Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ezzel a "barátsággal"?

Mit tegyek ezzel a "barátsággal"?

Figyelt kérdés
van egy "barátnőm" de egy ideje már nincsenek közös témáink teljesen más dolgok érdekelnek minket,semmi közös nincs bennünk,volt h össze is vesztünk,mást tartunk jó bulinak, más körökben mozgunk pontosabban csak ő, neki 1000 ismerőse van és én mindig is úgy éreztem hogy egy vagyok a sokból,nekem csak ő van. mindig én kerestem ő meg lerázott havonta egyszer egy -két órára ha ráért kivéve ha neki kellet valami akkor keres meg ráér itt ül nálam (és nem dobom ki holott nekem mondjuk dolgom lenne vagy már feküdnék lefele)Bezzeg xy állandóan együtt lóg nála alszik buliznak iszogatnak vagy csak úgy ott van én meg vagy ő van nála vagy mennek valamerre én meg hiába hívom hozzám soha sem ér rá ha jön is épp csak beugrik de ez félévente egyszer van,Tudom hogy nem én vagyok akinek mindent elmond és ha el is mond valamit kb utoljára tudom meg. és hiába tudom ez nem barátság én mégis szüntelen ragaszkodom hozzá,holott ezerszer megfogadtam már hogy nem keresem.De nekem meg rossz hogy tőle függök,mindig itthon ülök ha ő Mit tegyek? huszonéves lányok
2011. dec. 31. 01:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
általános iskolás korom óta ismerem kisebb megszakításokkal
2011. dec. 31. 01:56
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia

Igazából te magad mondod ki: ez nem barátság. Hát megéri ennyit fáradni érte? Nekem egy igen boldog korszakom jött, mikor elkezdtem leépíteni magamról azokat az embereket, akik valójában csak szomorúságot okoztak... én is tudtam ám ragaszkodni a rosszhoz. De most már igaz barátaim vannak, ami pár éve még elképzelhetetlennek tűnt. Hidd el, nem az. És nem fogod visszasírni ezt a lányt sem utána.

2011. dec. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mit tegyek ezzel a "barátsággal"?"


Építsd le. Alakíts ki helyette valódi barátságokat másokkal.


"De nekem meg rossz hogy tőle függök"


Már hogyan is? Ő etet, vagy mi?

2011. dec. 31. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

01:56


Az ember sokat változik 14 és 20 éves kor között. Annak, hogy akik 14 évesen jó barátok, 20 évesen is azok maradnak, kicsi a valószínűsége egyszerűen azért, mert más irányban fejlődnek. Cseppet sem meglepő, ha egy barátság kiüresedik. A barátságokkal, ebben az életkorban legalábbis, nem az a helyzet a legtöbb esetben, hogy minél hosszabb, annál erősebb.

2011. dec. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 fehér gandalf ***** válasza:
11%
üdv a FRIENDZONE-ban haver.
2011. dec. 31. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
a tőle függök -et úgy értem hogy tőle függ hogy van e valami programom vagy megyek-e valamerre vagy csak itthon ülök miközben ő épp oda van valahol. Fészbukon is mindenkinek posztol össze vissza lájkolgat beszélget nekem meg semmi.
2011. dec. 31. 14:46
 7/11 anonim ***** válasza:

"a tőle függök -et úgy értem hogy tőle függ hogy van e valami programom vagy megyek-e valamerre"


Értem, szóval a pincéjében kialakított börtöncellába vagy zárva, és csak akkor enged ki, amikor kedve támad hozzá. Ez tényleg durva, de akkor javaslom, hogy a legközelebbi közös kiruccanáson szökj el.


A második lépés: kiiktatni az életedből a hülye facebookot. Utána meg szerezz új barátokat.


(Tipp: valahányszor valaki felveti itt a GYK-n, hogy magányos, vagy tizen jelentkeznek, hogy ők is. Mi lenne, ha ezek megismerkednének egymással?)

2011. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Uhh valamiért hirtelen azt hittem rólam van szó:(

Kicsit magamba is néztem...

Mert én is sokszor lemondok olyan programot a barátnőmmel, amihez lenne kedvem, csak a férjem nem enged el. Illetve dehogynem, kisgyerekes duzzogással és sértődéssel, hogy lesz@rom a fejét...

Pont ma is át akartam tenni előbbre az átmenetelt a barátnőmhöz, mert a férjem éjszakára megy dolgozni és közölte, hogy akkor nem segít a gyereket hazavinni, ha csak 4-5re megyek át, mert akkor ott leszek tuti 8-ig és akkor nem ér be dolgozni, meg addig ő mit csinál egyedül stb...

Csak szegény barátnőmnek az nem volt jó. És megértem őt, nagyonis... nem akarom elszúrni ezt a barátságot, szeretem őt nagyon :( mi is általános iskolás korunk óta ismerjük egymást.


Szerintem beszélj vele, nem biztos, hogy észreveszi magát. Még ne írd le azért, kérlek! Engem is most döbbentettél rá, hogy valamit másképp kell csinálnom...ezért hálás vagyok!

Remélem sikerül megint jó viszonyban lennetek!:)

24/N

2012. jan. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
volt hogy beszéltem vele de semmit nem ért csak jól összevesztünk volt hogy fél évig nem beszéltünk egymással és csak a véletlen hogy újra "jóba lettünk" de örülök hogy neked segíthettem, vigyázz rá,őrizd meg a barátságodat mert rossz ha nincs senkid.
2012. jan. 1. 18:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Keress új barátokat. Attól még vele is barátkozhatsz.
2012. jan. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!