Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Öngyilkosság. Gyávaság, vagy...

Öngyilkosság. Gyávaság, vagy bátorság?

Figyelt kérdés

Úgy érzem mindenki átgázol rajtam, az emberek levegőnek néznek, egy senki vagyok, nem vesz senki emberszámba.

Szüleim nagyon szeretnek, és szerintem csak nekik okoznék fájdalmat ezzel. Senki másnak nem hiányoznék, vagyok, éltem, semmi vizet nem zavartam, és nyomtalanul eltűnök emlékek nélkül...Senki sem fog rám emlékezni soha....

Ha megtenném, mégis mit gondolnának? Ennyire gyáva vagyok, hogy ahelyett hogy szembeszálnék mindennel, és küzdenék, feladom, és a halálba menekülök, vagy önfeláldozó "bátor hazafinak" neveznének, mert meg merte tenni....

Azt érzem hogy teljesen nélkülözhető vagyok, és minden menne tovább ugyanúgy az életben ha meghalnék, mint most...

19/F


2011. szept. 12. 20:08
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
25%

Kedves kérdező.


Én nagyon megértelek.

Én éppen a héten akarok öngyilkos lenni.

Én is csak szegény szüleimet sajnálom. :(

2011. szept. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
89%
Gyáva lennél. Bátor, hazafi miért lennél, mert megszabadítod a hazát magadtól, miért lennél önfeláldozó, miért, kiért? Ne tedd meg, mert a szüleidet is viszed magad után, még ha csak a lelküket is. Egyébként, honnan tudod mi lesz holnap, nem e találkozol egy szép lánnyal stb.
2011. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
100%
önfeláldozó bátor hazafi? :D bocs de ezen szakadtam...:) de inkább nem oktatlak ki úgyis rossz passzban vagy...inkább keress valamit, ami értelmet ad az életednek, valamit amiben jó lehetsz, vagy tűzz ki egy elérhető célt...minden embernek van értelme élnie, különben nem születtél volna meg. És ha belegondolsz, semmi bajod nincs, csak unod magad....Pont tegnap láttam a tv-ben egy embert akinek NEM volt keze sem, és NEM volt lába sem...mégis élni akart, és pl. úszott is...nem tudom érted-e mire gondolok...
2011. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják az öngyilkosság gyávaság, úgyhogy biztosan igaz.

Csak ez az embert nem mindig érdekli...

19/L

2011. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
84%

Gyávaság!


Ráadásul roppant önző dolog. Azért születtél a világra, hogy javíts valamit rajta. Ez hatalmas feladat. Ez elől elmenekülni a leggyávább dolog.

A "bátor hazafi" gondolatod meg felejtsd el. Bátor hazafi vagy, ha elesel a hazánkért folytatott harcban. Ha azért halsz meg, hogy a hazának jobb legyen.


De esetedben csak egy gyáva, önző öngyilkosságról van szó.


Esetleg gondold végig, mit tudnál hozzátenni a világhoz? Lehetnél mérnök. Katona. Politikus. Tanár. Akármi. Amivel tehetsz a világért. Gondold végig és tegyél érte. Ne menekülj a felelősség elől.

2011. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
29%
Öngyilkosságra gondolni gyávaság. Megtenni bátorság.
2011. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen gyávaság! Semmit sem oldasz meg azzal, hogyha eldobod az életedet önszántadból. Egy életed van, azt próbáld meg úgy alakítani, hogy szeresd és becsüld meg! Próbáld meg az élet apróbb örömeit is észrevenni, még ha néha nagyon nehéz is megtalálni ezeket a dolgokat! Ne legyél önző, gondolj a szüleidre is, akik szeretnek! Ne akarj nekik fájdalmat okozni!

Ha esetleg tudok még segíteni vagy csak azt szeretnéd, hogy valaki meghallgasson, írj privit!

2011. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
100%
"lenni vagy nem lenni, az itt a kérdés. mikor nemesb a lélek, ha kiszáll tenger fájdalma ellen, vagy fegyvert ragadva véget vet neki?"
2011. szept. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosság egyenlő a gyávasággal! De nem csak gyáva cselekedett hanem önző is..

19 éves vagy! Az életed kezdetén vagy még,messze nem éltél eleget! Ha pocséknak tartod,akkor tedd olyanná,hogy jó legyen.Ha senki nem vesz észre akkor barátkozz olyanokkal akik észre vesznek.Még nagyon sok boldog időszakok várnak rád,és nagyon sok csalódás is.Minden csalódásnál öngyilkos akarsz majd lenni???

Ugyan Már!!

Én bátornak azt nevezem akik képes a sok nehézségek ellenére is talpon maradni,és boldogulni.

ÓÓÓÓÓ Bárcsak újra 19 éves lehetnék!!! Annyi mindent csinálnék,annyi helyre elmennék,és magasról nem érdekelne,hogy másoknak fontos vagyok vagy sem..

39/N

2011. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:

Szerintem az öngyilkosság soha sem megoldás. Akármennyire is nehéz, illetve nehéznek tűnik az élet, arra kell gondolni, hogy mennyi mindent csinálhatnénk még, és miről maradunk le.


Az egyik volt rokonom egy hónapja (és négy napja) lett öngyilkos. :(


18/F

2011. szept. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!