Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülőként kit választanál, az...

Szülőként kit választanál, az új párodat, vagy a kamasz gyermekedet?

Figyelt kérdés

Ha egyikük választás elé állítana.

A kérdés csak feltevés, nem vagyok ilyen helyzetben.


2011. dec. 31. 16:27
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem ilyen egyszerű, hogy itt és most mindenki megválaszolja. Elméleti síkon meg lehet ugyan válaszolni, de minden élethelyzet, minden ember más (és persze a gyerek a legfontosabb, de még így is lehetnek érdekes szituk)
2011. dec. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
77%
Ez lehet kérdés? Aki elhagyná a gyerekét egy új pasi miatt, azt nem nevezném anyának.
2011. dec. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
a gyerek adott és felelős is vagy érte 18 éves koráig. Nincs választásod, max. ha intézetbe adod.
2011. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%

hát az én anyám a pasit választotta...

16L

2011. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%
Természetesen a gyermeket.Az nem érdemli meg hogy anyának hívják aki a pasit választja a gyereke helyett.
2011. dec. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Sajnos a környezetemben láttam olyat, hogy a nő a párjának adott igazat mindenben, nem a gyereknek, pedig a párja volt a hibás, így a gyerekből drogos, elzüllött ember lett 1-2 éven belül, utcára is került. De itt, gyakorikérdéseken is gyakran olvasom, hogy az anyuka a párját fontosabbnak tartja.
2011. dec. 31. 16:32
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Erre szívesen válaszoltam volna, de már minden fontos dolgot leírtak az előttem nyilatkozók. Összegzésként talán annyit, hogy ha már vállaltál egy gyereket, akkor azzal felelősség jár addig, amíg bármilyen szinten szüksége van rád (nem feltétlenül 18 éves koráig), és addig egy rendes ember minden mást a gyermeke után helyez a fontossági sorrendet leíró táblázatban.
2011. dec. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Volt egy történet: anya és 17 éves lánya élt együtt. Az anya megismerkedett egy rendes(nek tűnő) férfivel. Összeköltöztek. A lány egy csomószor hazudott az anyjának, próbált alátenni. Aztán egyszer a nő a közös ágyukban megtalálta a lánya medálját, és a nyakláncot elszakadva. Megkérdezte, mire a lány büszkén hozzávágta, hogy igen, nem ment suliba, (tény, hogy voltak igazolatlan órái, de az anya azt hitte, hogy a barátjával lógott), és itthon maradt, és lefeküdt az anya élettársával, mint minden alkalommal, amikor lógott a suliból. A nyaka is ki volt szívva. Az élettárs tagadott. A vége az lett, hogy a nő a férfit kidobta, a lányt meg, ahogy betöltötte a 18-at, elküldte albérletbe. Nem is hallott egyikükről sem sokáig. Aztán egyszer összefutott a lánya volt barátjával, akivel beszélgettek, és a srác elnézést kért, hogy ugye nem haragszik Zsuzsa néni, amikor a Katival olyan sokat lógtunk a suliból...


Na, akkor minden áron a gyerek? Alapból igen, de vannak extrém esetek.

2011. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés,a gyereket!Így is tettem.15 éves volt a fiam(3 éves volt,amikor az édesapjával elváltunk,ám napi kapcsolatban voltunk/vagyunk),amikor a 2. férjem szinte semminek nézte és semmibe vette a fiamat(normális kamasz volt,soha nem is szólt bántón vissza,élt a maga világában)akkor én úgy döntöttem ebből nem kérek.Jó döntést hoztam.Azóta boldog házasságban élek,van egy kis tesó is,és a nagy fiam is BOLDOG!
2011. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%
Kedves Utolsó! Hát nem véletlenül lett ilyen az a gyerek maradjunk annyiban.
2011. dec. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!