Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Az ember sorsa a szívétől...

"Az ember sorsa a szívétől függ, mert mindennek lehet parancsolni, csak a szívnek nem! "?

Figyelt kérdés

Szerintetek igaz ez az idézet?

Lehet olyan, hogy valaki az eszével tudja, hogy rossz utat/rossz párt válaszott. De a szíve nem engedi, hogy változtasson és csak szenvedés lesz az élete?

És ha igaz, hogy változtatsz!?! Hogy kell parancsolni a szívnek?


2011. dec. 25. 00:34
 1/10 anonim ***** válasza:

"szív és az ész egy józan egy merész a kettő párharcából dől el merre mész"


SEHOGY!

2011. dec. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Akaraterővel. Na de abból van néha a legkevesebb.

Én egyszer marhára beleestem egy nős pasiba, én is bejöttem neki de aztán a józan ész és a becsület kerekedett felül. Nem lett semmi, leépítettem.Ki mit hoz otthonról. Lehet parancsolni a szívnek de állati nehéz. Nagy önismeret, erő, határozottság és józan paraszti ész kell hozzá. Én csak magamból tudok kiindulni. Sokszor kerültem már olyan helyzetbe amikor számomra kellemetlen módon kellett döntenem, de akkor így volt helyes. Ma már örülök neki,hogy képes voltam/vagyok megtenni.

2011. dec. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Annak eleve nincs esze aki beleesik egy nős pasiba.Amúgy ez jellemző a nőkre ők általában véletlenül mindig foglalt pasiba tudnak "beleesni" XD
2011. dec. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem ész kérdése kedves, ez a szerelem ami nem rendelésre jön. Ha eldönthetnénk kibe esünk bele akkor mennyivel egyszerűbb lenne az élet.De hát ez a szépsége a dolognak és nem is kell megfejteni a szerelmet. Egyébként egy tetű alak volt nem is tudtam, hogy nős csak sokat nyüzsgött körülöttem és voltak jó szándékú emberek akik felhomályosítottak. Innentől kezdve tudtam mit nem kell csinálni. Ez nem tipikus női dolog egyszer még te is hanyatt eshetsz valakitől akiről később kiderül, hogy foglalt szóval nem kell ledarálni. Ez mindenkinél benne van a pakliban.
2011. dec. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Jaja az ember nem az eszével szeret. De ésszel dönthet hogyan tovább.
2011. dec. 25. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%

Ez hülyeség.

Ezt azok mondják, akik szeretnek a sz@rban ülni, és túl gyávák vagy nem képesek vállani a felelősséget.

Nem a szív nem engedi a változtatást, hanem a tanult tehetetlenség.

2011. dec. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Az utolsónak igaza van, olyan nincs hogy évtizedekig szenved valaki a szíve miatt.
2011. dec. 25. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A tartás nélküli emberek takaróznak ezzel. Lehet parancsolni a szívnek, más dolog, hogy az emberek egy része kényelmesnek tartja a szenvedést, ha már egyszer beleszokott. Reméli a legjobbakat attól az embertől, aki láthatólag nem fog soha változni, örömet okozni neki. Csak az önsajnálat és mások vádolása egyértelműen egyszerűbb, mint kezünkbe venni a dolgokat, akkor is, ha fáj.


Csak kellő objektivitás és határozottság kérdése az egész. A saját szívünknek tudunk/tudnánk parancsolni, másokénak nem.


Tudom, hogy csúnyán le leszek pontozva, de lássuk be, az embereknek nem erősségük sem az önkritika, sem a határozottság, sem az önfegyelem. Mi több, a tartás, a saját méltóságuk óvása is hiányzik belőlük. Így süllyednek egyesek a megcsalásig, házas emberekkel való kamatyolásig, amit aztán a világi nagy szerelemre fognak, mi több, hőst csinálnak magukból, mártírt, akik végtelen türelmükkel kiállnak szerelmük mellett. Nos kérem, kinek kell ez? aki nem mer/akar/képes változtatni a saját helyzetén.


Más: szerelembe nem egy másodperc alatt esünk. Nincs első látásra szerelem, és ezt nőként mondom. Ha van is, bele lehet sz.rni az olyan szerelembe, ami nem a másik megismerésén és elfogadásán, a hosszú mély beszélgetéseken alapul, hanem csak a puszta vonzalmon. A szerelmet még csírájában el lehetne folytani. Megintcsak határozottság kérdése. Inkább néhány hónap szenvedés a másik nélkül, mint hosszú évek nyomora a másikkal.

2011. dec. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha az eszével tudja,akkor már csak egy lépés,h az esze kerekedjen felül.Olyankor a szívet háttérbe kell szorítani,nagy levegő és csak előre nézni.Ez a titka.Jön jobb, csak el kell hinni!(nekem bejött)
2011. dec. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hidd el létezi ilyen nő. Én pont ilyen vagyok: nálam csak az első látásra szerelem létezik, ha valaki akkor nem fog meg a kisugárzásával, vagy mit tudom én mivel, ha nem pattan ki szikra akkor már csinálhat amit akar nem fog menni. Maximum megszeretem mint embert.

Persze az első látás után jön az ismerkedés és ha emberileg nem olyan hát akkor lenyelem a békát és odébbállok mert ez igencsak benne van a pakliban.

Eddig még sosem volt olyan pasim akivel először csak ismerkedtünk aztán majd valamikor később beleszerettem.

De hát ez annyira személyfüggő ki, hogy esik szerelembe.

Persze nem mondom, hogy nem lesz ilyen még megtörténhet ki tudja? Nem állok ellent.

Soha se mondd, hogy soha:)

2011. dec. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!