Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért bújik el sok ember az...

Miért bújik el sok ember az "én csak őszinte vagyok" és az "én ilyen vagyok, szokd meg" jelzők mögé amikor bunkók?

Figyelt kérdés

Én utálom a bunkó embereket, és sajnos ismerek néhányat.


Miért van az hogy aki bunkó az mindíg amögé bújik hogy őszinte meg hogy ő ilyen?? Mert az őszinteség és a bunkóság között igenis van különbség.

Véleményem szerint aki őszinte az csak akkor mondja el az igazat ha muszály ÉS ÚGY hogy a másik ne sértődjön meg.


A bunkó az ennek az ellentéte.



Amit még nem értek: Miért van az hogy egy bunkó ember mással bunkózik akkor "őszinte" "meg ő ilyen" de ha valaki visszabunkózik vagy úgy viselkedik vele mint ahogy ő mással az már "JAJ MEKKORA BUNKÓ VAGY"......



Nem provokációnak szánom csak nem értem hogy miért ilyenek.


Nektek van hasonló ismerősötök vagy osztálytárs?


2011. dec. 24. 13:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen e3gyet értek veled. Mindenben.
2011. dec. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%
Akik ugy irjak, hogy "en temperamentumos vagyok, memondom ahogy kell, szokimondo vagyok, stb,) ez egy figyelmeztetes hogy most bunko lesz. A legszomorubb az, hogy meg buszke is erre a kedves illeto.
2011. dec. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Hát igen. Én azon vagyok kiakadva , hogy nem tűrik el ha valaki nekik mondja meg az igazságot, pl hogy bunkó.

Kiráz a hideg ha valaki játssza az őszintét magyarul bunkó, de nem tűri azt el hogy vele ilyenek legyenek.


Én nem értem hogy ilyen mögé hogy lehet elbújni.

Ez tökéletesen igaz rá :


[link]

2011. dec. 24. 13:53
 4/20 A kérdező kommentje:
Illetve érték az azért nem lett...remélem.
2011. dec. 24. 13:53
 5/20 anonim ***** válasza:
78%
Na igen, az oszinte bunkok at is hiszik, hogy ertekesek, sokat nyujtanak a tarsadalomnak, holott csak kirohogik a hatukmogott oket. Ezek azok az emberek akikkel le nem ulnek egy kavera, nemhogy meg is akarnam ismerni oket.
2011. dec. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Sajnos nekem is ez a tapasztalatom,amiket te is leirtal. A legnagyobb gond ott is van,ha visszaadom akkor alattomosan ram ùszit egy masik butat. Ugyhogy eléggé nehéz az ilyen butakkal tarsalogni. Természetesen kerülöm õket ha lehet.
2011. dec. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Én extrém ritkán szoktam a TV-t okolni, de szerintem ebben a jelenségben kifejezetten a médiának van szerepe. Emlékszem, hogy anno a nem tudom melyik VV-ben még Majka papa (az ózdi tahó) és társai mondták, hogy "én megmondom a frankót, egyenes ember vagyok", "figyi, őszinte vagyok, ami a szívesem, az a számon", "én korrekt vagyok, megmondom a véleményem", "nem szoktam ferdíteni, megmondom az igazat" és hasonlók... "Ja, és ez érték, ezért szavazz rám!"

Azóta nem nézem ezeket a műsorokat, de gondolom, hogy még mindig ezeket a frázisokat puffogtatják az aktuális agyhalottak főműsoridőben.


(Zárójelben megjegyzem, hogy a másik dolog, amiért még a TV-t okolom, az az, hogy a mai 14-16 évesek már "cikinek" érzik ha szüzek, amiért egyértelműen a Balázs show a ludas, de ebbe most nem megyek bele...)

2011. dec. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
32%
Az ŐSZINTE nem mindig csak akkor mondja el, ha muszáJ.
2011. dec. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%

No jó, de azt se felejtsük, hogy akinem megmeri mondani a másik az igazat, annak rosszul esik ám hallani bármilyen szépen is van mondva, (barátok közt talán kevésbé szépen, de őszintén ) tehát lebunkózza.

Viszont nem mindegy, hogy mondjuk valaki megmondja az igazat.

Lássuk csak melyik a bunkó ennyiből:

Figyi Kriszta, szerintem ezt a felsőt máskor ne vedd fel, mert ki van mindened, és nem biztos, hogy hízelgő


Ú Zsuzsi de bunkó vagy, azt hittem a barátnőm vagy és mindenbenmellettem állsz.


Kriszta, vagy Zsuzsi a bunkó ?

2011. dec. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én nem azt mondom hogy aki szimplán őszinte (tehát nem bunkó) az baj....a bunkó az más stílusba is adja elő....mert a stílus nem mind1, mert sokan akik bunkók azok általában lekezelően, megszégyenítően adják elő, vagy épp úgy hogy cseppet sem érdekli őket az ha a másik pl vérig sértődik.


Az őszinte az azért próbálja úgy megfogalmazni (tapasztalat) hogy azért ne legyen belőle sértődés. (az más kérdés hogy ki min sértődik meg, de én nem azokról beszélek akiknek minden sértésnek számít, mert annál persze...)


Szóval a stílus is számít.

2011. dec. 24. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!