Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy és mikor kellene megkérde...

Hogy és mikor kellene megkérdezni a párom nagynénjét? Egyáltalán megkérdezhetem?

Figyelt kérdés

Idén végzek az egyetemmel, nyáron készülünk összeköltözni a párommal. Mesterizni szeretnék, de közben dolgozni szeretnék (és muszáj is). Már nem szeretnék a szüleim nyakán élősködni, meg ha összeköltözünk pláne.

Amelyik városba költözöm zéró ismeretségem van. Pályakezdőként jó munkahelyre (vagy egyáltalán munkahelyre) kevés esélyem van.

A párom nagynénje nyáron említette, hogy nagyon közeli rokona a férjének egy alapítvány igazgatója és biztosan akadna munka ott nekem. Nem tisztáztuk később és nem tudom mennyire volt komoly ez részéről. A gond csak az, hogy a nagynénivel nem találkozom sűrűn (legutóbb 6 hónapja). Jóban vagyunk, tegezem, de azért nem olyan közvetlen a viszonyunk, hogy ezzel a kéréssel felhívjam. Hozzuk menni nem hiszem, hogy tudnék menni nyár előtt, azt nem tudom, hogy ők jönnek-e a páromékhoz...

Inkább a páromat kérjem meg, hogy beszéljen, vagy nekem kéne? Ha nekem akkor hogyan? Ez nem telefontéma...:-S


Szerintetek?


21-L


2012. jan. 2. 22:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy tudnád megkérdezni, hogy előtte felvezeted mindazzal, amit itt pontosan leírtál. Aztán, ha ismeri a célodat, lehetőségeidet, bizonytalanságodat - már könnyű rákérdezni, valahogy úgy, hogy emlékszel, mondott valami ötletet a nyáron, de nem beszéltetek róla sokat, végülis... stb. És így tovább.
2012. jan. 3. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá általánosságban: Figyelj, munkát keresek, ha tudsz valamit, szólsz? Aztán ha az ígéretet komolyan gondolta, úgyis kapcsol, ha nem, akkor sincs rossz szájíz!
2012. jan. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igaz:)

akkor valahogy így kellene

2012. jan. 3. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!