Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mennyi tejet adtok...

Mikor és mennyi tejet adtok 20 hónapos babátoknak naponta? Mennyi egy ekkora baba napi szükséglete (az előírásos, nagykönyvben megírt mennyiség)?

Figyelt kérdés
2009. nov. 13. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha csak tejet iszik, kb 3-4 dl kellene. És úgy tudom, maximum 5 dl. De mivel ilyen korban már eszik minden mást is, nem olyan fontos. Joghurt, sajt, túró a tejtermékekből és husi, tojás a fehérje és kalcium miatt.

Én utánajártam, mert az én fiam 1 éves kora óta sajnos egy korty tejet (kakaót, stb) sem hajlandó meginni. De az orvosok szerint ez nem gond, ha amúgy változatosan étkezik. Állítólag sok gyerek nem szereti.

2009. nov. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát a mienk szerencsére nagyon szereti. Köszi a választ, az érdekelt, hogy még mindig fontos-e betartani, hogy reggel és este muszáj tejet adni neki. Változatosan étkezik, szerencsére ezzel sincs baj. Csak hallottam olyant aki még nagyobb gyerekeinek is reggel, délben lefekvés előtt és este is adja a tejet. Gondoltam ezt más is így csinálja.
2009. nov. 15. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!