Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy átlagos diák mennyit költ...

Egy átlagos diák mennyit költ magára havonta?

Figyelt kérdés

Szüleinél élő, 15-22 éves kor közötti ember, aki iskolába jár és csak a luxusdolgokra, avagy a létszükségletet nem kell beleszámolni, pl. albérlet, alap kaja, alap ruhák, stb.


Minden egyéb, ami plusz, jöjjön, pl, pia, cigi, bulizás, plusz ruha, nasi, egyéb, meg minden.


(Igen, összehasonlítást akarok végezni, hogy én keveset vagy sokat költőnek számítok-e, legalább valamilyen nagyon nagyjábóli szinten, tudom, hogy itt nem kaphatok reprezentatív mintát.)


És hogy jó kategória legyen: hogy működik a pénzelosztás a szülőkkel? Él még a zsebpénz intézménye? Vagy ha kell, kér, kap? Esetleg csak diákmunkából fizeti a saját költségeit? Mik az arányok a nép körében?


2011. dec. 28. 20:07
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Lemaradt: 17/L
2011. dec. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Bulizásra nálam egy ezres havonta, mert csak egyszer szoktam menni, akkor is csak egy koktél, vagy fröccs, sör.


Papír- és írószerekre megy el több pénz, ez olyan 2000 ft körül van.


Hetente egyszer kémia tanárhoz járok, én fizetem, ő havonta összesen 6000ft.


Nem szeretek vásárolni, nagy ritkán veszek ezt azt (ruhát), ez mindig így karácsony táján illetve nyár előtt van, abból a pénzből, amit az ünnepre kapok, szal ezzel nincs gond, ez havonta 0 :D


Viszont járok kozmetikushoz, ő 800 Ft, plusz szoliba 11 Ft, néha egy kis optikai tunning (smink) ez is max egy ezres.


Egyéb költségekre számolok megint egy ezrest (ebbe bármi lehet, mittomén többet szoliztam, vagy vettem egy rágót stb).


Összesen olyan 13ezer forintot számoltam ebből nyilván a kémia tanár az, aki sok.

Dolgozom suli mellett, úgyhogy azért merem megengedni magamnak, hogy szolizzak :D


19/L

2011. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
*bocsi a szoli 1100 nem 11 :D
2011. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

havi 16 a kolesz, emellé heti 4et kapok buszra, plusz kajára, meg ha bulizni akarok, azt is abból oldom meg. ha ruha kell, arra kapok pénzt, de nem járok havonta shoppingtúrákra. különórák, osztálypénz, mindenféle sulis cuccok nagyjából még egy tizes havonta.

18L

2011. dec. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Hali!

19 vagyok, életemben nem kaptam soha zsebpénzt, ha valami plusz kell az alapdolgokon kívül, kakor úgy kell kuncsorognom, ezt általában nem teszem meg. Így nicns egy fix összeg, amit havonta magamra költök, azaz leginkább 0 ft, és nagy ritkán kérek valamit

2011. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Kolidíj, alap kaja, alap ruhák, bérlet, + amiből kéthetente hazautazok.

(Ebből az ún. alap ruhák: kéthavonta egy felső, vagy annyi se).

Másra nem költök, nincs se pofám, se szükségem, se igényem.


Mindez kijön kb. 30 kilóból, amit sajnos egyelőre a szüleim állnak, de szeretnék nyáron dolgozni, hogy valamennyire tehermentesítsem őket. (ja és havonta elrakok magamnak X összeget[2-4000 Ft], amit majd a leendő házam vásárlásakor sajáterőként hozzá tudok rakni a hitelhez)


19L

2011. dec. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
*legyen 35 kilo :P Bocsi:)
2011. dec. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Jó ha 4-5000 Ft .
2011. dec. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

tel.számla: 2500 Ft

éppen kifogyó kozmetikum: 2000 Ft

ruha, ha vmi akciós: 3-4000 Ft(nem minden hónapban)

egyéb(kávé,tea,vitaminok): 3000 Ft


Uh nekem olyan havi 10 és 12 000Ft között van a plusz kiadásom, amit az ösztöndíjamból fizetek(15 000/hó), még otthon lakom. Zsebpénzt nagyon ritkán kapok, de azt is legtöbbször étkezési jegyben. Így a barátommal néha be tudunk ülni egy étterembe :)

22/L

2011. dec. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Havi kb 4-5000 Ft.

Suliban, ha kapok ösztöndíjat, akkor ez felmegy talán 8000-re is.

Otthon lakok, otthon eszek leginkább, így rezsire egyáltalán nem, kajára meg keveset költök. Suli mellet meg nem tudok dolgozni, mert 8-tól ált. 5-ig suliban vagyok. Még aludni és élni is kell a tanulás mellett.

2011. dec. 29. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!