Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem hagyják az embert a...

Miért nem hagyják az embert a maga módján gyászolni?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem sír-rí egész nap,nincs megrokkanva a bánattól, mert fel tudja fogni, hogy annak a szegény öreg embernek már fájt az élet, akkor az le van oltva, mert érzéketlen. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem szerette az adott embert, sőt, nagyon is fontos volt számára. De mi értelme magunkat tönkretenni?! És azt, aki nem teszi, lehordják a földig.
2011. dec. 25. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Akik sirnak, azoknak azt mondjak, ne sirjon. Aki magaban feldolgozza a veszteseget, az erzeketlen. Tulajdonkeppen egyik sem bantani akar, hanem segiteni/vigastalni. Ezek a emberek, meg maguk sem tudjak feldolgozni a gyaszukat. Az is szamit, mennyire voltal kozel az elhunythoz.
2011. dec. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Attól, hogy én/mi egyetértünk veled, még ugyanúgy le fognak oltani azok akik eddig tették.


Ezzel nem tudsz mit csinálni.

Egyébként is, szerintem a gyászolás saját magunknak szól, hiszen az elhunyt nem lesz vele gazdagabb.

Azért gyászolunk, mert sajnáljuk saját magunkat, amiért elveszitettünk valakit aki sokat jelentett nekünk!

2011. dec. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
én is teljesen így gondolom. A gyász saját magunk sajnálása. És ilyenkor belegondolok, hogy vajon az elhunyt akarná-e hogy teljes letargiába zuhanjak miatta?
2011. dec. 25. 12:46
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

2# vagyok!

Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy a képmutatók erre egyből negatív pontozással reagálnak, mert még magunknak sem ismerik be hogy ez így van!

2011. dec. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy fiatal, életerős, életvidám ember hal meg, akkor azért benne van az is, hogy mennyit élhetett volna még, de mondjuk akinek megváltás a halál, annál más a helyzet. Szóval én nem mondanám egyértelműen, hogy csak az önsajnálatról szól a dolog.

Papám pl. ha pár évvel később hal meg, láthatta volna a legkisebb unokáját, nagyon örült volna neki.

Mindenesetre a beszólásokat sajnos el kell viselni, úgyis mindig van mibe belekötni, mindenkinek nem lehet megfelelni, és ilyen téren meg végképp nem is kell.

2011. dec. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert az emberek jó részének a külsőségek sokkal fontosabbak, mint az igazi érzések. Azt gondolják, hogy ha szerettél valakit, akkor őrjöngve, sírva "illik" gyászolni, mert azzal mutatod a szeretet mélységét. Persze ez egy baromság, mégis, én a saját anyámtól kaptam meg többször, hogy érzéketlen vagyok, mert nem sírtam sem az apám, sem a nagyanyám, sem a nagyapám temetésén. Egyáltalán, én temetésen még nem sírtam. Ezen méri le, hogy én mennyire szerettem őket, holott a családban ők álltak a legközelebb hozzám érzelmileg, mégis, én magamban dolgozom fel és nem "mutogatom" a gyászt. Az is igaz, hogy engem kifejezetten taszít a hagyományos temetés, amikor egy vadidegen ember beszél gyászos, elnyújtott és kenetteljes hangon valakiről, akit soha nem ismert, csak a családtagok mondták el róla a szép és jó dolgokat. Ez az én számomra teljesen hiteltelen, szerintem sokkal őszintébb és bensőségesebb minden gyászbeszéd nélkül összeültetni azokat egy pohár bor mellett, akik szeretnének megemlékezni az elhunytról, és kötetlenül beszélgessenek róla, sztorizzanak róla, stb.
2011. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!