Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a kisfiam. Tönkretesz...

Meghalt a kisfiam. Tönkretesz a környezetem, nem hagynak gyászolni. Mit csinál más ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
4 hónaposan halt meg a kisfiam, 3 hónapja.Ikerbabák voltak. Nagyon nehéz boldogan nevelni az élő babámat. Hihetetlen teher nyugodtnak és kiegyensúlyozottnak lenni mikor vele vagyok(és nyilván mindig vele vagyok). A környezetem kikészít. Akarva vagy akaratlanul mindig belém "csípnek"..Ha valaki volt már ilyen helyzetben, adjon már tanácsot hogyan kell viselkedni. Lassan ott tartok, hogy nem veszek fel telefonokat, nem megyek ki az utcára, nem akarok látogatókat fogadni. Olyan borzasztó az egész. Mindenki traktál, "a nem baj, maradt még egy gyereked", a "fiatal vagy, majd szülsz még gyereket", a "hogyhogy ilyen mosolygós vagy",vagy épp, a "miérrt sírsz mindig, az nem segít", a "nem gyászolod eléggé a gyerekedet, nem is érdemled meg, hogy anyának hívjanak", "miért nem megyek minden nap a temetőbe", "miért viselek vagy épp nem viselek aznap fekete ruhát", "várható volt, hogy valamelyik meghal, mert nagyanyád is szült egy gyereket halva, 40 éve..."stb kérdésekkel. Nekem nagyon fáj. Nem hiszem, hogy valaha is túl leszek rajta. De szerencsére nincs a környezetemben más, aki elvesztette volna így a már megszületett babáját, nem tudok beszélni senkivel ezekről a mindennapi "apró" dolgokról.Fogalmam nincs hogy viselkedjek már. Nem hagynak gyászolni, nem hagynak élni. Van aki a kisfiamtól megkérdezi, hogy "Na és Rád már vigyáznak, Veled már jól bánnak?" És ezek az emberek, a "barátaink", munkatársaink, szomszédaink, tehát az ismerőseink és szeretteink. Mindenki élt át ilyen kegyetlenkedéseket, vagy túldramatizálom a dolgot?
2011. júl. 26. 10:58
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

A gyászt mindenki máshogy viseli, tedd azt, amire úgy érzed, hogy szükséged van. Ne foglalkozz másokkal, ők nem élték át azt amit Te, így nem is tudnak tanácsot adni, hogy mi lenne jó, vagy mi nem. Próbáld meg magadban feldolgozni, ha ahhoz az kell, hogy mosolyogj, akkor mosolyogj, ha piros ruha kell hozzá, vegyél piros ruhát! Csak Te tudod ezen túltenni magad, légy erős, és ne izgasd magad mások véleménye miatt.


Őszinte részvétem! :(

2011. júl. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
52%
Részvétem. Ez nagyon durva! Mi történt a babáddal??
2011. júl. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon sajnalom ami veled tortent. Ugy gondolom viszont hogy egy ilyen helyzetet nagyon nehezen tudnal feldolgozni egyedul, ezert en azt javasolnam hogy fordulj pszichologushoz, lehetoleg a paroddal egyutt. Ha pedig valoban ilyeneket mondanak a kornyezetben levo emberek, akkor en se vennem fel a telefont. Az ilyen emberekre nincsen szukseged.
2011. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%

Csak segíteni akarnak,ne vedd rossz néven.Ők nem tudják,hogy neked most mi lenne a legmegfelelőbb,talán mond el nekik,hogy egy ideig nem szeretnél látogatókat,mert át kell gondolnod a történteket.

Igen,most kell"kigyászolnod"magad,talán ha kiadod később kevésbé fáj majd.Rettenetesen sajnálom,részvétem!

De ott az élő baba,vele kell is kell foglalkoznod most,ha elhanyagolod,akár a későbbi kapcsolatotok is tönkremehet.

Talán így kellett lennie:(

2011. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%

Kedves Kérdező!

Részvétem! Isten nyugosztalja a kicsikét! :,(


Talán nem kegyetlenkedni akarnak, egyszerűen csak nem tudnak mit kezdeni a helyzettel és a zavarukat ilyen otromba módon fejezik ki.


Ettől függetlenül primitív dolog ilyenek mondani, és nem Te dramatizálod túl.

Akkor már jobb lenne, ha csöndben maradnának.


Sajnos nem hiszem, hogy tehetsz bármit. Ha visszaszólsz, ha elküldöd őket oda, ahova szeretnéd - gondolom - akkor Te leszel a "hisztérika, akihez nem lehet jóindulattal két szót szólni".


Esetleg ha csendesen megjegyzed, harag nélkül, hogy életed legnagyobb fájdalmát élted át, aztán azonnal befejeznéd a beszélgetést, arrébb mennél, elfordulnál, mással foglalkoznál...?

