Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Azok akik azt írják, hogy...

Azok akik azt írják, hogy csak a szülők váltak el és a gyerek attól még blablabla. Azok el is váltak és voltak ilyen helyzetben vagy csak egy jó házasságból irogatnak ilyeneket?

Figyelt kérdés

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__25..


ennek a kérdésnek a kapcsán jutott eszembe, mint pl. 5 válaszadó...


2012. jan. 1. 13:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tartom hülyeségnek amit az említett válaszoló írt, és ezt mint elvált szülő mondom.

Anyámmal nagyon sokat vitatkoztam, hogy amikor nálam vannak a gyerekek, akkor vagy követi az én játékszabályaimat és nem szidja előttük az exnejemet, vagy nem fogunk odamenni hozzá.


És valóban, bár a nejem lépett le a gyerekekkel, látszólag ok nélkül, biztos hogy én is hibás voltam abban hogy így alakultak a dolgok, hiszen ehhez is két ember kell.

2012. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

én pl elváltam, engem is zavart az új pár, de ez az élet rendje. ha nem vagyok a férjemmel nyilván ő keres mást, mint ahogy én is. fogadni mernék ha a kérdezőnek lenne új partnere, akkor az nem zavarná, hogy ők 3an együtt vannak, de ugyanez az apánál már gond.

ha normális az új partner, akkor nincs mitől félni. a gyereknek az apjával kell lennie, mert legalább olyan fontos, mint az anyja, a másik nő meg nem oszt nem szoroz, mert a gyerek tudja, ki az anyukája és kész.

nekem csak az volt a feltételem, hogy a gyerek nem lehet a második a férjem életében. azért ne vigye el, hogy Tv-t nézzen egész nap, míg ők enyelegnek. nem fegyelmezheti a nő másképp a gyerekemet, mint ahogy én vagy az exférjem. és soha nem bánthatja.

ellene uszítani nem fogom a lányaimat, mert nem akarom, hogy ilyen feszültségben nőjenek fel. én a kiegyensúlyozottságot tartottam szem előtt válás után, az volt a célom, hogy ők veszítsék a legkevesebbet minden téren. mit érek el az acsarkodással? ha a gyerek azt látja az anyján, hogy az utálja, ha az apukájával van, akkor a gyerek is utálni fogja, hiszen fontos neki az anyukája. ez legyen a célom? az a jó nekik, ha üvöltök a telefonba, ha késnek vasárnap vagy kibőgött szemekkel veszem át a lányaimat?

nem feltétlenül tapasztalatlan az, aki mást ír, mint amit hallani akarnál. sőt...

2012. jan. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elváltak a szüleim. Se anyát se apát nem zavarta az új pár. Én is beletörődtem. És igaz amúgy. Nem én váltam el apától meg anyától se. anyával élek Debrecenben. Apa felköltözött Pestre. Amikor tud jön és ennyi amúgy meg minden nap telefon. És egy gyereknek két szülő kell.


17/L

2012. jan. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is elváltak a szüleim, igaz, már nem kicsi gyerek voltam. A mai napig teljesen normálisan tudnak egymással beszélni, mondhatni baráti a viszonyuk. És mindkettejüknek van új párja, ez sem zavar senkit. Én is bírom őket, szerintem jófejek :)
2012. jan. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés válásnál marad ez a helyzet.Ált. az egyik fél haragszik a másikra, sokszor jogosan. Ilyenkor nem is lehet a lepra viselkedésű másikat példaképkéntállítani a gyerek elé. Ha meg más városba is költözik az apa, nyilván válik a gyerekeitől is. Nagy hülyeség azt gondolni,hogy apa az, aki 2 hetente eljön és elmondja, hogy nagyon szeret,( csak a nőjét/farkát/alkoholt kicsit jobban) Ritka szerencsés helyzet,deláttam már olyat,amikor az apa uabban az utcában lakott tovább egyedül, a gyerek meg ott volt,ahol akart. Ott ez igaz volt.

1. NIncs jelen az apa a gyerek mindennapjaiban,nem számíthat rá,nem játszik vele,nem ő mondja az esti mesét,nem ülhet az ölébe,ha szomorú,nincs igazi család sem,stb.

2.Legtöbbször gyerek mellett azért válnak,mert apuci új nőt talált,vagy szenvedélybeteg lett. (ok,10-ből egyszer anyuci)Ilyenkor nem is kell a gyerek elé,mint apapélda.

Szerintem ilyen kérdésekre leginkább a kivételnek számítók írnak,hogy büszkélkedjenek,lám ők milyen jólcsinálják. A legtöbb esetben ez nem működik.

2012. jan. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!