Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kétszer találkoztam vele, és...

Kétszer találkoztam vele, és úgy szeretem, mint bárki mást aki a családomban van. Nem furcsa ez?

Figyelt kérdés
Persze, tudom, a családtagok különleges emberek, de mondhatni távoli rokonom(Anyukám unokatestvére). Összesen kétszer találkoztam vele... Nagyon sok közös tulajdonságot véltem felfedezni kettőnk között. Olyan irányban szeretnék elhelyezkedni ahol ő már sikeres, független attól, hogy már tudom, mellette lenne lehetőségem érvényesülni( gyerekkori eltervezés...stb.). A szomorú része a dolognak az, hogy beteg. Leukémiás, és nincs jó állapotban, sőt ... Azt látom rajta hogy feladja, értem hogy ő már közel 50 és , hogy nincs már ereje, de egyszerűen annyira bánt, hogy nem küzd! Mellesleg pszichológusként praktizál. Nem várom az olyan hsz.-eket, hogy majd felnövök és megértem, ...csak hogy engedhetném el?! Ő egy a szeretteim közül. Legalább látnám, hogy nem akarja elveszíteni az életét, a szeretteit. Tudom, hogy ez komoly érzelmi sokk neki, hogy ilyen betegsége van, de nem olyan stádiumú...van esélye.
2012. jan. 1. 21:54
 1/3 anonim válasza:
Ha van esély ,akkor mindenképpen beszélj a fejével ,és ne szomorú hangnemben hanem határozottan keményen,hogy küzdjön ha nem is magáért a CSALÁDÉRT mert a családnak szüksége van rá stb..
2012. jan. 2. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen megértem az érzéseid. Nem kell ahhoz túl sok, hogy megkedvelj valakit. Az emberek szerintem megérzik, ki a rokonlélek, és ehhez nem kell két hétig együtt táborozni Lellén. :)

Ami a betegséget illeti, sokkal nehezebb a kérdés: édesapám pár éve halt meg rákban (a leukémiai is a rák egy fajtája tulajdonképpen), és ő is sokat küzdött, de igazából nem akart már élni. A betegségnek eleve igen speciális a lélektana: nehéz jól kezelni, mert mindenki mást vár el az őt körülvevőktől, ha beteg. Sokan támadásnak, vagy (ezt nem tudom máshogy mondani) cs*szegetésnek veszik, ha bármit próbálnak elérni nála. Állj mellette, ha úgy látod, hogy kell, segíts! Jobbat nem hiszem, hogy tehetsz.

2012. jan. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igyekszem majd hasznosítani őket. Köszönöm :)
2012. jan. 12. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!