Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy átlagos diák mennyit költ...

Egy átlagos diák mennyit költ magára havonta?

Figyelt kérdés

Szüleinél élő, 15-22 éves kor közötti ember, aki iskolába jár és csak a luxusdolgokra, avagy a létszükségletet nem kell beleszámolni, pl. albérlet, alap kaja, alap ruhák, stb.


Minden egyéb, ami plusz, jöjjön, pl, pia, cigi, bulizás, plusz ruha, nasi, egyéb, meg minden.


(Igen, összehasonlítást akarok végezni, hogy én keveset vagy sokat költőnek számítok-e, legalább valamilyen nagyon nagyjábóli szinten, tudom, hogy itt nem kaphatok reprezentatív mintát.)


És hogy jó kategória legyen: hogy működik a pénzelosztás a szülőkkel? Él még a zsebpénz intézménye? Vagy ha kell, kér, kap? Esetleg csak diákmunkából fizeti a saját költségeit? Mik az arányok a nép körében?


2011. dec. 28. 20:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szia!

22 vagyok.

Egyedüli luxus kiadásom a cigi. Ezt vagy a szüleim állják vagy én. Dolgozom is, és ösztöndíjat is kapok.


Bulizni nagyon ritkán megyek, általában a kajapénzből, amit ugye nem számolunk spórolom ki, bár szinte semennyit sem költök, max 2 üveg pepsi és kész, ez kb. 500 Ft maximum.

Zsebpénzem ugyan van, de nem fix, adnak amikor kérek, tudják, hogy nem szétszórom ilyen olyan vackokra, és hogy mindig pontosan elszámolok így ebből nálunk nincs gond.

2011. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

18 éves lány vagyok, és kb havi 40 ezret költök el.

Ebben van: bérlet, cigi, néha buli vagy mozi, ruhák, illatszerek, újság, telószámla, meg mikor mit akarok még venni.

Zsebpénzt nem kapok, mert a szüleim nem tehetik meg, hogy adjanak, van, hogy inkább én adok. Amúgy suli mellett dolgozok, abból van a pénz.

2011. dec. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24 vagyok havi 30 ezerből élek ebből lejön a1ezr albi pénz+ 15 ezer rezsi és a többi marad kajára ruhára bulira stb....ennyiből is megoldható az élet....
2011. dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
5 ezer az albi
2011. dec. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
17 éves csaj vagyok.. nem cigizek, és inni sem szoktam.. egyedül a ruházkodásra költök, kb. havonta 15000 Ft-ot
2011. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%

15 ezer körül cigire

3-5 ezer mozira, bulira

4 ezer a bérlet


Ha kérek, adnak. De ezeken kívül nem nagyon kérek. A nyáron dolgoztam, azt olyan dolgokra költöttem, amire vágytam (könyvek, tetoválás, epilátor, jégkori), meg a karácsonyi bevásárlásra, bár még van belőle. :) Zsebpénz nincs.

16/l

2011. dec. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemistaként, anyuék mindent fizetnek, kaját is anya főzi 1 hétre, sose cigizek,nem iszok,nem bulizok,sport,szoli,meg a ruhákra tuti elmegy havi min. 50 ezer.Hát ebből 30-at kapok a sulitól, mindenféle ösztöndíjak, heti pénzt kapok otthonról,ha kell plusz,adnak. Dolgoztam is régebben, öneltartó voltam,de a suli rovására ment. 21/L
2011. dec. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm :D

Szóval akkor a havi 3-6 ezer miatt, ami elmegy a létminimumon kívül másra, nem kell szarul éreznem magam, hogy tejóég, mennyitköltök?! :D

2011. dec. 28. 20:37
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
20 éves lány vagyok. Albiban lakom, azt a szüleim fizetik. (kb 30-35 rezsivel) A sulitól amit kapok ösztöndíjat, azt költöm kajára, a szüleimtől nem nagyon szeretek kérni többet. Ezen felül: nem cigizek, nem járok bulizni, moziba talán havonta 1x megyek. Ruhát,piperecuccot, akármit eléggé össze kell spórolnom. Szóval havonta kb 20-25ezret költök el.
2011. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
78%
Havi 10 ezer zsebpénz + nyárimunkából ami még megvan (elég sok, kitart jövő nyárig). Havi 30-50 ezret költök kb. ruhákra/sminkre/kiegészítőkre. Amúgy ha kérek akkor ezekre is adnak a szüleim pénzt, csak az olyanokat kell magamnak megvennem amiket feleslegesnek találnak, és azt nem veszik ők meg. Ha moziba akarok menni, vagy kajálni a barátokkal, akkor is szoktak adni általában. De azért jó, hogy van félretett pénzem amiből ennyit tudok költeni.
2011. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!