Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha ilyen lenne a...

Mit szólnál, ha ilyen lenne a kedves feleséged?

Figyelt kérdés

Naponta 2-szer fürdik 30-30 percig, úgy hogy közben folyamatosan folyatja a csapból a vizet.

Naponta 2 órát takarít, szintén rengeteg vizet (és áramot) felhasználva.

Naponta 2-szer járatja a mosógépet (akár egy nadrágot is betesz full mosásra).

Elvárja, hogy Te vásárolj be, főz meg neki, és maximálisan szolgáld ki mikor hazaér.


2011. dec. 25. 11:05
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
96%
A kedves feleségedet te vetted el anno '73 tavaszán, azóta nyilván volt alkalmad beszélni vele erről.
2011. dec. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
94%
nem baj ha inkább nem mondok semmit?:D
2011. dec. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
67%
Az attól függ. Kedves feleség dolgozik e, és ha igen, hány órában? Van e neki autója, vagy csak a férjnek? A férj mennyit dolgozik? Ezeket jó lenne tudni.
2011. dec. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2 óra takarítás minden nap? Mekkora a lakóteretek?


A mosásért lehet szólnék, azért találták fel a szennyeskosarat, hogy ne kelljen azonnal kimosni amit leveszünk, ilyen átmeneti tároló amíg összegyűlik egy mosásra való pl. fekete ruha.


Valószínűleg így "szoktattad" a hölgyet, ha már megszokta onnan nehéz és nem örömteli a visszaút. Ha csak felsorolta hogy január 1-től így lesz, akkor még menthető a helyzet. :)

2011. dec. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Dolgozik napi 8-9 órában, de a fizetését teljes mértékben megtartja magának. Semmit nem ad a családi kasszába.


Kocsija, jogsija nincsen.


Nem az én feleségem.

2011. dec. 25. 11:22
 6/28 A kérdező kommentje:
A lakóterünk kicsi, 40-50m2.
2011. dec. 25. 11:23
 7/28 anonim ***** válasza:
93%

Én nő vagyok, de mégis van véleményem róla. Mindennek van jó és rossz oldala:


Jó, hogy tiszta és nem bűzlik az izzadságtól.

Jó, hogy takarít és nem kell koszban élned.

Jó, hogy mossa a ruhádat.

Rossz, hogy pazarolja az áramot.

Rossz, hogy pazarolja a vizet.

Rossz, hogy elvárja, hogy kiszolgáld.


Ha mindkét fél dolgozik, akkor szerintem normális, hogy egy férfi besegít a házimunkába és elmegy bevásárolni, esetleg főz. A víz és áram pazarlásával kapcsolatban beszélj vele, mert nemcsak sokba kerül, de a környezetet is óvni kellene amennyire csak lehet.

Ha férfi lennék biztos szóvá tenném a pazarlást, de azért örülnék, hogy valaki tisztán tartja a lakást és a ruhámat.

2011. dec. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
64%

Nem az a lényeg, hogy mi mit szólunk hozzá. Te ezeket miért nem sorolod fel neki, és beszéled meg vele a dolgot? Mi nem tudunk lefaragni a villanyszámládból...


Mellesleg én is nő vagyok, én is így szoktam fürödni, ahogy a "kedves feleséged". És akár hányszor elmondhatnák, akkor sem szoknék le róla. Sőt kádban is többször fürdök hetente, sarokkádunk van, kb 10 centi van ahhoz, hogy kifollyon a víz, ha beleülök. Erről sem szoktat le senki. Bár nem is akar...

A takarításhoz csak annyit, hogy ha meg nem takarítana, az lenne a bajod... A mosás tényleg túlzás, én mindig kivárom, míg összegyűlik egy adag ruha, egy gatyát simán nem rakok be. Mondjuk minden napra összegyűlik valamilyen adag, fehérek, feketék, világosak, stb., szóval nálam is naponta minimum egyszer megy a mosógép de legalább tele van.

A bevásárlás is furcsa nekem, én imádok bevásárolni (még ha csak lisztet meg tejet kell venni akkor is) szóval ezt én ezért nem tudom megérteni, de hát ő biztos nem szereti...

Főzni meg gondolom nem tud, ha elvárja, hogy te főzz rá. Tanítsd meg. Hétvégente legyen közös program, szerintem szórakoztató együtt főzni. Még a kapcsolatotokon is javíthatna (mert nem lehet túl fényes ha ilyen hangnemben beszélsz róla).

Ha dolgozik, és fárasztó a munkája akkor nálam alapvető lenne, hogy próbálok a kedvére tenni, ha hazaér. Bár nemtudom, akkor mikor takarít 2 órát naponta...?

2011. dec. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
69%

ma 11:23 vagyok.

Így más a dolog. Ha a saját fizetéséből nem ad haza semmit, azt szóvá tenném. Vagy csak nem főznék neki és kész.

2011. dec. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Szintén nő vagyok, és a ruhákat heti két mosással, a házat heti egy nagyobb takarítással is tisztán lehet tartani. Ha mindenképp szükség van napi két fürdésre, azt is meg lehet oldani költséghatékonyan.

Én írtam, hogy a kedves feleséget valaki elvette. Ha már egy háztartás, legalább a kommunikáció legyen meg. Habár pont ez nem az erőssége a házasságoknak.

2011. dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!