Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy folyton...

Miért van az, hogy folyton hazudnom 'kell' anyámnak?

Figyelt kérdés

Ma is voltam egy koncerten. Anyám kérdezte, hogy milyen volt. Mondtam, hogy egy ismerősöm a színpad mellé hívott, és ott néztük a koncertet. Pedig az első sorban álltam.

stb.

17l


2011. dec. 31. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy miért hazudsz? Muszáj? Anyud miatt, mert túlságosan félt? Vagy belső kényszer, hogy hazudnod kell neki?
2011. dec. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Hát, mert anyád túl buta ahhoz, hogy észrevegye az igazságot!



Okos embernek hiába hazudsz, úgyse tudsz!

2011. dec. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
"Mondtam, hogy egy ismerősöm a színpad mellé hívott, és ott néztük a koncertet. Pedig az első sorban álltam." LoL Ennek mi értelme volt?:D
2011. dec. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
én se értem mi értelme van :D de már olvastam itt pár kérdést aminek értelme aligha van... lehet egy a kérdező...
2011. dec. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ezt fejtsd már ki...mi volt pontosan a hazugság és miért érzed úgy, hogy szükség volt rá?
2011. dec. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges,hogy nagy vágyad volt, hogy egy ismerősöd a színpad mellé hív, de nem valósulhatott meg. Megvalósult tehát hazugság által.
2011. dec. 31. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
most ezt nem értem. ezt miért csináltad?
2011. dec. 31. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy milyen indíttatásból mondtad ezt neki, de velem is rendszeresen előfordul.

A végén olyan komplikált lesz minden, hogy előre "meg kell beszélnem" magammal, hogy kinek mikor mit fogok mondani, és még napokkal a hazugság után is imádkozom, hogy nehogy kiderüljön, hogy nem mondtam igazat. Utána meg persze tudom, hogy hülyeség volt hazudni ilyen egyszerű dologban, mégis megtettem.


Én mindig azt hiszem, hogy valami rosszat csinálok. Legalábbis akkor, ha a szüleimnek látnak. Most pl. itt a szünet, és egyszerűen nem merek csak úgy dögleni mondjuk a kanapén, mert azt hiszem, azt gondolják, hogy elpazarlom az időmet, és hogy addig csinálhatnék valami hasznosat is, így minden napom úgy telik el, hogy bezárkózom, és úgy teszek, mintha tanulnék, pedig csak gondolkozom mindenféle dolgon, meg alszom.


Ha nincsenek itthon, akkor szabadnak érzem magam. Akkor egész nap rohangálok a házban, tök vidám vagyok, aztán ahogy hazaérnek, ez megszűnik, mert félek, hogy teljesen bolondnak néznek, hogy nekem olyan jó kedvem van. Tényleg mindig furán néznek rám, amikor mosolygok magamban, és faggatni kezdenek, hogy miért van jó kedvem. Persze ennek nincs mindig oka, de ha van, akkor se akarom velük feltétlenül megosztani. Ha kifejezetten rossz a kedvem, akkor is megkérdezik, hogy mi a bajom. Függetlenül attól, hogy rossz vagy jó a kedvem, mindig az lesz a vége, hogy ők idegesek lesznek és kiabálnak, hogy miért nem lehet normálisan beszélgetni velem. Ez az, ami miatt igyekszem őket kerülni, és talán emiatt kényszerülök állandóan a hazudozásra. Csak igyekszem megfelelni nekik.


Gondolom te azért nem mondtad, hogy az egész bulinak a közepén álltál, hanem hogy szolidan félrevonultál valakivel, mert azt gondoltad, hogy majd mindenféle rosszat feltételeznek rólad amiatt, hogy élvezted az egészet.


Valamilyen szinten az élvezetek mindig bűntudattal párosulnak. Például ha több sütit eszel, mint "kellene". De azért ne felejtsd el, hogy van, amikor belefér az a második szelet süti is, elvégre nem minden nap zabálod magad degeszre :)

2011. dec. 31. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én sem értem miért kellett ezt hazudni ? Mi volt itt a rázós.

Mert ha nem engedett el és azt hazudtad máshol voltál az már érthetőbb.

Nem lehet hogy valami betegséged van, és úgy érzed, mindig hazudoznod kell ? Van ám ilyen .

2011. dec. 31. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!