Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el anyukámnak,...

Hogy mondjam el anyukámnak, hogy elmennék holnap?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, anyukámmal élek együtt. Kb. egy hete jöttem össze a jelenlegi barátommal, aki szeretne holnap velem szilveszterezni. Én is nagyon szeretném, bár nekem igazából mindegy, hogy most szilveszter, vagy sem, csak vele legyek :)

A gond az, hogy így anyukám egyedül maradna itthon... Nem jönne el velünk, ez biztos, különben sem szereti az ilyenfajta bulikat ("rockerek", "goth-ok", stb.).

Ha nem megyek el, akkor én is rosszul fogom érezni magam itthon tévézgetve, anyukám is, mert ezt úgyis megérzi rajtam, és akkor az lesz, hogy "dehát ő nem mondta, hogy maradjak", illetve a barátom is, mert nagyon-nagyon beleélte már magát ő is.

Ha meg elmegyek, akkor meg majd hallgathatom, hogy mert bezzeg leléptem.

Köztes lehetőség egyelőre úgy tűnik, nincs, az ő "barátai" az idők során lekoptak mellőle, illetve elköltöztek, meghaltak, stb. Általában velem és a barátnőimmel szokott lenni, de most én is egy másik bandához csapódnék, illetve a barátnőim (barátnőink) sem városon belül töltik a szilvesztert - szóval mindenképp itthon maradna egyedül a tévével.

Hogy lehetne a legjobban kijönni ebből a helyzetből neki is, és nekem is?


2011. dec. 30. 19:30
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Engem el se engedtek 1 hetes kapcsolattal a barátommal.
2011. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul, őszintén. 20 éves vagy, mit vár, h még mellette ülj mindig? Ne már...
2011. dec. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Otthon maradsz 11-ig, kártyáztok, kicsit tv-ztek, koccintotok 11-kor aztán lelépsz..
2011. dec. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Csak őszintén: Anya, nagyon bánnád, ha idén a barátommal szilvesztereznék? Azért kérdezem, mert ha nem szeretnél egyedül maradni itthon, akkor itthon maradok.

Ha meg azt mondja, hogy menj, nem lehet utána egy szava se, te megkérdezted. Ha viszont magányosan érezné magát otthon... Nekem nem lenne szívem egyedül hagyni.

Tényleg nincs senki szomszéd/rokon, akivel elbeszélgethetnének este? Vagy valami köztes megoldás, pl barátoddal otthon vagytok 11ig, aztán mentek el a haverokhoz bulizni?

2011. dec. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Első: nem az a probléma, hogy nem enged el :)

Nálunk már nem úgy megy, hogy kérvényt nyújtok be, hanem csak bejelentem, hogy megyek - de kb. 16 éves korom óta. És nem azért, mert szemtelen kis ribi voltam/vagyok, ő maga szoktatott le a kéredzkedésről, miszerint "miért ne mehetnél? hagyjál már a hülyeséggel!" :)

Megbízott bennem mindig, és nem is adtam rá okot, hogy ne tegye.


A baj az, hogy ez a "11-kor lelépünk" dolog sem működik, zártkörű buli lesz, és 9 után már csak kifelé lehet menni, mert sokszor volt már balhé a helyen különböző, de hasonló okokból, de az most teljesen lényegtelen.

2011. dec. 30. 19:48
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor éjfélkor hívd fel, kívánj boldog újévet és jó bulizást.
2011. dec. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Most miért kellett lepontozni, hogy el se engedtek engem? -.-' Már az is baj, ha szigorúak a szülők, és nem engednek el egy pasival, akit nem ismernek, a helyet nem ismerik, a többieket nem ismerek?
2011. dec. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ha ez megnyugtat, nem én pontoztalak.

De szerintem is érdekes hozzáállás 20 éves fiatalt (mert már azért nem gyerek, lássuk be) nem elengedni...

2011. dec. 30. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne érdekes 1 hetes kapcsolatnál? Még én se ismeretem a pasit, nem hogy a szüleim.
2011. dec. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De én ismerem, nagyon is jól, a legjobb barátom... :)

SzüleIMről pedig nem beszélek, mert nekem csak anyukám van, akivel fentebb már leírtam, milyen viszonyban vagyunk, és hogy hogy áll a dolgokhoz.

De ha már ennyire ezen az engedékenység-témán vagyunk, akkor miért ne engedne, ha megbízik bennem? Van annyi magamhoz való eszem, hogy ne csináljak hülyeséget idegennel sem, illetve meg tudom védeni magam adott esetben - és ezt anyukám is tudja. Akkor mi a probléma? :)

2011. dec. 30. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!