Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Agressziót hogyan lehet kezelni?

Agressziót hogyan lehet kezelni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok rá büszke de a természetem olyan ha megtalálják azt az egy pontot ami nagyon fáj akkor üvöltők .Nem bántok senkit max az ajtó félfát verem szét ,de leginkább elmenekülök a helyzetből amit kalapostul visszadok szóban ,minden fájdalmat. Mert azért megérdemlik . :( legalább is ma igy volt . Mindenkinek kb 50%ban volt igazsága -de ha az érzelmekről van szó elborul az agyam. Sok energiát, szeretet rakok a kapcsolataimba ,családon belül is és néha olyan közönyösek ..v bunkók. v rosszabb -mintha nem számítana az egész ..


Lényeg ma kijött belőlem az állat ilyesformán leléptem gyorsan de nem akarom ezt a feszültséget később majd a saját csalásomba vinni :( (szüleimről és testvéreimről volt itt most szó)


(Olyan mintha ezt az egész életet érzelem biztonság érzet szeretet ,nélkül kellene végigcsinálni ..ááhh de ez mindegy is.)


Kérdésem ,milyen technikák vannak az agresszió VALÓDI levezetésére?

Ja és30közeli nő vagyok.


2012. jan. 2. 00:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Az egy tévhit,hogy az agressziót le kell vezetni.Azt fel kell oldani és nem levezetni kell.Az agresszió pont attól agresszió,hogy levezetik valakin/valamin.


Én is hamar felkaptam a vizet régen aztán rájöttem,hogy el kell terelni a figyelmem.Mondok egy példát egy nem túl komoly helyzetre,de belőlem ez vált ki dühöt..

Szóval.Játszom egy netes játékkal és ha abban veszítek akkor dühös leszek és úgy érzem felrobbanok és odavágnék egy k..nagyot a monitorba.


Na én a következőt találtam ki :D

Felmegyek egy oldalra pl mint ez itt a gyakorikérdések.. Közben játszom és amikor veszitek és dühös vagyok egyből idekattintok és elolvasok egy kérdést meg egy két választ rá mondjuk a szerelem/sexben mert ott vannak viccesek :D és abban a pillanatban már nem is vagyok ideges.


Ehhez az kell,hogy fejben te tudjad,hogy most épp rád fog jönni ez az idegesség és az rossz.


Hát ez olyan mintha azt mondanám számolj el 10-ig csak ugye az hülyeség mert úgyse kezdenél el számolni.Viszont ha sikerül akár 20 másodpercre elvonni a figyelmed az idegességről máris lenyugszol.


Próbálj találni valami pót dolgot amire áttérsz ha ideges vagy.Mondhatnám úgy is ha eleged van sz@rd le ami idegesit :D

2012. jan. 2. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az nem lehet, hogy ők nem is veszik észre azt amikor megbántanak téged? Aztán levágsz egy ilyen hisztériát és nem tudják mivan, talán még bolondnak is néznek.


Többet elérnél azzal, ha leülnél szembe velük, és beszélnél az érzéseidről, arról hogy téged mikkel bántottak meg eddig, mi az amit utálsz, mit ne mondjanak neked stb. és azt is mondd el, hogy ez mért bánt téged, hogy értsék és képben legyenek.


Nem hiszem, hogy nekik kellemes dolog a veszekedés.

Meg kell beszélni a dolgokat egymás közt normálisan.

2012. jan. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Eddig én úgy tapasztaltam hogy erre a sport a legjobb. Bármelyik tulajdonképpen, nem árt mondjuk ha picit komolyabb fizikai igénybevétel kell hozzá, a problémád szempontjából jót tesz ha elfáradsz. Nyilván ha egy családi eseményen elpattansz akkor ott nem tudod rögtön elővenni mondjuk a teniszütődet és állat módjára verni a falhoz a labdákat, tehát ahhoz hogy működjön szükség van bizonyos fokú önkontrollra, hogy adott pillanatban felül tudj kerekedni azon az érzésen (ösztönön) ami az övöltözésre meg a balhézásra késztet.


Statisztikailag azt, hogy szerinted a mai esetnél 50%-ban volt igazad Neked illetve a másik félnek is, én úgy értelmezem hogy minden második veszekedésben amit elindítasz nincs igazad. A leírásod alapján szerintem elég hirtelen haragú ember vagy, ezért is nagyon fontos hogy amikor kell meg tudj nyugodni; később, hidegvérrel át tudod gondolni a történteket és esetleg rájössz hogy a szituáció amin felhúztad magadat annyira talán nem is volt vérlázító. Ha a helyzet újraértékelése után is úgy gondolod hogy igazad volt, akkor nyugodt hangnemben, összeszedetten prezentálod sérelmeidet a családnak, barátoknak, és megpróbáljátok megbeszélni a dolgot.


