Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te mennyit várnál az igazira?...

Te mennyit várnál az igazira? Mit tennél a helyemben?

Figyelt kérdés

Van valaki az életemben 6 éve, akivel nagyon szeretjük egymást, a kapcsolatunk mégsem nevezhető hétköznapinak. Mondjuk, hogy távkapcsolatban élünk, de az internetnek hála mindennap beszélünk (hangban).


A probléma az, hogy engem évek óta hiteget azzal, hogy most már tényleg együtt leszünk, nem kell tovább ilyen körülmények között élnünk. (A jelen helyzet okát és azt, hogy ő miért nem akar normálisan lenni nem firtatnám, de a kérdésem szempontjából nem is lényeges.)


Természetesen még most sem vagyunk együtt és én a végső, legeslegutolsó időpontot szilveszterre tűztem ki. Úgy gondoltam, hogy ha addig sem fog változtatni a helyzeten, akkor "elhagyom", nem leszek neki itt ebben a formában tovább, ha akar valamit akkor személyesen keressen fel.

Ezzel csak az a baj, hogy nagyon szeretem őt a számtalan csalódás, be nem váltott ígéret ellenére is. És ami még nehezebbé teszi az egészet, hogy tudom, hogy ő az igazi. Jobban ismerem mindenkinél, bár nem tökéletes, nekem mégis rá van szükségem.


A szilveszter közeledtével egyre többet gondolok arra, hogy hogyan tudnám őt elhagyni úgy, hogy közben így érzek, valamint azon is, hogy egyáltalán jó ötlet-e kiszállnom ebből, nem kéne-e továbbra is itt maradnom vele, hiszen különben elveszítem...

Ugyanakkor tudom, hogy ha változatlanul itt vagyok, nem fog történni semmi, ahogyan 6 évig sem történt...


Ti mit csinálnátok a helyemben?


2011. dec. 28. 11:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
100%
Hát, sajnos a tények vannak szembeállítva az érzelmeiddel. Érdemesebb a tényekre hallgatni.
2011. dec. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
91%
... vagy tényeket csinálni az érzéseidből. Azaz: megmondod neki, hogy nagyon szereted, de ha ez így megy tovább, el fogod hagyni, mert úgy érzed, kihasznál és nem vesz elég komolyan.
2011. dec. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen türelmes vagy.őszintén, foggalmam sincs mit tegyél,hogy dönts.

Azt tudom hogy én ha fél év alatt nem történt volna semmi előrelépés szakitottam volna a párommal.Szerencsére ő sem szereti halogatni a dolgokat igy már 10éve együtt vagyunk.

Én nem tudnék ennyit várni.

2011. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
100%
Talán mégis érdemes lenne felvázolnod, a jelen helyzet okát, és azt, hogy ő miért nem akar normálisan lenni.
2011. dec. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 A kérdező kommentje:

Tudja, hogy hogyan állunk most, ismertettem vele a szándékomat, miszerint jövőre már nem leszek vele.


Az oka tényleg nem olyan fontos... az ő döntése, neki van egy f.szsága, "tévképzete", amit igazából én sem értek, csak elfogadtam, hogy még nem akar. Azt hiszem attól fél, hogy nem tudna nekem megfelelni élőben - holott abszolút nincsenek nagy elvárásaim, de hát ezt ő tudhatná a legjobban. Ismerem őt mindennél jobban, ráadásul azt is tudom hogyan néz ki.. éppen ezért nem vagyok képes megérteni azt, amit mond, hogy ő miért ne lenne nekem elég jó...

2011. dec. 28. 11:32
 6/72 anonim ***** válasza:
30%
Adj ultimátumot.
2011. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 A kérdező kommentje:

Mire gondolsz?


6 év alatt már legalább 20 ha nem több végső időpontot tűztünk ki (igen, volt amit ő mondott, volt amit én). Úgy érzem én már nem lennék képes még egyszer azt mondani, hogy oké, várok még 2-3 hónapot.

2011. dec. 28. 11:35
 8/72 anonim ***** válasza:
100%
És akkor miért nem lett vége mind a 20 alkalommal?
2011. dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 A kérdező kommentje:
Mert minden egyes alkalommal elhittem neki azt, hogy tényleg már csak 2-3 hónapot kéne várnom. És mert gyenge voltam.
2011. dec. 28. 11:38
 10/72 anonim ***** válasza:
84%
Én ezt nem értem teljesen. Távkapcsolatban éltek és ritkán tudtok találkozni és azt szeretnéd, ha összeköltöznétek? Vagy nem találkoztok egyáltalán? Az írásodból az utóbbi jön le. Ha így van, akkor ne pazarold rá tovább az életed, az írásod alapján legalább 20-30 éves lehetsz és te is tudod, hogy ez így nem igazi kapcsolat.
2011. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!