Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem lenne pofátlanság megkérde...

Nem lenne pofátlanság megkérdezni? Ha nem, hogy kérdezzek rá? (lent részletek)

Figyelt kérdés

itthon nagyon rossz a helyzet a családobbal, a keresztanyukámnak van a városban egy lakásuk és falun is van egy házuk. úgyhallottam, h a városi lakásukat már nem nagyon használják. és odaköltöznék egyedül. suli mellett vállalnék munkát is és beleszállnék a költségekbe.

18\L


2010. aug. 30. 12:41
1 2
 1/11 anonim válasza:
69%

Mondd el így ahogy ezt ide is leírtad! Vagy:

Anya,Apa mostmár szeretnék különköltözni, mert már úgyérzem hogy nem férek itt meg,és nagy vagyok ahhozz hogy együttéljek veletek! Nem akarok addig elköltözni amig ti bele nem egyeztek! SZóval mi a válasz? Minden hétvégén meglátogatlak stb... Remélem sikerülni fog

2010. aug. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Így van, drukkolok!

De előbb a keresztszüleimmel beszélnék, és ha részükről ok, akkor vinném a szüleim elé a dolgot...

2010. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ milyen a viszonyotok a keresztanyáddal. Az, hogy megkérdezed, szerintem még nem pofátlanság.
2010. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Így mondd el,ahogy leírtad!

Rossz a helyzet a családoddal,elakarsz tőlük költözni.Beszállnál a rezsibe,egyéb költségekbe,és egyedül laknál ott.A tanulás mellet=)

2010. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nem anyuéknak akarom megmondani. hanem a keresztanyukámtól szeretném megkérdezni h beköltözhetnék e a lakásukba.
2010. aug. 30. 12:58
 6/11 A kérdező kommentje:
amúgy jó a kapcsolatunk a keresztanyukámmal!
2010. aug. 30. 12:59
 7/11 anonim válasza:
én ezt így mondanám: Keresztanya/apa ha nem bánnátok szeretnék egy kis időre[bármennyi amennyit akarsz ott lenne késöbb is] beköltözni a házatokba ahol nem laktok. Fizetném a gáz a villanyt stb.-t.Magányra lenne szükségem mert otthon már kikészülök, de kérlek ne mond ezt el a szüleimnek. Velük még nem beszéltem,de persze fogok,csak úgy gondoltam előbb tőled kérdezem meg hogy lakhatok-e itt. Biztos belefognak egyezni, de ezt csak akkor kérdezem meg ha megengedted.
2010. aug. 31. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben fordítva csinálnám. Először kipróbálnám, hogy suli mellett találok-e olyan munkát, amiből tartósan egyedül is fenn tudom tartani magam rezsistől, mindenestől és csak akkor kérdezném meg, hogy átköltözhetek-e a kereszt szüleim lakásába.


Nagyon kellemetlen helyzetbe kerülhetsz, ha a szüleid esetleg úgy döntenek, ha elmész, maradj is ott és old meg a megélhetésedet, de közben kiderül, hogy nem tudsz önállóan kijönni a pénzből.

2010. szept. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan kérdezd meg így, de nem beleszállnod kell, hanem az összes költséget neked kell fizetned, úgyhogy gondold át biztos lesz-e rá pénzed. (még így is nagyon jó fejek ha odaadják, mert bérleti díjat nem kell fizetned)
2010. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát nem pofátlanság, de nem hiszem, hogy bírnád. Havonta 40-50ezer is lehet a rezsi, ezt nem tudom, hogyan tudnád előteremteni diákmunkával. Ezenkívül még enned is kéne valamit, a suliba is kellenek majd cuccok, stb. Nem tudom, hogy keresnél meg havi 70-80ezer Ft-ot és akkor még ingyen adták ki a keresztanyudék a lakást, szerintem azért illene havi 20-30-at adni nekik a rezsin felül a lakásért. Gondolom ha az a ház most pluszba van nekik, akkor a kiadásából élnek részben. Ha pedig ez így van, akkor az az 50-60ezer Ft, amit az albérlő fizetne nekik, hatalmas kiesést jelent szerintem.


Meg lehet kérdezni persze, de először gondold át, hogy honnan lesz pénzed a rezsire egyáltalán.

2010. szept. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!