Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idős rokonoknak miért kell...

Az idős rokonoknak miért kell megkérdezniük, hogy "Férjhez mentél-e már"?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, nincs barátom, nem mintha nem szeretnék, családot is akarok, gyerekeket, szeretnék már ott tartani, de nem jött még össze a komoly kapcsolat, mondjuk van még időm. Ma mikor néhány rég nem látott távoli rokonnal találkoztam, 2 is megkérdezte "Férjhez mentél-e már?" Úgy kiakasztanak...Alapból is kezd ilyen fura érzés rámtörni ezzel kapcsolatban hogy vajon lesz-e valamikor kapcsolatom, meg családom...
2011. dec. 25. 15:16
 1/9 A kérdező kommentje:
Szóval már ilyen rágörcsölős érzés tör rám néha, mert már van bennem ilyen anyasági érzés vagy nem is tudom mi ez...Mondjuk lehet ez inkább szeretethiány, de olyan üresség van bennem.
2011. dec. 25. 15:18
 2/9 anonim ***** válasza:

:))

Megértelek. z idős rokonok jópofák akarnak lenni, csak ennyi. Nem hiszem, hogy bántani akarnak.


Mi 4,5 éve vagyunk együtt a párommal mi mindenkitől azt kapjuk, hogy az esküvő még ráér...aztán a másik fele meg kiadja parancsnak, hogy szeressük egymást. Mintha nem szeretnénk anélkül...minden email, levél, sms végére megkapjuk, hogy szeressétek egymást, legyetek hűségesek:D kösz:P :)



Hagy el, Neked is kialakul idővel:)


21-L

2011. dec. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 LadyLee ***** válasza:
86%

Gondolj bele én mit kapok a kedves "rokonoktól" - már 27 éves vagyok és még hajadon. :)


Ne foglalkozz vele, nem tartozik rájuk. Sőt, az ilyen jóakarók nagyban rontják az ember esélyeit egy normális kapcsolatra - amint felüti a fejét egy srác, kapásból elkezdik rágni a fülét, hogy mikor vesz már el. Indiszkrétek és buták. Barátnőmnek gyakorlatilag erre ment rá egy egyébként jó kapcsolata - a szülei és a rokonok egyfolytában nyomás alatt tartották szegény srácot, míg végül lelécelt. Most meg épp egy eléggé kétes pasihoz készül cserébe hozzámenni.


Szóval ezek a kedves nénikék sokszor fel sem fogják, hogy micsoda károkat tudnak okozni.

2011. dec. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tiszta Bridget Jones naplója.
2011. dec. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem már az esküvőre is gyűjtenek, pedig még csak 21 vagyok.

Ezért is nem szeretem az ünnepeket amúgy, mert ilyenkor jönnek a kínos kérdések: "Esküvő mikor lesz?" "Gyűrű van már?" "Szoktatok veszekedni?" "Minden rendben" Amúgy persze, pont a félévente látott 88. nagynéninek fogom elmesélni, hogy mennyire kiakasztó, hogy a pici párom sose húzza be maga után a WC ajtót, meg széthagyja a koszos zoknijait, stb...

A másik kedvencem, amikor felhozzák az egyetem-témát. Nem mintha nem élném le a maradék 364 napot, és már a hátam közepére kívánom az egészet, főleg ünnepekkor.

Félreértés ne essék, nagyon szeretem őket, meg jó velük, csak a kellemetlen témákat hagyhatnák már végre. (Amúgy látják rajtam, hogy próbálom terelni a témát, de csakazértis...)

2011. dec. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ők még így nőttek fel (70-80 évesek), hogy nekik az volt a legfontosabb, ki házas már, és ki nem még.


Még 10 év múlva sem leszel elkésve semmivel, szóval ne idegeskedj!

2011. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mert kíváncsiak. Mert ők így éltek, és ebben az életkorodban mást nem igazán tudnak kérdezni. Gondolj bele, mennyire furcsa lenne, ha azt kérdeznék, hogy "Sikerült a Makroökonómia vizsga?" Ők még nagyon máshogy éltek, hidd el, nem rosszat akarnak.

Néhány év múlva azt fogják kérdezni, hogy mikor jön a baba. Aztán azt, hogy mikor jön a kistesó. Aztán pedig azt, hogy nem túl sovány-e ez a gyerek, eszik-e rendesen. És így tovább a végtelenségig, de ha belegondolsz, ez valahol irtó vicces.

Generációs különbség, ennyi. Szeretnek téged.


De ha nagyon zavar, amikor engem zavarni kezdett annak idején azt csináltam, hogy elkezdtem panaszkodni, hogy "Ó, Ilonka néni, még nem mentem, hát ki is venne el engem. Nem is tudom, mit csináljak, hogy lesz ez így, mert már a Rózsit is elvették, aztán már ott jön a baba is." Nekem bevált. Mondjuk én sokáig tudtam mondani, perceken át :)))


Másik ötlet. Előzd meg őket. Kérdezd meg, hogy "Ilonka néni férjhez ment már?" :))

2012. febr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az öregekkel sosem kell foglalkozni csak csendben bologatni...
2012. febr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az ilyen bolond rokonokat kerülni kell. Én is azt teszem
2023. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!