Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a 16 éves...

Mit tennétek, ha a 16 éves lányotok ilyeneket csinálna?

Figyelt kérdés

A húgomról van szó. Évek óta lopkodja a pénzünket, különösen a szüleimét, sokszor többtízezret ellop. Próbálkoztak már a zsebpénz bevezetésével, kapott havi 10ezret (ami úgy, hogy mindent megvesznek neki, sok pénz), de nem hatott, tovább lopott, nem volt elég neki a pénz. Most már ott tartunk, hogy 4-5 db ruhámat is ellopta úgy, hogy eltűntek a Föld színéről, feltételezem, eladta őket. Csöves, aljanépségből való barátai vannak, így ez sem lenne csoda.

Ezenkívül cigizik folyamatosan, iszik is, rendszeresen tele van a szobája marlboros dobozokkal és piásüvegekkel. Amikor kérdőre vonják, letagadja, azt mondja, valamelyik barátjáé. Gondoltuk, hogy ennek nem lesz jó vége, így már pszichológushoz is jár, de semmi hatása. Kétség kívül nem túl rózsás a családi életünk, a szüleim gonoszak, önzőek, agresszívak, ok nélkül is bántanak még engem is folyton, azonban annyira nem rossz, hogy a húgom ilyeneket csináljon (főleg, hogy anyagilag szinte mindent megkap, utazgatások stb.).

A tegnapi azonban mindent vitt… összekeveredett valami környékbeli drogos bandával, és a tegnapi discoban elkapták a rendőrök, miközben épp adta el a drogot egy ismerősének. Letartóztatták és bevitték őt meg a szintén drogos barátjait. A véréből kimutatták a drogot, illetve ugye a rendőrök végnézték, ahogy árulta, majd akkor csaptak le, mikor már eladta őket. Mégis úgy néz ki, hogy egy semmirevaló elvonón kívül semmit nem kap (semmirevaló, mert már volt ott ismerősöm, és volt, hogy betépve ment be elvonóra, röhögött az egészen), max pénzbüntetést fog kapni még, amit még a szüleim fizetnek ki, a mi kárunkra! Anyám igérgette a húgomnak, hogy ezek után sehova nem mehet, de a 3 évvel ezelőtti detoxba kerülése után is ezt mondta, 2 hét múlva meg már el is felejtette neki és újra ő volt anyuci egyetlen, kedvenc pici lánya (én meg a fekete bárány). Aztán ez lett a vége. Most hazahozták a rendőrségről, és itthon fekszik, ahogy ismerem, nincs bűntudata sem (sosem volt, semmiért sem, még mikor megölte az állataim, sem). Tudom, hogyha vége az ügynek, ugyanúgy folytatni fogja, drogozni fog és semmi sem számít neki. Az egyik rendőrnő azt mondta, szerinte egy kis tünemény a húgom a beszélgetés alapján és biztos nem gondolta komolyan (persze -.- akkor is tünemény, mikor a saját anyját elmondja mindenféle k*rvának és a fejéhez vágja a táskáját?!).

Ti mit tennétek, ha ilyen gyereketek lenne? Én megszabadulnék tőle, beadnám valahova. Megkeseríti az egész család életét, és akárhogy próbálkoznak a szüleim, semmi sem hat rá. Így a vége az lesz, hogy folyton minket rövidít meg, aztán folyton futkozhatnak a szüleim a rendőrségre utána, kiváltani.


2011. dec. 31. 10:31
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__25130..


Ez is a Te topikod? A véleményem az, hogy a szüleid cseszték el az egészet. Másnak kajára sem telik, nemhogy havi 10ezret adni költőpénznek. Ez a tipikus pénzen veszek szeretet dolog. Oda kellett volna figyelni rá, a legfontosabb pedig, hogy beszélgetni is kell egy gyerekkel, nemcsak megcsinálni!

2011. dec. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
95%

Hát könnyű okoskodni,de nemcsak a szülők hibája.Hidd el sokaknak vannak rossz családi körülményei.És itt nem az anyagiakat értem.Vannak jómódú családok,ahol a gyerekek szintén eldurvulnak és mindenféle rossz történik.Nekem sem volt leányálom a kamaszkorom mégis azért jó útra kerültem.Szerintem ez inteligencia kérdése,ami eleve kapott dolog,amin változtatni nem lehet.


