Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az érzelmi...

Mit gondoltok az érzelmi felelősségvállalásról?

Figyelt kérdés

Én úgy látom ..és magamon is tapasztalom h nem könnyű ez valahogy .Most alapvetően párkapcsolati vonatkozásban érdekel ki mit gondol erről..


Ugye a kapcsolat hosszósága ,később összeköltözés ,eljegyzés ,házasság ,gyerekvállalás ..ezek a lépcsők.


Én már jó ideje egy normális számomra is vállalható kapcsolatig se jutottam el :/ Azt figyeltem meg ha megvan a vonzalom és szimpátia ..-elindul valami de aztán azt érzem h a másik olyan lesz mint valami hímes tojás amire rettenetesen kell vigyáznom .Ettől megijedek és nem tudom kezelni a dolgot ,kihátrálok.


ÉS most én is ezt tapasztaltam ,volt lelkesedés bennem ,(nem akartam h porcelánként kezeljenek, ezt meg is mondtam) mégse kaptam őszinte egyenes választ a miértjeimre.


Szóval nő ffi oldalon meg van ez a dolog egyaránt .


Mit gondoltok erről ? Min múlik ez ? h sokszor elszaladnak az egyik ember érzelmei míg a másiké kellemes langyos állapotban marad -és a dolog eleve életképtelenné válik ..


2011. dec. 30. 23:21
 1/6 A kérdező kommentje:

FONTOS :szerintetek ez az érzelmi felelősségvállalás

-érzelem vagy

-döntés


kérdése ??

2011. dec. 30. 23:23
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak erre a lépcsőzésre görcsölsz rá. Ez egyáltalán nem így van.


A másik meg, hogy ha a másik "hímes tojás" lesz, én is szaladnék. Ki akarna így élni?

2011. dec. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi h írtál ! ..de ha a másik ember kitárja a lelkét az érzéseit ,akkor az nagyon nagy felelősség . És bizonyos esetben teher .. (a legtöbb esetben) miközben a paradoxon hogy erre ugyan úgy szükség van ..mármint az őszintéségre ,az érzelmek kifejezésére.. stb


Csak nálam inkább az van h sosem találkozik ez ..vagy én maradok a langyos állapotban -v velem szemben maradnak így ..

2011. dec. 30. 23:47
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy érted, hogy mindig rosszul választasz?
2011. dec. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"de ha a másik ember kitárja a lelkét az érzéseit ,akkor az nagyon nagy felelősség"


Igaz. Csak nem a te felelősséged.

Mindenki a saját lelkéért felel. Ha Te kiválasztassz egy embert, és kinyílsz neki, az a Te felelősséged. Lehet, hogy az az ember ebből nem kér, és elkezd hártálni. Hisz ő nem tartozik neked semmivel. Ő nem kérte, hogy nyílj meg neki.


Viszont ha neked nyílik meg valaki, az az ő felelőssége.

Te akár akarod ezt, akár nem, NEM a te hibád, ha a másik megsértődik. Ő választott rosszul.


És szerintem ez az egész akkor lesz teher, ha rossz időben történik meg.

2011. dec. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Lehet hogy más személy nehezen tud neked véleményt mondani. Tanácsot lehet adni de beleszólni más dolgába nem lehet. Szerintem ha megvallod az érzéseidet valakinek aki neked fontos , és viszonzásra találsz ,elindul valami de te 'meghátrálsz',félsz hogy mégsem fog beteljesülni, ez estben téged gátol valami. Gondolkodj vissza hogy előzményként nem e volt olyan az életedben akihez nagyon ragaszkodtál és elveszítetted? lehet hogy ez az gát! Szerintem attól félsz hogy elveszíted, és ettől nem tudod kezelni a dolgot.

Bocs hogy ezt írtam, nekem ez jött le a kérdésedből.

2011. dec. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!