Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik komoly kapcsolatból...

Akik komoly kapcsolatból léptek ki egy harmadik miatt! Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Komoly párkapcsolatban élek, és feltűnt egy másik férfi az életemben...úgy érzem,hogy nem múló fellángolásról van szó,mert már több hónapja tart ez az érzés...próbáltam küzdeni ellenne, de nem ment.

Az elválás azonban nagyon fájdalmas dolog, még akkor is ha nem vagyok szerelmes a jelenlegi páromba.

Fiatal vagyok még, huszonéves.


Kinek milyen tapasztalata van ilyen téren?


Előre is köszönöm szépen a válaszodat!



2011. dec. 29. 14:13
 1/8 anonim válasza:
78%

Én kétszer voltam ilyen helyzetben, mindkétszer váltottam és nem bántam meg egyszer sem. A második alkalommal immár megtaláltam a férjemet :)

Szeretnélek bátorítani, hogy ha nem vagy szerelmes, a másik férfit pedig nem tudod kiverni a fejedből és valószínűleg ő is szeretne veled lenni, akkor nincs min gondolkodnod! Abba gondolj bele, hogy ha most miatta vele maradsz (mert félted, nem akarsz neki fájdalmat okozni, nem akarod bántani, stb.) akkor később, ha esetleg gyerekeitek lesznek és megint jön valaki akibe belehabarodsz, gyerekkel, férjezettként sokkal nehezebb lesz a válás. Pedig ennek ez lesz a vége, ahol nincs szerelem fiatalon ott idősebbként sem lesz. A jelenlegi párodat is bántod ezzel, mert nem őszinte már most sem a kapcsolatotok. Jobb ezt lezárni, én nem bántam meg, pedig 2 jó embert veszítettem el az életemből emiatt, de tudom, hogy nekik is így a jobb. Családjuk és szerető párjuk van, nem vesztettek semmit. Ha akkor nem váltok (nagyon nehéz volt mindkét esetben) talán mindenkinek rosszabb lenne, mert mindez később alakult volna szomorúan...

2011. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod. Érdekes, hogy én is másodszor kerülök ilyen helyzetbe...: )

Azt megkérdezhetem, hogy hány éves korodban történtek ezek és hogy mennyi ideje voltatok akkor együtt?

2011. dec. 29. 14:32
 3/8 anonim válasza:
61%
Az elsőnél 20 éves voltam és már 4 éve voltam együtt az akkori párommal. A második alkalom ezzel a sráccal volt, akiért az előzőt elhagytam (ebül szerzett jószág ebül vész el :)) és vele 3 év után történt meg ez, tehát akkor 23 éves voltam. Azóta - 6 éve - vagyok együtt a férjemmel, és van egy 22 hónapos kisfiunk :)
2011. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Én viszont 70 évesen, aki szintén átérzett ilyen érzelmet, tehát szerelmet fiatal korában, azt mondom jól gondold meg! Én végül is kitartottam későbbi férjem mellett. Szeretetével, gyengédségével az iránta érzett, de kissé kihűlt szerelem is visszamelegedett. 40 évig éltünk olyan házasságban ( férjem váratlan haláláig ), hogy a lakóterületünk "álompárja" voltunk. Átmeneti lelki válságomat soha nem tudta meg.Egyébként arról nem írsz, hogy az új szerelmed független avagy sem. Próbálok egy tanácsot adni. Mindkettőt beszéltesd az anyukájukról. Amelyik a legszebben beszél róla ahhoz menj feleségül,

mert ha elmúlik a vad lángolás ugyan úgy fog beszélni Veled és Rólad is. Tudom, hogy nehéz, de......V...X

2011. dec. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nos... Csak negatív. Nem maga a kapcsolat miatt, hanem akit elrángatnak a párja mellől, az visszi magával az immár ex gyűlöletét is. Tudom, mert elégszer voölt már benne részem. Senki nem születik flippergolyónak.


Próbáltál... Persze. Andersen meghalt.

2012. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
53%

Milyen "komoly" lehet az a párkapcsolat, amelyet egy szerelem miatt felrúg valaki?

Ha tényleg komolyan vennéd, ha úgy gondolod, hogy pároddal le tudnád élni az életed, örülnél, ha gyermekeid apja lenne, minden rosszban is ki akarsz tartani mellette, akkor jöhet a hűségeskü, meg a házasélet.

Ha neked csak az érzelmi szerelem számít boldogságforrásnak, akkor nem vagy alkalmas komoly kapcsolatra, mert a szerelem nem elég tartós dolog egy komoly kapcsolathoz. A józan emberismeretre alapozott hitvesi szeretet "hormonhiányos állapotban" is képessé tesz a teljes önátadásra, az igazi lelki egységre...

2012. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem egy harmadik miatt lépett ki a házasságunkból. Nem balhéztam, nem cirkuszoltam, normálisan ment a válás. Egy darabig együtt voltak, de nem működött a hétköznapokban a kapcsolatuk. Eltelt két év, és a volt férjem egy roncs lett...
2012. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkine a válaszokat.


Annyit fűznék még hozzá, hogy szerintem semmi nem történik ok nélkül. Valami oka biztosan volt annak, hogy ez a férfi éppen most toppant be az életembe.

A párommal való kapcsolatunk alatt nem egyszer fordult elő, hogy megkörnyékezett valaki, de sosem éreztem még csak hasonlót sem, mint ebben az esetben.

2012. febr. 4. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!