Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bátyám hozzánk költözött, a...

A bátyám hozzánk költözött, a férjem ki vana kadva, ebben a helyzetben a férjeteket, vagy a tesótokat választanátok?

Figyelt kérdés

A bátyámat kirakták az albérletéből, mert elvesztette a munkáját és nem tudta fizetni, a szüleinkkel nincs jóban, ezért nem tudott hova menni, egyértelmű volt, hogy befogadtam. A férjem egész nap dúl-fúl, hogy elege van a bátyámból, egy semmirekellő, rakjam ki. 1 hónapja él itt, nem talál munkát. Én ebben a helyzetben a tesóm mellé álltam, mert a képemről lesülne a bőr, ha a saját testvéremet egy ilyen helyzetben nem segíteném és hagynám, hogy normális otthon nélkül tengődjön akár hónapokig. A férjem azt mondta a legutóbbi veszekedésnél (ami csak részéről volt az), hogy válasszak, vagy ő költözik el, vagy a bátyám. Ilyet hogy kérhet? Egyébként besegít, elhozza a gyereket az oviból, segít főzni, ha kérem, hogy csináljon valamit, megcsinálja. Közben állásinterjúkra jár. Nem tudom, hogy mit tegyek, nem tehetem ki csak úgy az utcára és nem is tennék ilyet, szüksége van rám most.

26/N


2011. dec. 28. 21:13
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
69%
Azért a férjedet is meglehet érteni...
2011. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
77%
Szépen leültök 3-masba és jól átbeszéltek mindent!!!!
2011. dec. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
53%
A férjed egy önző alak szerintem, van olyan család ahol a 3.-ik fél leszarja a másik kettőt, mégis megtűrik, a tiéd még segit is..
2011. dec. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
74%

Csak ennyit kérdezz: "Te mit tennél? Neked hogy esne?"


Gondolom neki is van tetvére, akit szó nélkül be kellene fogadnotok ilyen esetben...

2011. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
56%

a férjedet is meg kell érteni, oké a tesód de az az ő otthona is és 1 hónap már elég sok idő és ha munkát is talál tesód akkor is el fog telni egy hónap mire fizetést kap és el tud költözni


anyum 1 hétig volt itt nálunk a babaszületése után, nem szólt semmit anyum soha, mindent megcsinált, de a párom kényelmetlenül érezte magát, hogy rajtunk kívül más is itt van huzamosabb ideig, szívesen lát mindenkit vendégül, de azt nem szereti ha valaki több napon keresztül itt van

2011. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
12%

Kérdező!

Talán jobban a férjed helyébe tudnád képzelni magadat,

ha a férjed is haza hozna egy nőt, aki éppen nem talál munkát...

2011. dec. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
74%

Nyilvánvaló, hogy kiállsz a testvéred mellett. Gondolom más is ezt tenné.

Természetesen a férjedet is meg lehet érteni, hiszen a kötődés ebben az esetben csak részedről áll fenn.


Azt javasolnám, hogy ne kettőjük közül válassz, hisz azt nem lehet megtenni, hanem hármasban történő megbeszélés alatt kössetek kompromisszumot.


Tűzzetek ki egy végső határidőt, ameddig tesód maradhat. Pl három hónap. Motiváld azzal, hogy ha tetszik neki ha nem, beszélni fogsz a szüleitekkel, mert nem akarod hogy az utcára kerüljön.

ha már egy hónapja keres, szerintem három hónap alatt fog találni, ha komolyan gondolja, és nem álmai kinevezését, és állását akarja egyből megkaparintani.


Vigyázz a házasságodra, mert ha csak a tesód érdekeit nézed, könnyen elveszítheted.

2011. dec. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
73%

Azért az is számít, hogy kinek a hibájából nincs jóban a szüleiddel a tesód.

Azt mondod, hogy lesülne a bőr a képedről, ha nem segítenéd a tesódat. Ez szép. De a tesódnak nem sül le a bőr a képéről, hogy hozzátok jön lakni, nem pedig haza. Nincsenek jóban a szüleiddel, oké, de ebben a helyzetben le kell nyelnie a büszkeségét, "jóban lennie" velük.

A szüleidnek sem sül le a bőr a képükről, hogy nem hívják haza a tesódat, hanem inkább hagyják, hogy nálatok lakjon?

2011. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Ha nem álltok olyan jól anyagilag,hogy egy felnőttet eltartsatok, és csak a párod keres,akkor a párodnak van igaza. Mi az oka,hogy a szüleitekkel nincs jóban? Nem lehet,hogy a férjednek van igaza,hogy semmirekellő? Ha hónapokig-évekig nem talál munkát,akkor ti tartjátok el?

Menjen alkalmi munkákra,keressen egy jobb megoldást.

2011. dec. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
Szerintem 23:23 amit leírt azon gondolkozz el és fogadd meg!
2011. dec. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!