagytok olyan korosztály még, hogy ó tuti te leszel a fiuk felesége, és akkor jobban neked látnának kóstolgatni.

Egy család, vigyél egy bonbont, vagy hasonlót és kész. Ne igen nem-mel válaszolj ha kérdeznek, ha lehet, hanem picit többel, az szimpi lehet.

2011. nov. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Elmesélek egy sztorit magammal kapcsolatosan,azóta is röhögök,ha eszembe jut:


Életem első barátnője,nevezzük a keresztnevén,Vikinek,én voltam 17 ,ő 16.Jártunk már kemény 8 hónapja mikor is elhívott Viki,hogy bemutasson a családnak.A családi bemutatást egy hétre előre megbeszéltük.

Igen ám,de nekem előttenap este begyulladt a fogam,a doki aki meg a fogamat szokta kezelni,az épp Alaszkában nyaralt(akkor is és azóta is a térség egyik legdrágább és legmenőbb fogorvosa,de nekem ingyen meg ha olyan kezelés kell,ami amúgy nagyon drága,akkor is jelképesen,anyagárban dolgozik,mivel anyukámmal barátnők),szóval belobbant a fogam,és feldagadt képpel,de el kellett mennem,mert nem engedték lemondani a meghívást.


Így is eléggé ki voltam borulva,de a padlóra az küldött,amikor a kedves apuka vőjelöltnek titulált,és megkérdezte,hogy na és mi a szándékom az ő egyetlen leányával(szeretnék emlékeztetni mindenkit,hogy akkoriban 17 voltam,ő,a lánya 16).Majd mintegy nyomatékosításul,nekemszegezte a kérdést,hogy El szeretnéd venni?(mondom,mi van?- persze csak magamban...)


Szóval nagyon durva este volt...azóta is rémálmaiban őrzöm.Az apukával azóta többször találkoztam,elnézést nem kért,sőt az adott este után jó darabig köszönni se köszönt,talán nem mert(mondjuk ez a másik bunkóság,de mindegy)...


Remélem az én horroromat megúszod,és nem lesz ilyenben részed...sok sikert...a többiek mindent leírtak amúgy,és az mind igaz.

2011. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja,ez tíz éve volt,sőt,már tizenegy,ezt elfelejtettem leírni...
2011. dec. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kicsit hiányos a történet:D Ennyi miatt nem köszönt? Hát mit válaszoltál rá? Elvetted végül, vagy együtt vagytok még? Már érdekelne:D
2011. dec. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!