Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem jobbá a hétközna...

Hogyan tegyem jobbá a hétköznapjaikat? Ez az élet rendje.

Figyelt kérdés

A szüleim teljesen maguk alatt vannak. A tesóm tavaly nyáron költözött külföldre, én elméletileg még itthon lakom, gyakorlatilag egyetemista vagyok, nem sűrűn járok haza. Idén nyáron költözök össze a párommal.

A szüleim teljesen maguk alatt vannak amiért "elhagyjuk őket". Sokszor már azt érzem bűntudatot akarnak kelteni. "Majd meglátjuk amikor a te gyereked megy el. Nem is sejted mit érzünk...csak Ti vagytok nekünk stb" Próbálom magyarázni, hogy de most milyen jó lesz ismét ketten újra átéhetnek egy csomó mindent, ez nem vigasz nekik, egyrészt édesapám betegsége miatt, másrészt a házasságuk sincsen a toppon.

Rossz őket így látni, de ez az élet rendje...

Mit tegyek, hogy nekik jobb legyen?


21-L


2011. dec. 29. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit tehetsz, hogy összeköltözöl a pároddal és idönként meglátogatod öket.

Igy ugyanis elöbb elfogadják a helyzetet, mintha most meggondolod, mert késöbb mindenképpen el fogsz költözni és minél tovább húzod, annál nehezebb nekik.

2011. dec. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Annyira fontos külön költözni? Biztosan el tudnátok lakni velük. A ház gondolom nem kicsi, és így nem kell lakáshitelbe, meg költségekbe verni magatok. Édesanyádék be tudnak segíteni a háztartásba is, ebben biztos vagyok. Ti pedig némi pénzzel beszálltok a kasszába.
2011. dec. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
sűrűn látogatod, beszélsz velük naponta vagy 2 naponta, egyszer egyszer megleped őket kajával vagy valamivel. ez jól esik nekik hidd el.
2011. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

összeköltözni a mi kapcsolatunk szempontjából "muszáj"...3 éve élünk távkapcsolatban , mivel más-más városban vagyunk egyetemisták (előtte még másfél év mindennapos kapcs.). Én idén végzek, neki még van jó pár éve (orvosi). Azt meg, hogy még húzzuk a távkapcsolatot nem szeretnénk, nem mert nem működik, azért mert nem akarunk külön élni...

A másik a mi lakásunk kicsi, két szobás panel. És 200 km-re a párom egyetemétől.


:(

2011. dec. 29. 22:07
 5/7 anonim ***** válasza:

A legjobb, amit tehetsz, az az, hogy nem hagyod, hogy győzködjenek, mert az azt a hamis illúziót kelti bennük, hogy van esély arra, hogy otthon maradsz és nagyot csalódnak a végén.

Teljesen normális igény, hogy önálló életet akarsz, ezt idővel ők is be fogják látni. Kicsit "kegyetlennek" kell lenned, ne hagyd, hogy zsaroljanak.

2011. dec. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

mondd el nekik az őszintét...csak félnek szembenézni egymással meg a házasságuk problémáival, pláne ha már csak 2 esben lesznek és nem leszel ott! itt az ideje enni valamit saját magukért és a házasságukért, a gyerek érzelmi zsarolása helyett.


ha 21 vagy valószínűleg baromi fiatalok a szüleid, 40-50 közöttiek, ilyen idősen anyám tűsarkúban ropta mindenféle bulikon meg kiállításokon stb, még most, idősebben is. inkább ez, tök hülyeség ha az ember elássa magát 40évesen és nyarvog....


viselkedjenek úgy, mint a felnőttek, oké, hogy szomorúak de az az élet rendje, hogy elköltözöl!

2011. dec. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen mondtam ezt már, hogy most több idejük lesz egymásra, meg megint kettesben lehetnek végre, aztán 3-4 év múlva jönnek az unokák remélhetőleg, mondtam, hogy nem fognak unatkozni. De csak elvannak keseredve...
2011. dec. 30. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!