Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire múlik a neveltetésen...

Mennyire múlik a neveltetésen az, hogy ki milyen lesz felnőtt korára? (bővebben)

Figyelt kérdés
Kiskoromtól nagyon túlsúlyos vagyok, ezt szüleimnek köszönhetem? Túlsúlyom miatt rendkívül gátlásos lettem, ezt is a szüleimnek köszönhetem? Az eredeti kérdés is érdekelne, hogy átlagban mennyire befolyásolja a neveltetés a felnőttkori viselkedést?
2011. dec. 31. 09:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
sok múlik de ha az ember látja hogy vannak dolgok amiken változtatni ehet vagy kellene akkor kemény munkával tud az ember változni..
2011. dec. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Egyszer beszélgettem egy pszichológussal, ő mondta, hogy hacsak valamilyen nagy trauma nem ér valakit gyerekkorban (bántalmazás, alkoholizmus, ilyenek), akkor 18 éves korig a szülőkön múlik, 18 éves kor után pedig az egyénen.

Ami rosszul alakult ki, azt 18 éves kor után simán lehet javítani (legegyszerűbb módja önfejlesztő könyvek alapján gyakorolni a kívánt viselkedést).

2011. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Nagyjából egyetértve az előzővel a 18 évet én 14-18-ra javítanám.HIszen a kamaszkorban rengeteget alakítunk saját magunkon, rengeteget alakítanak a barátok. Mársokkal többet mint a szülők.

Tehát neked is itt az idő, diéta, sport és a fogyás után az önbizalmad is megjön,meglátod.

2011. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
ne a szüleidet hibáztasd, már rég önerőből is elmehettél volna sportolni, vannak diéták, fogyókúrák, amikkel le tudod adni a fölös kilók nagy részét (persze akarat is kell, nem is kevés). Különben is, neked most nem mindegy h hibáztathatod-e a szüleidet vagy nem? Ha sok igenlő választ kapsz itt, akkor hazamész, az asztalra csapsz és kijelented, hogy anyu, apu, miattatok sz*r az életem! és attól majd jobb lesz az életed? változtatni próbálj, ne az eddigieken keseregj!
2011. dec. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

èn meg a 14-et 12-re javítom. de így van.

12 éves korig tudjuk nevelni a gyermeket. ez után már a meglévö nevelést lehet mozgatni, felhasználni, de ettöl a krotól már új nevelést, nem lehet a gyereknek adni.


és igen a szüleidtöl függ minden ami vagy. de gondolom elmúltál 12 így már magad is tehetsz ellene. innentöl már csak maagdat kell hibáztatnod.


az hogy túlsúlyos gyerek voltál a szüleid hibája, ök akik megengedték akik adták neked a cukros, zsíros ételeket (ök most arra fogták hogy te megedted). de nincs olyan gyerek aki nemet mondana egy nagy nutellás kenyérnek.

gátlásosság megint jöhet onnan, de ez a tini kornak is tekinthetö, még egy csinos vékony szép lány is gátlásos.


formáld magad az egyéniségedet. fogyjál le, kezdj el utánna olvasni hogy tudsz jobb ´ßetkezést, több mozgást bevezetni. ez persze nem használ a gátlásoság leküzdésében azon megint dolgoznod kell, de erre nagyon jó pl iskolai rendezvényekre való jelentkezés, pl szavalóverseny, vagy egyéb müsorokban való szereplés. esetleg, táncolni, szinészkedni menni. nyugodtan mondhatod, hogy te nem szinésznö akarsz elnni, csak gátlálsosságodat akarod levetközni.

2011. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Botsáska gyerek voltam, majd 13 évesen a hirtelen jött hormonlöket miatt meghíztam. Mivel alacsony vagyok és voltam, néhány kg is borzasztóan látszott rajtam. 155 cm vagyok most, akkor gondolom 150 lehettem (még növésben) és 55 kg voltam (most vagyok 46).


Gondolom az étvágyam is nőtt, de főleg a hormonok játszottak be a hízásban. Nyáron fogtam magam, napi 1 óra edzés kézisúllyal, futás, úszás, ami jött. Ha untam a futást, akkor fogtam a kutyát és elmentünk túrázni.

A kaja tekintetében külön ettem a szüleimtől, mert bár ők se esznek zsírosan, nem vállalták azt a nyúlkaját, amit én ettem. Úgyhogy főztem magamnak, speckó szendvicseket készítettem.

Szülői részről annyi segítség volt, hogy pl apám eljött velem úszni, illetve elvitt kocsival, valamint a bevásárló listára felírhattam az egyéni kívánságaimat, megvették az alapanyagokat. Elkészíteni már nekem kellett. Anyám tanácsokkal segített, vagy ha elrontottam vlaamit, akkor segített, hogy hol hibáztam.


Szeptemberre vékony és izmost voltam.

2011. dec. 31. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A félre értések elkerülése érdekében, nem azért írtam ki a kérdést, hogy sok igen választól boldogabb legyek, vagy hasonló. Érdekelt mások véleménye, már túl vagyok ezen, azon vagyok, hogy változtassak az életemen.
2011. dec. 31. 10:05
 8/11 A kérdező kommentje:
17/F
2011. dec. 31. 10:05
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
ÓÓÓ, ti előző válaszolók, nem is sejtitek hogy tudat alatt mennyire befolyásolják a szülők az egész életeteket, nemcsak 18 éves korotokig, hanem a halálotokig. Az értékrend, a véleményetek alapkérdésekben, az önbizalom vagy annak hiánya és még rengeteg minden ami végigkísér egész életetekben 80%-ban attól függ, hogy mit kaptatok gyerekkorban otthonról. Nagyrészt mint minta, kisebb részt ellenpélda, de utóbbi esetben gyakran hiába próbálod elkerülni a hibákat, mégis ugyanazokat követed el, vagy átesel a ló másik oldalára. Ezeket az alapokat nagyon nehéz később megváltoztatni.
2011. dec. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én túlsúlyos voltam egész gyerekkoromban, pedig a szüleim mindig hajtottak, hogy mozogjak, csináljak már valamit, ne csak olvassak meg gépezzek.


Gátlásos is voltam és szégyelltem a testem, amíg egyszercsak rájötem, hogy én pasit akarok magam mellé.


Diéta+konditerem segítségével 2-3 hónap alatt olyan külsőre tettem szert amire sokan írigykedhetnek. Még most is folytatom amit akkor elkezdtem. Az önbizalmam baromi sokat javult és gyönyörű vagyok. A döntés a te kezedben van.


A felnőttkori viselkedést alapjaiban meghatározza a neveltetés, HA törődsz vele.

Ha az egyik füleden be, a másikon meg ki, akkor semmi hatása nincs.

2011. dec. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!