Sportolj. Egy jó kimerítő edzés után sokkal jobban alszol, ezáltal a másnap is jobban indul. Plusz könnyebb úgy lenyelni a dühödet, ha tudod hogy vár rád valami olyan tevékenység amitől jobb lesz:)

2012. jan. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Van mikor én kaparom össze az öcsém lelkét miközben ő lekurv@nyáz ésatöbbi dögöljön meg a világ kifejezésekkel :( én tudom h neki is mondtak egy szót ami kiváltotta . Aztán utána megyek, megölelgetem mert tom h más van a háttérben, elmondja (rendes jógyerek amúgy) h miért is kapta fel a vizet .Aztán telik tovább az este én próbálom kezemben tartani a dolgot két 18 év alatti gyerekről beszélünk .Rendesen megy is minden a maga útján amikor a hugom elkezd bunkósodni -pedig a tudják h lázas beteg vagyok amúgy . Anyám szövetségre lép a hugommal ,az öcsém elkezdi h félti az anyját tőlem miközben 1 órával azelött ő küldött el mindekit a P#ba és még én mentem a lelkét ápolni .Komolyan mondom tébolyda ,miközben rendet raktam, elrendeztem a dolgokat és csak arra hajtottam őket h időben feküdjenek le. Ja meg anyám közli minden rendben van ha nem vok otthon sokat (eleve hetetnte 1x ha megyek) mert minden rendben náluk .Aha .CSak suliidőben is hajnal 1kor fekszenek le mert nem képes elküldeni őket aludni .Én meg belerakom az energiát a szeretetem és a végén olyan mintha szívlapáttal jól fejbe találna valaki.. Ilyen pszicho érzés .Már eljöttem és már jobb ..-de amúgy borzasztó ez a sok lelki sérülés amiből nem tudom hol a kiút..


Régebben apán vert meg terrorizált minket, anyám meg csak pusztán sose jött oda egy ölelésre megfelelő időben. már apám lenyugodott, anyám is próbálkozik amúgy ..de 20on x évet én magamból nem tudom kitörölni ..

2012. jan. 2. 00:48
 5/9 A kérdező kommentje:
Ja tegnap közel 39 fokos lázzal feküdtem ..és kérem a gyerekeket h hozzanak fel gyógyszert meg teát, mindkettő húzza a száját mert lusta. Amikor ők voltak betegek lendületből rohangásztam fel s alá h minden rendben legyen . Anyám volt a leginkább aktív neki hálás is vagyok mert ma nem lennék talpon ha ő nem segít . Csak fáj ez az egész. Eldöntöttem most egy hónapig kb haza se megyek. kész .
2012. jan. 2. 00:53
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! mindenikek ment a plusz !
2012. jan. 2. 00:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ismered-e Penn & Teller: Bullshit! című sorozatát. Az egyik részben megvizsgálták, hogy mennyire hatásos az anger management.


Az volt a kísérlet, hogy fogtak 6 egyetemistát, és irattak velük egy esszét, hogy majd egy másik diák leosztályozza nekik. Igazából a kutatás vezetője osztályozott; mindenkinek egyest adott, és a papírra azt írta, hogy "Ez a legrosszabb esszé, amit valaha olvastam."


A diákok felének adtak egy párnát, hogy püföljék azt, ha dühösek a jegy miatt. Neki is álltak verni a párnát. A másik felüket hagyták szépen lenyugodni.


Ezek után a kísérlet vezetője bevitt nekik egy tál csípős szószt és egy poharat, és megkérte, hogy mérjenek ki annyit, amennyit szerintük az esszéjüket osztályozó társuk megérdemel a rossz jegyért. Akik püfölték a párnát, sokkal több szószt itattak volna meg a többiekkel.


Aztán írásos tesztet töltöttek ki. Hiányzó betűket kellett beírni, hogy értelmes szavakat alkossanak.


att_c_

cho_e

ki_ _

r_pe


Akik nem püfölték a párnát, olyanokat írtak, hogy:

attach (hozzácsatol)

chose (választ, múlt idő)

kind (kedves)

rope (kötél)


Akik püfölték a párnát, olyan szavakat írtak, hogy:

attack (megtámad)

choke (megfojt)

kill (megöl)

rape (megerőszakol)


Hidd el, nem csak úgy mondom, nekem is vannak dühproblémáim, emiatt kezdtem el terápiára járni. Egyszer csak elborul az agyam, egy pillanatra "elcsúszik a kép", és megőrülök. Akkor mentem el pszichológushoz, amikor átvertem az üvegajtót, és az üvegdarabok felszántották a karomat.


Na, most képzeld el, ha veszel egy boxzsákot, és akárhányszor elborul az agyad, elkezded püfölni. Mit tanulsz így meg? Hogy ha ideges vagy, üss.


Tényleg az kell, hogy vagy pozitív érzelmekkel helyettesíted a negatívat, pl. megnézel egy aranyos videót egy bébiről vagy kiscicáról, vagy "érzelemmentességgel". Én pl. elkezdek nagy számokat összeszorozni.

Vagy viszed az mp3 lejátszódat, tele boldog, ugri-bugris dalokkal, és sétálsz pár kört a ház körül.

24/L

2012. jan. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Ez tök érdekes kísérlet. :)

Az mondjuk fura, hogy tök nyugiban ülök a monitor előtt, de a behelyettesítésem így nézett ki:

attack

(ide nem tudtam mit írni - nem vagyok jó angolból)

kick

rape


:-/

2012. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És hogy a kérdésre is válaszoljak. Nekem a kőkemény zenék segítenek, meg az idő. Ahogy öregszem, egyre ritkábban kapok dührohamot.
2012. jan. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!