Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezt hogy képzeli a párom...

Ezt hogy képzeli a párom édesanyja?

Figyelt kérdés

Én elég régimódi gondolkodású vagyok,így bár már 2 éve vagyunk együtt,a szüleit csak fél éve ismerte meg.Mivel párom kései gyerek,így az ő szülei kb annyi idősek mint az én nagyszüleim. A gondom az,hogy az első időkben mikor odajártam,akkor felajánlottam a segítségem,hogy ha ott vagyok bevásárolok,csekket fizetek stb,hogy az idős néninek ne kelljen ezzel fáradnia.Igen ám,de most már ott tartunk,hogy párom édesanyja átesett a ló túloldalára. Állandóan hívogat,hogy menjek takarítani,segítsek neki a karácsonyi sütögetésnél stb. Én itthon élek a szüleimmel,így nekem itthon is van tennivalóm bőven plusz mellette két állásom is van. Legtöbbször kimagyarázom magam,de már unom a sok hazudozást. Én úgy gondolom,hogy nekem ahhoz a családhoz semmi közöm,bár imádom a párom,nem biztos hogy vele fogom leélni az életem. Páromnak is említettem az anyja viselkedését,de mivel köztük igen nagy a korkülönbség,nem tud vele úgy beszélgetni,mint én az enyémmel. Én személy szerint megmondanám anyunak és ő nem sértődne meg ilyesmin. Mit tehetnék azért,hogy a nénivel is jó maradhasson a viszonyom,de ingyen cseléd se váljék belőlem?

21/L


2011. dec. 26. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Miért hazudozol? Te sem vagy különb a nőcinél, hisz képtelen vagy elé állni, és megmondani neki - normál hangnemben -, h azért álljon már meg a menet, van saját életed, és ne tukmálja már rád a házimunkát.
2011. dec. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ő már nem nőci,hanem mint írtam annyi idős,mint a nagyszüleim. Van már tapasztalatom ilyen téren,ha eléállnék tuti halálra sértődne a dolgon. Egy hatvan éves nővel nem lehet úgy beszélni,mint egy negyvenessel.
2011. dec. 26. 10:36
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

"Nézze Marika néni! Szívesen segítek amikor itt vagyok, de például most karácsonykor anyuéknak is segítenem kell. Remélem meg tettszik érteni."


Az a baj, hogy a bemutatási időszakban csicskát csináltál magadból, már bocsi.

Ha soha nem mondasz nemet bárki a fejedre nőhet, legyen az anyós, pár, testvér, szomszéd.

2011. dec. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha hív, mondd meg, hogy sajnos nem tudsz lemenni, mert neked is dolgod van. Ha ráérsz, előtte majd szólni fogsz. Mindezt kedvesen. Ha viszont ráérsz, akkor tényleg hívd, hogy lássa, nem a levegőbe beszélsz.
2011. dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Legyel oszinte es mondd el neki amit itt irtal, azert azt hagyd ki, hogy nem biztos, hogy mindig a fiaval leszel, mert ezt eleg erdekes lenne igy kijelenteni : D


Felesleges hazudozni, miert nem vallalod oszinten a velemenyedet??

2011. dec. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Engem úgy neveltek,hogy segítőkész legyek másokkal,az első időkben ezért ajánlottam fel a segítségemet. Viszont számos rossz tulajdonságom egyike,hogy igen dacos tudok lenni. Ha érzem hogy kihasználnak,úgy vagyok vele,hogy már csak azért se.Meg a néni is olyan,hogy csak azt hallja meg,amit akar. Barátom is elég nehezen jön ki vele.
2011. dec. 26. 10:42
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ha így is, úgy is megsértődik, akkor nem tudsz mit csinálni. Nehogy már neked legyen lelkiismeret-furdalásod, mert az néni nem érti meg, vagy nem látja be 8vagy nem rakja össze az ok-okozati összefüggéseket), hogy ha valakinek van két munkahelye is, meg a saját családjánál lakik, ahol szintén van dolga, akkor nem tud egy kvázi vadidegennek ugrálni, és talán nem is szeretne. A barátodnak kellene mindenképpen beszélni a fejével, hogy ezt azért már mégsem illik, meg neked is van bőven dolgod, és hogy azért nem tudsz neki állandóan segíteni. Kérjen meg dolgokra, amikor épp náluk vagy, és látszólag ráérsz, ráértek.

De különben is: miért nem a fiát ugráltatja ezekkel a dolgokkal??

2011. dec. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem ugyanennyi idős az anyós jelöltem. Anyám 10-zel kevesebb. Nem tudom, miért kéne egy 60 évest reménytelenül öregnek beállítani. Nem lehet szót érteni vele, megértetni vele a dolgokat? Egy 60 éves, nem 90 éves, könyörgöm! Nem tudom, milyen világban élsz te, hogy nem tudsz vele tárgyalni, ez a te gyávaságod, nem az ő begyepedettsége!
2011. dec. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!