Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyerektartást fizet a párom...

Gyerektartást fizet a párom előző kapcsolatából született gyermekére! Akit nem is látott! Hallottatok már ilyet?

Figyelt kérdés
Párom előző házasságából született 1 fiú gyermek aki már 12 éves! Gyerektartást fizet 20%-ot de nem is láthatja! Pontosabban láthatná minden hónap első hétfőjén családsegítőknél 1 órát az anya jelenlétében, tőlünk 300 km-re! Indoklás: a gyermek kruppos és nem tudná ellátni Több alkalommal próbálkozott lemenni de mikor már a vonaton félúton volt akkor telefonáltak neki hogy ne menjen mert a gyerek beteg! Nekünk 2 közös gyermekünk van + nekem egy lányom akire kapok havi 9000 ft-ot 9 éve! Nem lehet ez ellen valamit tenni? Ha már fizet akkor láthassa? Vagy ne is fizessen neki? Bármi megoldás! Hozzá teszem sajnos a kisebbik lányunk kruppos! Tehát el tudnánk látni!
2009. máj. 20. 13:47
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
71%
A gyerektartást nem azért fizeti, hogy annak fejében láthassa.A gyerektartás jár.
2009. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
76%

A gyerektartas jar. Neked foleg tudnod kene ezt, mikor magad is gyerektartasban reszesulsz a lanyod utan. A lathatast nem veletlenul ugy allapitottak meg, ahogy.


Szerintem nem akarod te, hogy hozzatok menjen a fia a lathatas idejen, de ha ragaszkodtok hozza, lehet felulvizsgalatot kerni (a koltsegek titeket terhelnek).


Ettol fuggetlenul az a 20% jar a kisfiunak.

2009. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
A gyerektartás az jár,de az apának is joga van látnia a gyermekét ha akarja...A bíróságon megszabják a gyerektartás összegét,és a láthatási jogot is....Én az apuka helyében jelezném a bíróság felé,hogy az anyuka akadályozza a gyermek láthatásában,és mivel írtad,hogy a ti gyermeketek is beteg,így igazolnám,hogy képes vagyok kezelni a betegségét hisz ugyanazokkal a problémákkal szembesülünk minden nap a másik gyermekkel is...
2009. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
66%
Ha anyagi gondjaitok is vannak,akkor csökkentsétek a gyerektartást,hiszen nálatok is van 3,pláne,hogy az egyik kislányod szintén beteg.Mennjetek be a gyámügyire és mondjátok el a panaszotokat.Nem láthatja a párod stb...,mert mindig van kifogás.A srác kiváncsi lenne az apukájára?Ne hagyjátok annyiban.A láthatási jog jár,mintahogy a gyerektartás is,viszont FELLEBEZTETNÉK A HELYETEKBEN,mert így MEG VAN KÖTVE A KEZETEK.
2009. máj. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
84%
Nehéz kérdés ez! A gyereknek jár a gyerektartás, viszont a te gyerekeidnek is hiányzik az a pénz, ami a közös kasszából kimegy. nem tudok erre értelmes megoldást. Annyi biztos, hogy a láthatásért küzdeni kellene. (mi az hogy kruppos?)
2009. máj. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
77%

Ha látni akarom a gyerekemet, akkor látom, és mindegy, hogy ehhez az anyjával kell veszekednem vagy a gyámügyet győzködnöm.

Ha nem tartom ezt fontosnak annyira, akkor is jára gyerektartás- legalább ennyi.

Ha fontosnak tartom, akkor meg sem fordul a fejemben, hogy nem akarok neki gyerektartást fizetni- ez és a láthatás kettő...

Attól, hogy más szülte meg azta gyereket, pont úgy nem kérte, hogy a világra jöjjön, mint a közös csemetéitek. Ez a kiindulási alap.

44 éves apuka.

2009. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
84%

Nem akarlak megbántani. Valamilyen szinten érthető a felháborodásod, de van két dolog: 1. a gyerektartásnak a láthatáshoz nincs köze, 2. gondolom, hogy nem a gyermek édesanyja miatt van köztetek 300 km távolság, pedig úgy írod, mintha ezért ő lenne a hibás. Szerintem annak kötelessége megoldani a láthatást, aki látni akarja. Magyarán az apának. Természetesen az szemétség lenne, ha ezután nem fizetne. Az viszont más kérdés, hogy az anya talán szándékosan nem akarja ezt a találkát megvalósítani. Ha az én gyerekem lenne, én az apa helyében már rég elmentem volna. Ha már ott van, nem fogják azt mondani neki, hogy menjen vissza.

Te pedig kérvényezd, hogy emeljék a gyerektartás díját, mert ez jogosan jár a gyermekednek. Le merném fogadni, hogy a volt párod jóval többet keres, max. nincs bejelentve. Harcolj a gyerekednek járó pénzért.

2009. máj. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Nem vádolok senkit! Az anyuka hagyta ott a páromat mielőtt megszületett volna a gyermek! Ő költözött el! Anyuka révén engem is "bánt" a gyermek interneten keresztül! Pedig nem is ismer!! Az anyuka sem!! Én senkit nem bántok! A párom családcentrikus!! Ő mindenkit magához fogad és szeret!! A testvéreit is akiket a párom mostohaanyja eldobott! Tehát egy igazi jótét lélek!!
2009. máj. 20. 14:28
 9/40 anonim ***** válasza:
65%

A gyerektartás a gyereknek jár.


(Nem ismersz más irásjelet, a felkiáltójelen kívül?)

2009. máj. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a gyereknek jár. De az apának a gyerek láthatása nem? A testvéreit nem ismerheti meg? Mivel ők nem is mehetnek a láthatásra ahová az apa sem jut el. Nem a saját hibájából!
2009. máj. 20. 14:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!