Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok "idilli" nagykönyvben...

Nálatok "idilli" nagykönyvben megírt karácsonyok vannak?

Figyelt kérdés
Nálunk amíg élt a család nagy része (sokan meghaltak sajnos az utóbbi 10 évben: anyum, apum, nagypapa, egyik nagymama, tesómmal nem vagyok jóban, keresztanyámék vidéken, unokatestvérek szintén)szóval amíg megvolt a nagy családunk, addig volt a karácsonynak varázsa, de talán azért is mert akkor még 10-12 éves voltam. Most már csak a nagyival vagyok, de hála Istennek még ő megvan, remélem még jópár karácsonyt együtt töltünk. Szóval mások összegyűlnek sokan, vacsora, ajándékozás, beszélgetés, ünneplés, aztán másnap megint rokonlátogatás stb. Meg úgy képzelem el az ilyen családokat hogy a telerakott asztalnál ülnek kiöltözve, feldíszítve minden stb. Ez valakinél tényleg így van? Vagy túl sok filmet nézek? :)
2011. dec. 24. 15:23
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Tul sok filmet nezel. A nagy osszejovetelekben van a legtobb balhe.

Sokszor a nagy csaladokban valaki tobbet iszik, elengedi magat, aztan kijon az egesz evi fajdalmai, megbantatsagai. Aztan ott van a ket sogorno, akik egy evben egyszer latjak egymast, de akkor is ki kell tepni egymas hajat.

Jaja, sok filmet nezel.

2011. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem így van, mivel nálunk kb nincs rokon..Szüleim egykék voltak, így unokatesónk sincs. Tatám tesóival nem tartja a kapcsolatot, mamám is egyke volt. Szóval nálunk sosem volt a rokonlátogatás és stb. Sajnos, pedig én tuti élveztem volna. Nálunk általában hozzánk átjönnek a nagyszülők és megkajálunk beszélünk, ajándékot átadtuk egymásnak és ennyi volt. :)
2011. dec. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
A filmekben ábrázolt idillek gyakran köszönő viszonyban sincsenek a valósággal. Nálunk pillanatnyilag az van, hogy a férjem tévét néz, anyósom alszik, a két fiam fenn a szobájukban, én most végeztem a mosogatással, felmostam. Leültem a géphez, és megírtam ezeket a sorokat. De! Idillikus ez is. Férjem jól van, gyerekeink is. A mama is a százféle betegsége ellenére aránylag jól bírja magát. Mit kívánhatnék még? Másoknak is legalább annyi jót, amennyi nekem megadatott.
2011. dec. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nálunk nagyjából igen. Bár nem jön össze az egész család egyszerre, szüleim elváltak, így őket külön látogatjuk + nagyszülőket is, holnap jönnek hozzánk anyukám barátjának a szülei, de ők is normális emberek, nem szoktunk veszekedni, kiabálni se semmi. De igen, megterített asztal, felöltözünk rendesen, vacsora, gyertyákkal, stb (most épp a készülődés alatt mindenféle külföldi karácsonyi klasszikust hallgatunk), vacsi után ajándékozunk aztán beszélgetünk, ilyesmi. Nálunk senki nem szokott idegbeteg lenni sem az ünnepek alatt, sem utána. (Amúgy különösebben nem érdekel a karácsony, nem vagyok oda hogy na de jó most együtt töltünk mindenkivel egy kis időt meg stb. szívesebben ünnepelnék egymagam, de legalább jól telik.) 20n
2011. dec. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Ja, az ünnepelnék egymagamat úgy értettem, hogy ha nem "kényszerítene" a család akkor nem tartanék karácsonyt, nem vagyok megkeresztelve, a vallási része nem érdekel, az együtt töltött idő sem ahogy írtam. Pihennék, ahogy máskor.
2011. dec. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk addig volt idill,amíg a nagyobbik nővérem ki nem költözött külföldre,és a bátyám nem kezdett el minket ignorálni. Régen megvolt a hangulat,közös főzés,segédkezés anyunak,lopkodás a nyers sütitésztából,töltelékből,ökörködés a 3 tesómmal. Közben díszítettük a fát is,és mikor kész lett az ebéd,volt egy jóó nagy zaba. Aztán ajándékbontás és további ökörködés + a kapott cuccok kipróbálása.


Most a bátyám a 3 nap alatt egyszer se jön ki a szobájából,látni se akar minket,anyám veszekedik velem meg apámmal ezért mi csikorgatjuk a fogunkat. Akkor van egy kis vidámság ha hazajön a kisebbik nővérem a barátjával.


El van cs-szve az egész ünnep :/

2011. dec. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!