Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehetnék kevésbé zárkózott?

Hogy lehetnék kevésbé zárkózott?

Figyelt kérdés
Viszonylag könnyen ismerkedem emberekkel, akár az utcán is, és úgy gondolom, általában szimpatikus vagyok első látásra másoknak. Az egyetemen is sok emberrel jóban vagyok. De komolyabban nem tudok ismerkedni senkivel, mert nem szívesen nyílok meg, magamról nem szeretek túl sokat mesélni. Meg félek, hogy nem lesz közös témánk. Talán nem vagyok elégedett magammal, vagy nem tudom, de nem szeretem, ha mások túlzottan belelátnak az életembe. Nem is nagyon van olyan ember, akivel megosztanám minden problémámat. Régen volt több jó barátom is, akikkel ma is jóban vagyok, de tőlük is eltávolodtam. Ezért néha magányos vagyok. Néha eljárok bulizni, ritkán, max 3 havonta, de annyira nem is vonz. Talán mások azt hiszik, hogy minden rendben, de pont ezért, mert inkább elzárkózok.. Mit tehetnék, min változtassak? Köszi a válaszokat.
2011. dec. 29. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben járok, nincsenek barátaim és nem szívesen nyílok meg senkinek. Régen nem voltam ilyen, nagyon nyitott voltam, de sok csalódás megtette a hatását...

Egyébkén szerintem azzal semmi baj sincsen, ha valaki természeténél fogva zárkózott. Azt szokták mondani, hogy először magunkban kell megtalálni a zárkózottság okát. Lehet, hogy van benne valami. Figyeld meg, hogy a családtagjaid előtt is zárkózott vagy-e.

Amikor beszélgetsz valakivel, ne kezdj el aggódni, hogy nem lesz közös témátok, csak élvezd a társaságot, ha időd engedni nyugodtan járj el a barátaiddal gyakrabban, ha nem is bulizni csak beülni valahová stb. Egy idő után biztos nyitottabb leszel és pont annyira fogsz megnyílni a barátaidnak, párodnak amennyire szükséges.

2011. dec. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Menj el kicsi bulizni ismerősökkel (ne discoba)!

Beszélgessetek kicsit iszogassatok hátha feloldódsz tőle! :)

2011. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kérdéseket! Gondolkoztam, és szerintem az lehet a baj, hogy mindenkinek meg akarok felelni, de közben magamnak sem tudok, és így inkább nem nyitok a többiek felé, hogy elkerüljem a kudarcokat.Szerintetek ebben lehet valami? Egyébként 19/f
2011. dec. 29. 20:31
 4/5 A kérdező kommentje:
*válaszokat:D
2011. dec. 29. 20:31
 5/5 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok.

Elképzelhető, hogy azért vagy ilyen, mert mindenkinek meg szeretnél felelni. Ezzel sincs semmi baj, minden ember azt szeretné, hogy a többiek megkedveljék és semmi rosszat ne gondoljanak róla. De meg kell húzni azt a bizonyos határt. Tudom, mondani könnyű...:/ De nem szabad ezt sem túl görcsölni, őszinte kapcsolatokra csak úgy tehet szert az ember, ha önmagát adja. Lehet, hogy hülye szöveg, de tényleg így van. Aki elfogad téged olyannak, amilyen vagy azt az igaz barátodnak tudhatod. A többiekkel pedig nem kell foglalkozni. A barátaid véleményére adhatsz, de ha valaki csak kritizálni akar Téged, azzal ne törődj, az ilyen embereknek vannak igazán önértékelési problémájuk. Legyél laza, örülj annak, ha akad olyan ember, akivel szívesen töltöd az idődet. Egész életünk során több lesz az olyan személy körülöttünk, akit nem kedvelünk, mint akit a barátunknak tudhatunk, sajnos. 15/L

2011. dec. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!