Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyávaság lenne részemről?

Gyávaság lenne részemről?

Figyelt kérdés
Külföldre költöztem lassan fél éve.Nem bírok a honvágyammal,most,hogy ünnepekre hazajöttem érzem nem vagyok képes visszamenni,pedig szerencsésnek mondhatom magam,mert külföldön 2 hét alatt munkát találtam,emellett pedig tanulok is,és ami a legfontosabb nem egyedül,hanem a párommal együtt költöztünk ki.Valami mégis hiányzik.Ha tehetném félretenném az anyagi jót és visszaköltöznék,de félek ,hogy idővel azt is megbánnám.Kétségbe vagyok esve,úgy érzem ez a szív és az ész harca.Nem akarok megfutamodni,de szeretnék boldog lenni.Ti mit tennétek a helyemben? Vagy esetleg,ha pár ötletet adnának olyanok,akik külföldre költöztek,hogy hogyan lehet ezt feldolgozni.Köszönöm előre is és kívánok mindenkinek Áldott Ünnepeket!
2011. dec. 25. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
ha hazaköltöznél, akkor meg azt a döntésedet bánnád
2011. dec. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ja-ja ha itt maradsz azon tűnődsz vajon ott most mivan, ha meg visszamész az ellenkezője...kikérném a családtagjaim véleményét!
2011. dec. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normalis allapot. Ne aggodj szépen lassan meg fogod szokni.Oruljél, hogy most hazamehettél és egyutt vagy a csaladdal a hazàddal!Tudod mi hiànyzik az a melegség amit otthon érzunk, amikor tudjuk, hogy sajat magunknal vagyunk.

Ne hagyd el a munkadat es probalj, ha lehet tobbszor hazamenni.

2011. dec. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%

Ne telepedj le annyira messze... válaszs egy Magyarorszaghoz kozelebbi orszagot, akkor gyakran haza tudsz jonni.

Konkretan mit foglal magaba a honvagy? Mi hianyzik? Emberek, baratok, szuleid, vagy csak a néped mentalitasa?

2011. dec. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az otthonod mindig ez az ország marad, a többi csak "lakhely". Soha nem lesz olyan jó máshol, mint itthon. A pénz nem minden! Különben nem lenne ez az érzésed :)

Gyere haza, megnyugszik a lelked :)

2011. dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Vannak emberek, akik könnyen váltanak és vannak olyanok, közöttük Te is, akiknek nehezen megy az újba történő beilleszkedés.

Nem hinném, hogy a szív és az ész harcának kellene a döntésednek lennie, inkább jó lenne a kettőt valahogy összhangba hozni.

Nyilván az ünnepek miatt felerősödött a szeretet, az itthon maradás vágya benned, de mielőtt végleg döntesz a hazajövetel előtt, tedd mérlegre, hogy itthon lesz-e munkád, megélhetésed, vagy a teljes bizonytalanságba jössz. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy megéri-e kinn anyagilag, bírod-e még valameddig, talán úgy, hogy közben gyakrabban hazajössz, ha van rá lehetőséged.


Ha úgy érzed, a honvágyad a munka rovására megy, akkor ne habozz, gyere haza.

2012. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát te nem sok újságot olvastál, meg a híreket sem követed. :) Ki lehetne írni Hegyeshalomnál, hogy az utolsó kapcsolja le a villanyt...


Bár én nem élek külföldön, és nem valószínű, hogy kimegyek, de szerintem ha viszel magaddal pár hazai dolgot (pl. élelmiszert, könyvet) akkor csökkentheted a honvágyadat, vagy keressél a lakóhelyed vagy a munkahelyed közelében honfitársakat, nézzél a neten magyar tévéműsorokat (bár egyes műsorok elérhetősége külföldről korlátozott, de ott a torrent)!

Ilyen dolgok szerintem segíthetnek!

2012. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na meg az otthoniakkal is lehet naponta beszélni Skype-on!
2012. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A pénznél sokkal fontosabb, hogy jól érezd magad. Hiszen mimásért akarnánk élni, nem igaz? Bár én könnyen dumálok :) Én a helyedben, ha ennyire nem szeretnék ott élni, de még kéne egy kis pénz, kitűznék egy határidőt, mondjuk fél évet, hogy addig még spórolok, hogy legyen egy biztonsági tartalék, és akkor jönnék haza és keresnék itthon munkát, kevesebb bérért, de maradna is spórolt pénzem. Így a tudat maga is segíthet, hogy már csak fél évet kell kibírnod, meg addig el is lehet dönteni, hogy a partnered kint akar maradni, vagy visszajön-e ő is.
2012. jan. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én részemről nagyon egyszerűen gondolkodom efelől. Szeretnék külföldre költözni, mert kell a pénz, és mert szeretnék megismerni más kultúrát, más társadalmakat, viszont amint összegyűlne annyi kis pénzünk, hogy saját házunk lehessen, vagy csak annak kezdeménye, haza költöznék. Ugyan még nincsenek gyermekeim, de szeretném ha tisztességesen nőnének fel, és minden képességüket ki tudnák használni, fejleszteni. Viszont nem baj, ha szerényen élnénk, nem kell fényűzés, szeretnék itthon élni úgy életem nagy részében. Pl jó lenne a gyerekeket itthon szülni, vagy legalább ide járatni iskolába már őket.


24L

2012. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!