Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyávaság, félelem, menekülés,...

Gyávaság, félelem, menekülés, vagy egy jó döntés lenne? Ez itt a kérdés. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Eddig az eddigi éveimet, időmet, lehúztam a WCn, de persze ez nézőpont kérdése, mert minden nap egy milliméterrel közelebb kerülök valamihez. A helyzet a következő:

Elkezdtem egy egyetemet, de elmentem onnan. Otthagytam. Nem tanultam, nem érdekelt. Akkoriban még semmi sem érdekelt. Eljöttem egy másikra. És itt is hasonló a helyzet. Nem tanulok, mert nem érdekel, nem tetszik. Pedig ez azt hittem tetszeni fog. Viszont megfogalmazódott bennem egy harmadik iskola képe (ami nem egyetem), amit úgy érzek, hogy az lenne a nekem való. Ezen csak azért gondolkoztam el, mert mi van, ha ez is valamiféle menekülés, vagy gyávaság? De lehet ez lenne a jó döntés. Ti mit gondoltok erről? Legbelül úgy érzem ez tényleg jó lenne, de hasonlót éreztem ezelőtt is, mielőtt eljöttem erre. Tanulni ebben a suliban persze fogok, elvégzem a félévet (már csak azért is, hogy ne kelljen fizetnem a kreditekért). Ettől függetlenül nem fog érdekelni akkor sem, ha elvégzem.


2011. nov. 7. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogos a kétség, mert azért második nekifutásra illik eltalálni az iskolát.

Az ember ilyenkor még képlékeny és általános dolog, hogy nem a végzet szakmában helyezkedik az ember.

Az a lényeg, hogy nagyjából találd el a területet (pénzügy, humán, stb), aztán később specializálódhatsz még.


Ezt nem játszhatod el a végtelenségi, hogy jön egy rossz passz aztán ott hagysz félbe egy iskolát.

Mindegyiknek van olyan része, ami nem tetszetős.

2011. nov. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondolom abban a fázisban vagy, hogy még nem találtad meg önmagadat és kereső fázisban vagy még. Nem hiszem, hogy ez menekülés vagy gyávaság lenne.

Nincs benned még elég kitartás ahhoz, hogy végig vigyél valamit. Ha 30 felett lennél ez már baj lenne... de 22 évesen még van időd.

A fiaim sem különbek nálad. Viszont én már kiskoruk óta én elég elszánt vagyok azon a téren, ha valamibe belekezdenek, akkor nincs mese be is kell fejezniük.

2011. nov. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ér véget 22 évesen az életed, fejezd be a féléved és menj át a 3. suliba akkor. Kínlódni, főleg még ha fizetned is kell érte, tök fölösleges. Nem áll meg az élet 22 évesen, nem vagy elkésve semmivel. Vágj bele!
2011. nov. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha van aki finanszírozza a tanulásodat, akkor még félbehagyhatsz néhány iskolát. Azt még csak megértem, hogy az elsővel mellényúltál, bár az emberek többségében az érettségi környékére elég stabil elképzelés él már arról, hogy milyen pályán tudják magukat elképzelni.

De tételezzük fel, hogy te későn érő típus vagy.

A 2. suli otthagyása, vagy a félbehagyás tervezése, már nehezen magyarázható. Gondolom, nem erőltette rád senki.

Olyan iskolát, ahol minden tantárgy a kedvenced lesz, nehezen fogsz találni. Szerintem menj el egy pályaválasztási tanácsadóba, mielőtt megint belevágsz valami újabb dologba. Olcsóbb is, és nem foglalod el feleslegesen mások elől a helyet.

2011. nov. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen. Az a 22 év, amit te úgymond, lehúztál a wc-n, valakinek többet jelentett, mint neked, nem beszélve arról, hogy többe is kerültél neki. Tudod mi kellene neked gyermekem? Két év kukoricakapálás, meg szárazkenyér. Akkor majd meg tudnád becsülni a helyzetedet, és nem nyavalyognál, hogy ez sem érdekel, az sem érdekel, jaj, mi lesz az önmegvalósításoddal? Van, aki munka mellett, estin tanul, hogy kicsit jobban boldoguljon az életben, de akinek a feneke alá raknak mindent, mint neked, az meg tojik rá. Tudod mit? Ne érdekeljen, hanem hagyd ott az iskolát, költözz el otthonról a Margit híd alá a csövesek közé, egyed a kenyerüket egy évig, és utána megtanulod megköszönni a tisztes életet, amit eddig neked biztosítottak a szüleid! Szégyelld magad!

56F

2011. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!