Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy működhet egy kapcsolat...

Hogy működhet egy kapcsolat nyelvi nehézségek mellett? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés

Van egy friss kapcsolatom, de olyan szeremesnek érzem magam, mint még soha azelőtt. A párom chilei. Spanyolul és angolul beszél, magyarul csak egy nagyon nagyon picit. Magyarországon él néhány hónapja. Én a magyaron kívül németül és franciául beszélek, angolul pont nem, és egy nagyon picit spanyolul, kb annyit, mint ő magyarul. Most kitaláltuk, hogy tanítgatni fogjuk egymást a másik nyelvére. De ez így nehéz lesz. Tartok tőle, hogy még ha olyan harmonikus is marad a kapcsolatunk, mint amilyen most, az elején, (két hónapja vagyunk együtt), nyelvi nehézségekbe fogunk ütközni. Most is vannak olyan dolgok, amiket eddig nem tudtunk önállóan rendezni, mert egyszerűen nem értettünk szót, szó szerint.

Tudtok tanácsokat adni? Bármilyen téren érdekel és megfogadjuk ha olyan. Próbáljak meg inkább tanulni angolul? Szerintem valamelyikünk anyanyelvén mégiscsak jobb lenne a kommunikáció. Vagy esetleg ne tanítsuk egymást a másik anyanyelvére, hanem csak egyikünk a másikat? Akkor gondolom könnyebb lenne nekem megtanulnom a spanyolt, mert a magyar nagyon nehéz nyelv. Mit csináljunk?


2011. dec. 29. 16:39
 1/5 anonim válasza:
68%
A nővérem ugyan így volt! Mára már Maroccoban él arab származású férjével! Ők is mai napig tanítják egymást,de mégis csak nővérem tanult meg angolul,mert az világnyelv és sokkal könnyebb mint nekik a magyar. OKé h ő is tud egy kicsit magyarul,de hogy normálisan tudjatok kommunikálni szerintem vedd rá magad és vesd bele magad a nyelvtanulásba. Mindenféleképp csak a te hasznodra válik! "Ahány nyelven tudsz annyi ember vagy" . Hajrá!:))
2011. dec. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

talán igen az lenne a jobb,ha egyikőtök tanulna meg a másik nyelvén beszélni.vagy ha tanulnád az angolt akkor azt legalább mindketten értenétek.szerintem ez lenne a legjobb megoldás.

nekem mondjuk szerencsém van a párom arab de beszél magyarul és angolul is így nincsenek gondok a kommunikációval.

ha egymásnak vagytok teremtve legyőzitek a nyelvi akadályokat is ne aggódj:)

2011. dec. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%
hát ha Magyarországon él akkor valahogy csak meg kéne tanulnia magyarul.
2011. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Egymast tanitani egymas anyanyelvere elven vagyok, es ezenfelul az angol. Egymas anyanyelvet tokeletesen sohasem fogjatok tudni beszelni, de csaladi osszejoveteleken nagyon jol fog jonni. Angolul meg konnyebb mindkettotoknek megtanulni, igy majd ezen aq nyelven lehet egymassal kommunikalni. En Romaniaban elek, es bar nem tudok tokeletesen romanul- magyar leven-, mindig a roman pasik fele huzott a szivem. Persze nyelvi nehezsegek igy is akadtak, mert bar nagyon jol beszelek, sokmindent megsem tudok ugy kifejezni, mint az anyanyelvemen. Most egy olyannal hozott ossze a sors, aki tud egy kicsit magyarul beszelni, erteni eleg jol ert. Remelem jol kijovunk majd :) Sok sikert neked! :)
2011. dec. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Én az angolt javaslom neked elsősorban, mert azt könnyen és gyorsan meg lehet tanulni úgy, hogy megértesd magad vele.

Aztán meg tanulhatjátok egymás nyelvét, neked a spanyollal annyi előnyöd van, hogy van köze a franciához.

De nehéz, mert sokáig tart egy nyelvvel is eljutni addig, hogy megelégedj a szinttel. :) De hajrá!

2011. dec. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!