Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki a nagykönyvben...

Mindenki a nagykönyvben megírtak alapján eteti és neveli a babáját? És hol van az anyai ösztön?

Figyelt kérdés
2010. márc. 4. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nem irányelvek alapján. elolvasom, meghallgatom, aztán mérlegelek, hogy jó e vagy sem - szerintem.
2010. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát nevelési könyveket,ritkán olvasok,inkább ösztönből nevelek.Emiatt gyakran elbizonytalanodom,de mindíg azt tartom szem előtt,hogy anyuék 4 tanult,tisztességes családanyát neveltek fel ezekkel a módszerekkel,az én gyerekeimnek is valószínűleg meg fog feleni.

Ja és inkább más családoknál figyelek,és kérdezősködöm,hogy kinél mi válik be a gyakorlatban,aztán mérlegelek és próbálkozom.

És nekem az az anyai ösztönöm,hogy tisztában kell lenni gyermekeid erősségével,és hiányoságaival is.Amiben jók azt erősíteni kell,amiben hiányosságuk van azt meg finomítgatni lehet,de megváltoztatni nem.Olyannak kell elfogadni gyermekünket amilyen.

2010. márc. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én abszolút ösztönből csinálom.

Hozzátáplálást meg a gyereket figyelve kezdtem.

Nem volt egyszerű menet, ezért mondom.

Hiába adták a "nagyszerű" tanácsokat a védőnők, meg a "nagykönyvek", ha a gyereknek nem az volt a jó, akkor nem az volt a jó. Ennyi.

Én az elejétől ösztönből döntök.

Volt, hogy nem jó döntést hoztam, pl: a gyerkőc köztünk alszik hajnaltól reggelig, mert fogzáskor elcsesztem, de majd megoldom ezt is.

Ember vagyok, nem gép.

2010. márc. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Naná hogy nem, én minden tanácsot mosolyogva meghallgatok, csomó könyvet is olvastam a témában, de mérlegelek, átgondolom a dolgokat és úgy csinálom, ahogy szerintem a babámnak jó.

Szerintem minden gyerek más, máshogy kell nevelni, személyre szabottan, ezért van az, hogy az egyiknél az egyik módszer beválik, a másiknál meg semmit sem ér. Én igenis hallgatok az ösztöneimre.

2010. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak magamra és az anyukámra hallgatok. Több könyvet olvastam, egy dolgot próbáltunk ki (láncetetés este) kórház lett a vége. Kidobtam mindent.


Pár példa:

Nem lehet ringatni alváshoz, rakjam ágyba had sírjon, megtanulja hogy elaludjon egyedül.

A fenéket! Igenis ringatom, mert szüksége van rám, mert még pici. Ha pedig abbahagyja a sírást nem megtanulja, hanem rájön, hogy nem számíthat a szüleire, hiába kéri a segítséget. Engem is ringattak, mégis megtanultam egyedül aludni.


Ne feküdjön velünk, mert nem fog önállóan aludni.

A fenéket! A délutáni alvás mindig közös program. Lefekszem vele, odabújik. Néha én is beszundítok. A legszebb gyerekkori emlékeim közé tartozik, hogy anyuval délután összebújtunk. (sajnos kisiskolásként már csak hétvégente)


Táplálás. Ennyit meg annyit kell! megennie. Aztán görcsöl a sok anyuka, hogy jaj nem eszik.

A fenéket! Miért mi minden nap pontosan ugyanakkor és pontosan ugyanannyit eszünk? Valaki próbálja ki és mesélje el milyen.


Bocsi, hogy nyers voltam, de néha hülyét kapok azoktól, akik görcsösen ragaszkodnak egy amerikai vagy akármilyen könyvekben leírtakhoz. Aztán ha más a véleményed, akkor lehurrognak, meg jól lepontoznak.


Minden baba más, minden babának egyéni igényei vannak!


Nekünk is van napirendünk, a lányom "alakította ki" magának. Nekünk megfelel, neki is. :) Szépen fejlődik, ügyes, érdeklődő, mosolygós baba. (Nomeg hisztis is, de ilyent ugyebár megint nem illik mondani)


Első gyerekes anyuka 9 hónapos babával

2010. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem érdekelt a nagykönyv, ahogy mondta anyukám úgy csináltam :)) De komolyan, egyáltalán nem értek egyet a 6 hónapig semmit nem ehet a gyerek dologgal és ezért.
2010. márc. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.


Nem értem, hogy némelyik anyuka miért egyből a szakirodalomban leírtakat adja válasznak. Engem ez annyira meglep. Ő szakirodalomból neveli a gyermekét?

Pl valaki feltesz egy kérdést hozzátáplálással kapcsolatban és van vagy 3-4 olyan válasz, ami vagy valami irodalomból lett kimásolva vagy szinte szó szerint onnan lett idézve. Vagy a mozgásfejlődéses kérdéseknél is mindig van csomó olyan válasz, hogy "de az orvosok, védőnők és kutatások állítása is alátámasztja, hogy nem szabad semmit erőltetni a gyereknek. Még akkor is oda vannak ezek írva, ha nem is kapcsolódik a kérdéshez.

Ez csak nekem tűnt fel?

2010. márc. 4. 13:34
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia,hát igen ez számomra is érdekes.Szerintem aki könyvek alapján nevel,annak nem lesz boldog a gyermeke.Én abszolút az ösztöneimre hallgatok és így is van a gyermekemnek napirendje,kiegyensúlyozott baba,szinte mindig jókedvű.A gyerek a saját ritmusa szerint alakíttatja velünk a napját és nem hiszem,hogy elkényeztetném azért,mert figyelek rá és aszerint élek,ami neki jó.Ez nem azt jelenti,hogy nem lehet őt közben nevelni.Pl. a barátnőmtől megkaptam a Suttogót,aminek néhány fejezetét kíváncsiságból elolvastam és meglepődve láttam,hogy szinte mindent úgy csinálunk,de ez nem tudatosságból alakult,ki,hanem mert nekünk így volt jó.Szóval szerintem,ha a megérzésünkre hallgatunk és figyelembe vesszük a babánk visszajelzéseit,akkor csináljuk jól.
2010. márc. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha a könyvek alapján etetnénk a gyerekeket,akkor csak levegőn élnének.Édes anyámra és magamra hallgatok.

Amúgy meg imádom a közelségét a kis fiamnak,ezért szoktunk együtt aludni,bár 8 hónapos de még mindig képes vagyok el nézegetni ahogy alszik,vagy amit éppen csinál,mert egy kis móka mester!!

2010. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Megkonnyebbultem h nem csak en vagyok aki nem a nagy-konyvbol nevel gyermeket.

En is foleg az anyukamra(aki 5 gyereket szult es nevelt) na meg az osztonomre hallgatok ugyanis kulfoldon elek es anyuval nem tudok mindennap beszelni.

Az itteni orvosokra mar nem is hallgatok mert itt ha 6 honap elott adsz a babanak tapszeren vagy anyaejen kivul akkor mergezed stb.

Ezen az oldalon is ugy birom az "okos" tanacsokat amit ugy mondanak vissza mint a bemagolt hazifeladatot:S

2010. márc. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!