Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a "jobb"? Ha egy kisgyerek...

Mi a "jobb"? Ha egy kisgyerek a rákbeteg édesanyja mellett van haláláig, vagy ha nem látja a szenvedését?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok egy 12-13 éves gyereknek mi a "jobb"?


Tehát mi a jobb: ha otthon van az anyuka a családdal, vagy ha kórházban van az utolsó időkben?


2011. nov. 6. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a családdal.Ha már leküzdeni nem lehet a betegséget, akkor szerintem legyen a gyerekével. 12-13 évesen a gyerek már nem olyan kicsi, fel tudja fogni a betegséget, a velejárókat, feltéve, ha rendesen elmagyarázzák neki.
2011. nov. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, mennyire érett a gyerek. Kórházba dugni, az anyukát, hogy egyedül haljon meg, az se szép.


Én 17, öcsém 15, húgom 13 volt, amikor apukánk meghalt. Hirtelen lett beteg, kórházba került, és egyedül halt meg, igaz váratlanul.

Nagymamámat itthon ápoltuk, akkor én 19 voltam, húgom még mindig csak 15. Sokáig beteg volt, 24 órás ápolás kellett neki. Amikor nem itthon, hanem kórházban volt, suli után húgom is ment a kórházba etetni, látogatni.


Szeretném hinni, hogy lehet méltósággal meghalni családi körben is. Lehet a gyereket túlféltik, később meg majd bánni fogják, hogy nem tudták kihasználni azt a kevés időt, ami még volt. 12-13 évesen már nem olyan kicsik. Megértik, mi történik, és nem lesz nekik jobb, ha távol kell maradniuk. Látogatni gondolom látogathatnák a kórházban is. Az talán nem ijesztőbb?

Apámat utoljára az intenzíven láttam meztelenül egy szál lepedővel letakarva, görcsösen rángatózva, mert a szervezete küzdött a mesterséges altatás ellen. Évek teltek el, mire máshogy tudtam rágondolni, mint ahogy akkor láttam. Ha választhattam volna, mi legyen az utolsó kép, amit látok róla, inkább láttam volna otthon.

2011. nov. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a család mellett kellene lenni, 13 évesen tényleg nem kicsi már annyira a gyerek , én ilyen helyzetben teljesen összeomlanék hogy azt a kis időt se tölthetem anyukámmal...
2011. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
En mint anyuka ,bele gondoltam,es bar eleg nagy a gyerek ahoz hogy felfogja hogy mi is fog tortenni az anyukajval megis ,en legalabb is meg kimelnem a gyerekemet attol hogy lassa a szenvedeseimet ,es inkabb a korhaza mellet dontenek ,.az igaz hogy minden perc szamit a csaladdal ilyen helyzetekben ,de ha lehetne inkabb ne tegyen meg nagyobb lelki sulyt gyermekere hisz egy orok ,fajo emlek maradna neki egesz eletebe,ezt azert irtam mert az en edes anyam a karjaimba halt meg es azota is lelki beteg vagyok ,es nem igen birom fel dolgozni pedig mar csalados ferjes asszony vagyok
2011. nov. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, a családban volt ilyen.A két gyerek 15 és 13 éves volt.Az anyjuk az utolsó 2 hetet töltötte kórházban,a gyerekek mindennap mentek látogatni, órákat voltak vele.Pontosan tudták, hogy mi történik.Ha itthon voltak, nem az anyjuknál, állandó félelemben éltek, hogy hátha éppen most.Mindennap úgy jöttek el tőle, hogy talán ez volt az utolsó.Nagyon-nagyon megterhelő volt ez nekik.Amikor megtörtént, akkor éppen itthon voltak.Azóta eltelt 15 év.De időnként szóba kerül, és az a véleményük, hogy talán jobb lett volna, ha elköszönhetnek tőle rendesen.
2011. nov. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy milyen az a két gyerek és milyen a haldokló állapota. Úgy értem, van, aki méltósággal tud élni és halni, van, aki egy életen át jókislány és jókisfiú volt, és most, amikor már nincs miért hazudozni és megjátszani magát, pokollá teszi - bosszúból - az összes élő, egészséges hozzátarozója életét. Van ilyen is. Ez esteben nem szabad, hogy ott legyenek a közelében a gyerekek.


Thomas Mann egy életen át kínlódódott a kisgyermekként elszenvedett élményei miatt: a haldokó rokonai kínját végig kellett néznie, mert abban a korban az volt a szokás. Lásd Buddenbrook - szép feldolgozása a saját fájdalmainak. Csakhogy nem minden okos, értelmes, érzékeny gyerek szüleik Thomas Mann-nak! Kitenni őket annak, amit aztán évtizedeik cieplnek magukkal; a szörnyű halálfélelem és élettől való félelem fóbiává terjebélyesedésének, azt nem szabad.


Mérlegelni kell. És megkérdezni, hogy a gyerek mit akar! Ha egyfelől tartod olyan "felnőttnek", hogy elbírja a haldokló szerettei látványát, akkor tartsd olyan "felnőttnek is" , aki képes eldönteni, hogy mit akar. Tartsd tiszteletben az akaratát, akkor is, ha a tiéddel ellentétes.


Van egy film: Édesek és mostohák (nem az Elisabeth Gaskell-féle filmre gondolok) Susan Sarandon és Julia Roberts a főszereplők. Meg lehet kapni bárhol, nézd meg, sokat segíthet a döntésben.


Minden jót és sok erőt!

2011. nov. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

A betegnek nyilván az a "jobb", hogy az utolsó percéig vele vannak a szerettei. A gyereknek lehet, hogy megrázkódtatás, de később, felnőtt fejjel biztosan bánná, hogy nem volt az édesanyja mellett a halálakor.


Viszont egy családi házban/lakásban nem jó meghalni... ott fognak a többiek élni... erre is gondolni kell. Hogy járnának haza, hogy mennének abba a szobába... áh. Megölné a "meleg, biztonságos otthon" érzetét.


Szóval, amíg lehet legyen otthon, de az kerülendő, hogy ott is haljon meg!

2011. nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A második vagyok.

A dédnagymamám halt meg végül csak itthon, mert apukám ugye kórházban volt, a nagymamám meg ellenőrzésen volt bent éppen, amikor meghalt, bár itthon haldoklott. Amikor abban a szobában vagyok, ahol a dédi meghalt, nem ez jut eszembe. Senki másnak sem a családban. Anyukám viszont pár éve kórházba került és abba a kórterembe tették, amiben a mamám meghalt. Az sokkal rosszabb volt, át is kérte magát.

Az, hogy milyen emlékek, benyomások maradnak, az adott egyén mentalitásától függ.

2011. nov. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem szenved egyfolytában, és ő is akarja , legyen otthon. Én nem szeretném, ha azt végig kellene nézniük. Egy kórházi látogatás erejéig egy végstádiumú rákos is talán elfogadható állapotba hozható, de én láttam már olyat, aki heteken át csak jajgatott, folyt belőle minden, ilyenkor nem kellene ezt végignézni a gyerekeknek.
2011. nov. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!