Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem folyton a magas...

A férjem folyton a magas lányokat nézegeti, mindig megbánt, hogy milyen alacsony vagyok, már teljesen önbizalomhiányom van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

A férjem fotós, sok modell lánnyal találkozik a munkája során. Mind 175 centi fölött vannak, vékonyak. Rám folyton valami megjegyzést tesz, hogy milyen kicsi vagyok, elvicceli, de nekem akkor is rosszul esik. Az olyan lányokat istennőnek tartja, de akkor miért velem van?

A 165 centimmel törpe vagyok mellettük, nem tudok már megnőni, de így szörnyű önbizalomhiányom van a megjegyzései miatt:(


2011. dec. 27. 19:25
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%
Figyelj, Törpilla volt a legjobb nő, egy egész falva oda volt érte. Viccet félretéve, miért vagy egy olyan emberrel, aki rombolja az önbizalmad, fordítva kéne lennie.
2011. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
82%

Ja, ízlések és pofonok. Nekem például kifejezetten az jön be, ha egy lány alacsony. A 165 cm meg teljesen normális magasság (de ha 110cm lennél vagy 210, akkor is épp ugyanilyen értékes lennél). Nem ismerlek, de erősen remélem, hogy a férjed nem azért van veled, mert nem talált jobbat (neki megfelelő magasságút?), hanem mert téged szeret, és tökmindegy, hány centi vagy.


A probléma megoldásához természetesen ketten kelletek. Jóhiszeműséget feltételezve a másik félről, a te tennivalód, hogy mond meg neki, hogy ez zavar téged. Ne célozgass, meg nagyon erősen utalj rá, hanem direkt mondd! A másik fele viszont az, hogy amikor elmondod neki négyszemközt a problémát, akkor ne vádló jelleggel tedd. Tedd egyértelművé számára, hogy nem feltételezel róla rossz szándékot, csak neked ez így rossz.. Normálisan ezzel a problémák megoldódnak.

Amivel baj lehet, ha nem fogja az adást, és egy kicsit hangsúlyosabban meg kell mondanod, hogy tényleg bánt, és komoly a baj, ha ezen nem változtat.

A másik lehetséges probléma, ha ő kifelé tart a kapcsolatból, csak ebbe még nem avatott bele téged. Ilyenkor gyakran bántani kezdi a másikat az ember. Tudat alatt problémát akar csinálni. Remélem, nálatok nem ez van, de ha ez a helyzet, akkor fel kell ismerni, a megoldásához viszont nem tudok tanácsot adni. Az már egy másik kérdés lesz.


Az érem másik oldala, hogy tényleg ne a rossz szándékából indulj ki. Nem véletlenül találni sok helyen azt az idézetet, hogy ha valami értelmezhető kétféleképp és az egyik sértő, akkor a másikra gondoltunk. Ezt lényegében a világ összes férfija üzeni a világ összes lányának. A problémák nagy része ebből a félreértésből adódik, hogy a lány az elhangzottakba belemagyaráz egy olyan értelmezést, ami a fiúnak eszébe sem jutott volna. Aztán, amikor előjön a problémával, azt olyan stílusban adja elő, ami a férfit védekezésre kényszeríti (Nem úgy gondoltam, föl sem merült bennem).

2011. dec. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
81%

látod, ez a probléma, hogy mosolyogsz, amikor ezeket mondja. azt hiszi, hogy te is poénnak veszed amiket mond, és nem veszi észre, hogy bánt.

ha legközelebb megjegyzéseket tesz, lássa rajtad, hogy rosszul esik, vagy beszélj vele az érzéseidről.

2011. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 eric_one ***** válasza:
68%

Kedves Kérdező!


Ez egy hamis érzés magad felé, az önvádlásra gondolok. Nyilvánvaló hogy a házasságotok egy próbán megy keresztül. A férjed munkája nem szerencsés a kapcsolatotokra nézve, és a női test bűvölete már személyiség jegyeiben is látható változásokat alakított ki. De leveledből az is kiderül hogy a kommunikáció sem megfelelő köztetek. Ti összekötöttétek az életeteket, ketten haladtok együtt egy úton, ha az egyik letévedne, akkor a másik menjen érte. Újítsátok meg a kapcsolatotokat, kezdve a kommunikálással. Ezt tehetnéd leginkább, legelőször.

2011. dec. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
41%

Hagyd ott azonnal!

Most még csak "pici" vagy, aztán hamarosan "ducika" is, majd "öregecske". A modellekhez képest legalábbis.


Ne várd meg, amig nem lesz semmi önbizalmad, nem érzed magad nőnek. Innen egyenes az út a depresszióhoz.


Hagyd ott! Még ha viccel is, ez kimeríti a bunkóság, és a megalázás fogalmát!

2011. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
44%
a papám is szokta ugratni a mamámat, pl a nagy popsija miatt, de a mama nem veszi a szívére, mert tudja, hogy a papám szereti, és csak viccelődik vele.
2011. dec. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
49%

#12, #15 vagyok.

Lehet, hogy tényleg nem bántásból mondja, hanem csak ártatlan viccnek szánja, de ezesetben meg egy primitív ember, aki nem tudja meddig az addig. Érdemes olyan emberrel tervezni a jövőt, aki ilyen IQ-harmat?

2011. dec. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
55%
Szia, én 160 cm vagyok, barátom 197 cm, sosem kaptam ilyen megjegyzést, viszont barátnőim néha Törpének vagy Picúrnak hívnak, mivel ők is 175 cm kerül vannak, szerintem próbálj meg vele beszélni, mert én tuti, hogy kiborulnék, hogy más nőkhöz hasonlítgat (nem azon, hogy pici vagyok, hanem más nőket "nézeget") Oké, hogy ez a munkája, hogy fotóz, de akkor se kéne ilyet mondanija, hogy milyen szép lábai vannak. Beszéljétek meg, lehet, ő ezt nem is gondolja komolyan.
2011. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
44%
Engedd el a füled mellett, vagy szólj vissza valami frappánsat. Mondjuk: A jóból csak kicsit adnak :)
2011. dec. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
3%
Hát egy szép magas nő, az minőségileg más, mint egy kis dugó
2011. dec. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!