Én a szüleid helyében hordanám,vinném mindenhova elmennék érte és kirángatnám a diszkóból.Nem engedném el tényleg sehova.A sz*ros barátaitól is eltiltanám.Beiratnám valami elég durva sportra meg szakkörre,és mindig elkísérném,hogy ne tudjon meglógni,vagy máshova vinni.

Gondolom a tanulmányi eredményei is sz*rok.

A tegnap drogos-rendőrségi ügy után,pedig lekevertem volna neki egy hatalmas pofont!

2011. dec. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
89%

Egyébként kábítószerrel való visszaélés,kereskedésre szerintem intézetbe is simán bezárhatnák.Mármint javítóintézetbe....Használatért szokott inkább járni az elvonó és a drogprevenciós terápia,meg előadás...

Ha tényleg komolyan vennék,akkor párhetente kellene járnia vizeletadásra....

2011. dec. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

Igen, a másikat is én írtam.

Érdekes a dolog, mert engem még sokkal szigorúbban neveltek, én még pénzt sem kaptam sosem, pedig lett volna nekik miből adniuk. Én, ha 5-öst kaptam a gimiben, akkor az volt, hogy "miért nem 6-os?" kb. A húgom elé ezzel szemben semmiféle elvárást nem támasztanak, így azt sem mondhatja, hogy oda menekült. Sőt anyám vele kivételezik, állandóan pátyolgatja, mindig kihúzza a sz*rból (pl okirathamisításnál vagy most is), így nem lehetne egy rossz szava sem. Sokkal többmindent megkap, mint én, sokkal jobban odafigyelnek rá, akkor mégis, én miért nem lettem ilyen?

2011. dec. 31. 10:53
 5/37 anonim ***** válasza:

Hát igen a kistestvér mindig kíméli (szerencsére egyedül vagyok)

Pont mint apámék. Az öccsét kímélték mindig és mára egy alkoholista. Apám meg egy tisztességes ember, aki még szilveszterkor is gyerekpezsgővel koccint.

2011. dec. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:

Nem fogják túl komolyan venni az ügyet, apám polgármester stb., a húgom is nagyon jól ki tudja magyarázni magát (persze hazudik, mint a vízfolyás), már most lazábbra vették az ügyet rendőrök is.

Na igen, egy pofon a minimum.

A javítóintézettel az a gond, hogy már ott is vannak barátai. Van egy csaj, akinek élnek a szülei, csak nem bírtak vele, lopott stb., ezért került intézetbe. Az egyik legjobb barátnője, belerántja mindenféle rosszba a húgomat (de persze a békát nem kell a vízbe ugrasztani). A húgom maga mondta nekem, hogy örülne, ha intézetbe kerülne, hogy végre megszabadulhatna a családjától és senki nem szabná meg neki, mit csinálhat.

2011. dec. 31. 10:58
 7/37 anonim ***** válasza:
*kímélik
2011. dec. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös válaszoló!

Dettó, mint nálunk. De apáméknál is ez volt, a húga így lett alkoholista, mégis elkövették ezt a nagy hibát a saját gyereküknél is. Én egyetemre járok, külföldi ösztöndíjért hajtok stb., a húgom meg a gimit sem fogja elvégezni, ha így folytatja. Már a 3 évvel ezelőtti detoxos ügynél is majdnem kivágták onnan, hát most?! Ráadásul bukdácsol is, és okiratot is hamisít. Meg, mint írtam a másik topikban, tegnap anyám 3 aranyékszerét találták meg nála, valószínűleg el akarta adni (persze, azt hazudta, hogy fel akarta venni, de akkor miért a táskájában volt, éskülönben is, a húgom sosem hord aranyat, szerinte csúnya). Egy igazi pszichopata, hisz még bűntudata sincs.

2011. dec. 31. 11:01
 9/37 anonim ***** válasza:
87%

Mondom én nem engedném sehova.A sehova az tényleg sehovát jelent.Ellenőrizném állandóan,reggel vinném,kísérném az iskolába,délután mennék érte.

Ja és minimum átiratnám egy másik iskolába,ami távolabb van az ilyen sz*r barátaitól....

2011. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
49%

"apám polgármester"

Na, gratulálok hozzá.

2011. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!