2011. júl. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
85%
Jézusom mekkora barmok élnek. Ilyen beszólásokat, hát eszméletlen. Fogalmam sincs hogy lehetne kezelni ezt a helyzetet. Csak azt tudom mondani, h ne szolj semmit ezekre, mérd az eszükhköz, mert a beszólásaik alapján nem sok van nekik.
2011. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%

először is nagyon sajnálom,részvétem!!

a többiek próbálnak segíteni,csak nem tudják,mivel tehetnének jobbat neked. borzasztóan hangzik,h van még 1 gyereked,meg szülhetsz még stb.- de ezeket vígasznak szánják. h próbáld a jó oldalról nézni a dolgokat. ez most furcsán hangozhat,de amikor egy ismerősömnek meghalt születés után nem sokkal a babája- betegen született- akkor a doki azt mondta: minél előbb essen újra teherbe,az a legjobb gyógyír. és tényleg az volt.


ne haragudj rájuk,az emberek nem tudják,ilyenkor h kellene hozzád állni,és sokszor butaságokat mondanak.


sztem ne őket vádold és ne velük foglakozz,inkább menj el egy pszichológushoz,kinezológushoz,keress egy olyan baba-mama csoportok,akik gyász-feldolgozással foglalkoznak,biztosan van ilyen,neten meg tudod nézni.


sztem írj egy köremailt amiben mindenkinek megírod,h hagyjanak a gyászodban,ne beszéljenek a tragédiádról,és írd meg nekik pontosan h mit vársz tőlük.


sok erőt neked!!!!

2011. júl. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
96%

Részvétem!

Nekem még nincs gyermekem, én 1 éve a páromat veszítettem el. De tisztában vagyok azzal, hogy egyik sem kellemes érzés. Viszont..én csak úgy tudtam (már ahogy ezt lehet) túltenni magamat a történteken, hogy rengeteget sírtam, zenét hallgattam, így igyekeztem kiadni magamból a fájdalmat. Sokat beszélgettem édesanyámmal, testvéreimmel, ők rengeteget segítettek, hogy átvészeljem a helyzetet. Hogyha van barátnőd, akivel bármit megoszthatsz, akkor szerintem beszéld ki a dolgot, úgy kicsit megkönnyebbülsz. De ha nincs ilyen barátnőd, akkor a szüleiddel, édesanyáddal próbáld meg kibeszélni a történteket. Ha pedig úgy érzed, hogy sírnod kell, akkor sírj csak, kicsit enyhít a dolgokon.

Remélem, tudtam segíteni valamit!

21/L

2011. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon nehéz helyzetben vagy... Az meg, hogy az egyik kisfiad él, éppolyan öröm, mint amilyen nehéz. Hiszen bármikor is, ha ránézel, akár 20 év múlva is, az fog eszedbe jutni, hogy most mindketten Veled lehetnének... Ez felfogni, feldolgozni elképesztően nehéz. Három hónapja veszítetted el, tehát még a gyász folyamat elején vagy... majd telik az idő, át fog alakulni. Mindig rossz lesz, fájni fog, de máshogy.

A környezeted "érdekes", olykor "bunkó" reakció azt mutatják, hogy ők sem tudnak mit kezdeni a helyzettel... Sok ember beszél hülyeségeket, amikor nem tudja, mit kellene mondania.

Szerintem próbáld meg ezeknek az embereknek jelezni, hogy hogy érzel, mennyire nehéz Neked. Pl. amikor valaki azt mondja, hogy "még maradt egy gyereked", akkor nyugodtan mondd el, hogy de ők ketten voltak, ez olyan, mintha csak egy karja maradna valakinek, és azzal próbálnák felvidítani, hogy legalább az van. Persze, valami, sőt... De ketten is lehetnének!

Aki azt mondja, hogy nem gyászolsz eléggé, annak csak jegyezd meg, hogy soha ne tudja meg, milyen dolog a gyermeke elvesztését gyászolni... Pár ilyen "beszólás" után kapcsolni fog a többség.

Én a testvéremet veszítettem el, nekünk is mondtak akkor mindenfélét. Az egyik ismerős pl. azt, hogy miért nem a nagyszüleimhez temetjük kb. 60 km-re tőlünk, mert akkor csak egy sírt kellene rendbetartani...

Szóval nem dramatizálod túl, ha pedig mégis, akkor is megengedett az, hogy most felfokozottan legyél érzékeny az ilyenekre!!!

Kitartás!

2011. júl. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
Hivatalosan bölcsöhalálban halt meg. Gyakorlatilag minden orvosi papírja rendben volt, ugyanúgy mint a tesónak. Sehol nem szerepelt,hogy bármi baja is lett volna, szervi vagy bármi, nyilván csak a nagyon durva szellemi fogyatákosság lehetne kimutatható ilyen kis korban, azt sem írtak le. Az agyi funkcióiban sem volt eltérés. Egyik éjszaka leállt s légzése, jelzett a légzésfigyelő, sikerült életben tartanunk míg kiért a mentő (Kb 20 perc)újraélesztenünk, bejutott még a kórházba, ott 3 napot élt, de annyira súlyos agykárosodást szenvedett az oxigénhiány miatt, hogy sorra leálltak a szervei. Persze erről egy 1000 oldalas regényt lehetne írni, mert percre pontosan fel tudom idézni azt a 3 és fél napot, de röviden ennyi... :(
2011. júl. 26. 11:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!