Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondanátok az örökségetekről...

Lemondanátok az örökségetekről a testvéretek javára?

Figyelt kérdés
Egy kb 3-4 millió ft értékű ingatlanról lemondanátok-e, ha megkérne rá?
2011. ápr. 26. 22:37
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
100%
Abban az esetben lehet megtenném, ha neki nagy szüksége lenne rá, nekem viszont nem számítana az a 3-4 millió Ft.
2011. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
63%

Nem,és ha épeszű tesóm lenne,meg se kérne rá.

Vannak gyerekeim,miért legyen nekik annyival kevesebb??

2011. ápr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
91%
Ha ő nagyon rossz helyzetben lenne, én pedig tudnám nélkülözni azt az összeget, természetesen igen.
2011. ápr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
49%
Nem.
2011. ápr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Engem már a tesóim "kiforgattak" örökségekből (apám, mamám után, még ha nem is készakarva). Ami kicsi maradt, abból nem adok!
2011. ápr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
63%
Nem.
2011. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim válasza:
100%

Ha én sokkal jobb helyzetben lennék, és már lenne saját lakásom stb. akkor lehetséges, de ez sok mindentől függ.


Nálunk családban mamám házán három testvér osztozott volna. Viszont két testvér lemondott a harmadik javára, mivel neki nem volt egyedül még lakása, és ő maradt mamámmal otthon, ő ápolta és tartotta el haláláig.

2011. ápr. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
90%
Igen, ha neki semmije sincs, vagy nagyon kevés, engem meg nem vág földhöz. A nagyszülők örökségéből nem az unokákra kell gondolni, azért vannak a szülők, ők éljenek okosan, és marad a gyerekre is bőven. Szerintem. Egyszerűen falnak megyek az olyanoktól, akik 10-12 éve nem dolgoznak, (saját tulajdonú vállalkozás, ami szerencsével, ismeretséggel lett az övék, eltartja őket) 3 házat tartanak fenn, félévente külföldi nyaralás, csak úgy, mert eszükbe jut, elugranak egy bl meccsre fejenként 700 ezerből... de a fiatalabb testvérüknek, akinek egészségügyi gondjai vannak, aki a szüleinek segít amiben tud, aki tanulás mellett kénytelen dolgozni havi 50-60-ért, mert másképp nem élne meg... neki azért papolnak a munka fontosságáról, és szülők halála után tartják a markukat a jogos örökségükért, abból mennek nyaralni! A testvérük meg abból tudná kicsit megalapozni a jövőjét, kicsit megpihenni, az le van ejtve... ismerek ilyet...
2011. ápr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%
Én lemondtam az örökségemről ami egy nagy vidéki házból állt.Mindent ott hagytam a húgomnak,pedig sosem kérte,és nem is akarta elfogadni..De nekem van lakásom,és jól állok stabilan.A húgomat sajnos a férje nullár lekopasztotta,és albérletből albérletben élt a fiával..Így amikor eljött az örökség ideje,én örömmel mondtam le róla..Fordított helyzetben a húgom is megtette volna..
2011. ápr. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 Darcy01 ***** válasza:
42%

Nem. Bár szerintem egy normális tesó nem kérne ilyet.

Ha nem lenn rá szükségem, akkor félretenném a jövőre való tekintettel.

2011. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!